Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Z bezrobotnego do przedsiębiorcy

Główne zdjęcie
Anna Mierzejewska, Lech Szabłowski i Edyta Zawojska

Nawet do blisko 40 tys. zł wsparcia można otrzymać na założenie własnej firmy. Oferta jest ograniczona jedynie do 40 osób z Łomży i 18 innych samorządów zrzeszonych w Łomżyńskim Forum Samorządowym z zachodniej części województwa podlaskiego. Warunkiem niezbędnym, aby starać się o wsparcie, jest ukończony 30. rok życia i… bezrobocie. Nabór trwa do 2 lipca, ale może zostać zakończony wcześniej jeśli przekroczona zostanie liczba 100 chętnych.

Dotacje na założenie firmy rozdaje Starostwo Powiatowe w Łomży, które wspólnie z Łomżyńskim Forum Samorządowym realizuje projekt na który pozyskano ponad 1,9 mln zł z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020. Wicestarosta łomżyński, Lech Szabłowski, zapraszając w środę osoby mogące otrzymać dofinansowanie, do wypełniania formularzy zgłoszeniowych podkreślał, że poza pieniędzmi – dotacją na rozpoczęcie własnej działalności i tzw. wsparciem pomostowym w pierwszych miesiącach jej prowadzenia, wybrani bezrobotni otrzymają także merytoryczną wiedzę niezbędną do prowadzenia własnego biznesu. 
Zgłoszenia przyjmowane są w Starostowie Powiatowym w Łomży przy ul. Szosa Zambrowska i w biurze ŁFS, które mieści się w łomżyńskim ratuszu przy Starym Rynku. Zgłaszać się mogą bezrobotni z miasta Łomża oraz powiatów: łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego, wysokomazowieckiego, grajewskiego a także gmin Tykocin i Zawady. To samorządy z tego terenu zrzeszone są w Łomżyńskim Forum Samorządowym.
- Wspólnie realizujemy projekty w obszarach kultury, edukacji i przedsiębiorczości. Ten projekt właśnie taki jest. Ma pobudzić rozwój przedsiębiorczości poprzez stworzenie 40 nowych podmiotów w formie jednoosobowych działalności gospodarczych – mówiła Anna Mierzejewska, dyrektor biura ŁFS. 
Ze zgłoszonych osób do projektu zostanie wybranych 45, które będą przechodziły szkolenia, a 40 najlepszych z nich otrzyma później finansowe wsparcie na własny biznes. Rekrutacja chętnych ma trwać do 2 lipca, ale Edyta Zawojska, naczelnik wydziału promocji, spraw społecznych w łomżyńskim starostwie zaznaczała, że gdy zgłosi się 100 osób będzie ona zakończona wcześniej. 
Przy wyborze uczestników projektu szczególnie preferowane mają być kobiety, osoby po 50. roku życia, osoby z niepełnosprawnością i długotrwale bezrobotne, a także osoby o niskich kwalifikacjach. Formularze rekrutacyjne i regulamin projektu można znaleźć także na stronach internetowych starostwa i ŁFS.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę