Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 stycznia 2022 napisz DONOS@

Zupełnie bezdotykowe wypłacanie gotówki z bankomatów wdraża firma z Łomży

mm śr, 12 sierpnia 2020 10:53

Innowacyjnym na polskim rynku bankowym wypłacaniem gotówki z bankomatu pochwaliła się łomżyńska firma Novum. Dzięki połączeniu aplikacji mobilnej i kodów QR użytkownik obsługuje bankomat swoją komórką. W dobie koronawirusa i zaleceń epidemicznych, może to być dobry sposób na ograniczenie kontaktu z powierzchniami często dotykanymi przez innych. Niewątpliwie należą do nich bankomaty.

Wsparcie dla przedsiębiorców w czasach zarazy

cz śr, 08 kwietnia 2020 15:26

Wniosek o jednorazową pożyczkę w wysokości do 5 000 zł mikroprzedsiębiorcy już mogą składać, a nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne zostanie ogłoszony w drugiej połowie kwietnia. Powiatowy Urząd Pracy w Łomży poinformował o nowych, realizowanych formach wsparcia dla przedsiębiorców związanych z przeciwdziałaniem i zapobieganiem negatywnym skutkom Covid-19 w gospodarce.

Przedsiębiorcy z Łomży docenieni w Polsce

cz cz, 28 listopada 2019 10:26

Firma ”TORPOL” z Grajewa z branży opakowań papierowych jako jedna z 13 przedsiębiorstw z kraju otrzymała nagrodę główną, a firma EDPOL Food & Innovation z Łomży, jako jedno z 13 w Polsce otrzymała wyróżnienie za innowacje programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2019. Wśród uhonorowanych firm znalazła się także łomżyńska firma Fargotex.

VI WKG. W Białymstoku rozpoczęło się dwudniowe forum gospodarcze

cz śr, 25 września 2019 13:21

Ponad 1500 uczestników, 700 studentów, 200 prelegentów oraz 30 debat - w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku trwa VI Wschodni Kongres Gospodarczy. Podczas sesji inauguracjyjnej (25.09) gości powitał m.in. Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

„Jesteście dumą Łomży, dumą całej Polski”

cz śr, 25 września 2019 09:12

OSM Piątnica „Super Anioł”, Uniglass to „Firma roku”, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży „Ambasadorem Ziemi Łomżyńskiej”, Center-Mebel „Inwestorem roku”, PPM Piątnica „Pracodawcą jutra”, Prefbet to „Firma z sercem”, a Elżbieta Gadomska „Kobietą biznesu”. Po raz trzeci w Łomży przyznano nagrody w konkursie gospodarczym Łomżyńskie Anioły Biznesu 2019. Organizatorami są Miasto Łomża oraz Starostwo Powiatowe w Łomży, a galę wręczenia nagród uświetnił występ zespołu BLACK JEANS, w którym śpiewa związany z Łomżą Adam Kalinowski.

Cegiełka silikatowa do rozwoju gospodarki

cz wt, 24 września 2019 16:01

- Sądzę, że przez ten nowo otworzony zakład dokładamy niewielką cegiełkę silikatową do rozwoju polskiej gospodarki – mówił Jerzy Michalak, prezes PPB PREFBET w Śniadowie otwierając nowy zakład produkcji innowacyjnych wyrobów silikatowych. - To największa inwestycja w historii firmy Prefbet Śniadowo – dodawał podając, że kosztowała około 16 mln zł, ale około 6 mln zł to unijna dotacja. Dzięki nowemu zakładowi wzrost zatrudnienia Prefbecie zwiększy się o niecałe 7%, a wzrost przychodów firmy ma wynieść co najmniej 21%.

Przedsiębiorcy z Łomży i okolic w kolejkach po dotacje na prąd

mm pt, 26 lipca 2019 13:39

Dziesiątki ludzi stanęło w kolejce do stanowisk pracowników PGE przy alei Legionów w Łomży, żeby złożyć oświadczenie, zgodnie z którym zachowają ewentualnie prawo do dotacji rządowej na opłacenie rachunków za energię elektryczną. To wynik nowelizacji w tzw. ustawie prądowej, która w drugiej połowie 2019 r. przyznaje prawo do starych cen prądu z 2018 r. odbiorcom prywatnym.

Nowe otwarcie łomżyńskiego ELDORU

JJS wt, 23 lipca 2019 12:28

Lubimy wracać do miejsc, w których zostaliśmy profesjonalnie obsłużeni, kupując towar wysokiej jakości w korzystnych cenach. W zakresie asortymentu elektryczno-elektronicznego dla klientów indywidualnych i hurtowych w Łomży zapewnia to wszystko Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe ELDOR; firma od lat wiodąca na rynku, teraz zaś jeszcze bardziej otwierająca się na klienta. Efekty to nowa odsłona sklepu internetowego, regularne akcje promocyjne, jeszcze większy wybór artykułów od A do Z, a przede wszystkim niezwykle korzystne ceny: już po pierwszym zakupie w sklepie internetowym otrzymuje się rabaty nawet do 50%.

Unijne wsparcie dla przedsiębiorców

cz cz, 14 lutego 2019 13:48

95 milionów złotych rozdzielił pomiędzy 36 firm Zarząd Województwa Podlaskiego. To rozstrzygniecie ubiegłorocznego konkursu na unijne dotacje dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Wśród zwycięzców są także firmy z Łomży i regionu m.in. Zakłady Spożywcze BONA czy Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów PREFBET.

OSM Piątnica coraz lepsza

cz cz, 10 stycznia 2019 18:33

Tylko z najlepszego mleka mogą powstać najlepsze produkty – mówią mleczarze z OSM Piątnica. Spółdzielnia od lat stosuje w skupie mleka dwukrotnie wyższe standardy jakości niż przewidują to przepisy, a teraz, jako pierwsza w Polsce, wprowadziła nową, najwyższą klasę skupowanego mleka – klasa „premium”. Charakteryzuje się ona pięciokrotnie wyższą normą jakości niż przewidują to wymagania unijne. Wysiłki Spółdzielni doceniane są także na... świecie. Właśnie otrzymała "dyplom uznania" Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt.

W Nowogrodzie opracują filtry, by także z oczyszczalni w Łomży tak nie śmierdziało?

cz wt, 16 października 2018 16:48

To ma być pierwszy zakład w podstrefie ekonomicznej w Nowogrodzie. Firma Grajan z Wielkopolski kupiła 1,2 ha gruntu i rusza z budową laboratorium, w którym mają być opracowywane i testowane innowacyjne technologie biofiltracji wody i powietrza. Na projekt otrzymała 10 mln zł dotacji z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020. - My nie zajmujemy się przetwarzaniem odpadów, my jesteśmy dostawcą urządzeń – mówi Cezary Łukaszuk, zapewniając że zakład nie będzie miał wpływu na okoliczne środowisko. - Laboratorium otwieramy tu, a nie w Wielkopolsce, bo w naszym rejonie nie ma takich możliwości dotacyjny – dodaje Krzysztof Wojtecki.

OSM Piątnica wśród najbardziej inspirujących firm Europy

cz wt, 16 października 2018 16:00

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała wyróżnienie w raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” opublikowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie (London Stock Exchange). OSM Piątnica znalazła się w raporcie jako jedna z 30 polskich firm i jako jedyna reprezentująca branżę mleczarską.

„Razem możemy więcej”

cz pon, 08 października 2018 19:06

Plan Morawieckiego to „śmiały projekt cywilizacyjnej przebudowy naszego państwa i naszej gospodarki” - mówił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, podkreślając, że aby osiągnąć sukces obok zaangażowania świata gospodarki i nauki konieczny jest trzeci komponent – samorząd. Wicepremier Gowin uczestniczył w otwarciu II Międzynarodowego Forum Gospodarczego „Nauka – Biznes – Administracja”, które odbywa się w Łomży. - Naszym marzeniem jest, aby to nasze Forum było platformą do wymiany myśli, ale i stworzenia rozwiązań pionierskich na ścianie wschodniej Polski, a może i całego kraju – mówiła dr Agnieszka Muzyk, kierująca Łomżyńskim Forum Samorządowym, które wraz z MNiSzW współorganizuje dwudniowe wydarzenie.

Anioły łomżyńskiego biznesu

cz pt, 05 października 2018 09:14

Iwona Gosk w kategorii „Kobieta Biznesu”, Nemitech jako „Debiut Roku”, Bona - „Firma z sercem”, Ubojnia Zwierząt w Podgórzu to „Pracodawca Jutra”, Sonarol „Inwestor Roku”, Monika Żochowska „Ambasador Ziemi Łomżyńskiej”, Edpol – „Firma Roku”, a Pepees to Super Anioł. Pod raz drugi samorządowcy z miast i powiatu wyłonili Łomżyńskie Anioły Biznesu. Statuetki wręczono podczas wieczornej gali w Kinie Millenium.

„Ambasador Ziemi Łomżyńskiej” i „Firma z sercem”... do wyboru

cz cz, 02 sierpnia 2018 13:59

Trwa druga edycja konkursu „Łomżyńskie Anioły Biznesu”. To wspólne przedsięwzięcie władz miasta i powiatu oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Nagroda ma być wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Łomży i Powiatu Łomżyńskiego. Wśród 8 laureatów 2 najważniejszych mają wybrać mieszkańcy głosując przez internet. Głosowanie właśnie ruszyło.

Idealna lokalizacja dla każdego biznesu

JJS pt, 29 czerwca 2018 13:27

Często bywa tak, że mamy pomysł i środki na stworzenie firmy, albo myślimy o jej rozwoju i ekspansji, ale brakuje nam ku temu odpowiedniej lokalizacji. Sprawdzamy więc kolejne miejsca i ciągle coś jest nie tak: nieodpowiedni metraż bądź nie taka funkcjonalność budynków, za mała powierzchnia terenu, problemy z dojazdem bądź zbyt bliskie sąsiedztwo, uniemożliwiające otwarcie zakładu produkcyjnego. Okazuje się jednak, że czasem nie trzeba szukać daleko, bo idealne rozwiązanie jest tuż obok: kompleks wielofunkcyjnych budynków na trzech działkach w bardzo korzystnej cenie, dających praktycznie nieograniczone możliwości na podjęcie własnej działalności, stworzenia bądź rozwinięcia istniejącego już biznesu.

Z bezrobotnego do przedsiębiorcy

cz śr, 20 czerwca 2018 17:53

Nawet do blisko 40 tys. zł wsparcia można otrzymać na założenie własnej firmy. Oferta jest ograniczona jedynie do 40 osób z Łomży i 18 innych samorządów zrzeszonych w Łomżyńskim Forum Samorządowym z zachodniej części województwa podlaskiego. Warunkiem niezbędnym, aby starać się o wsparcie, jest ukończony 30. rok życia i… bezrobocie. Nabór trwa do 2 lipca, ale może zostać zakończony wcześniej jeśli przekroczona zostanie liczba 100 chętnych.

Samorządowcy zapraszają przedsiębiorców do Aniołów

cz cz, 07 czerwca 2018 13:21

W Łomży i na terenie Powiatu Łomżyńskiego zarejestrowanych jest około 10 tysięcy firm i podmiotów gospodarczych. Przed rokiem do organizowanego przez samorządowe władze konkursu Łomżyńskie Anioły Biznesu zgłosiło się 46 z nich. W tym roku samorządowcy liczą, że chętnych na nagrody będzie znacznie więcej, tym bardziej, że do sześciu dotychczasowych dołożono dwie dodatkowe kategorie: kobieta biznesu i Super Anioł.

Wchodzi w życie „Konstytucja biznesu”

cz pon, 30 kwietnia 2018 11:18

Zamierzasz rozpocząć działalność? 30 kwietnia 2018 r. weszły w życie ustawy, które tworzą „Konstytucję biznesu”. Ustawy te wprowadzą zmiany w ubezpieczeniach społecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym osób, które rozpoczynają prowadzenie działalności po raz pierwszy bądź po długiej przerwie.

Pepees „wspólnie ponownie osiągnęliśmy sukces”

cz pt, 30 marca 2018 08:27

Przychody wynoszące blisko ćwierć miliarda złotych i zysk netto na poziomie 13,4 mln zł – to podstawowe wyniki Grupa Pepees za 2017 r. To jedyna łomżyńska spółka notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W stosunku do poprzedniego roku przychody Pepees-u są o ponad 20% wyższe, ale zysk jest o kilka milionów mniejszy. Prezes Wojciech Faszczewski podkreśla, że mimo to 2017 rok był kolejnym dobrym rokiem.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę