Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Wchodzi w życie „Konstytucja biznesu”

cz pon, 30 kwietnia 2018 11:18

Zamierzasz rozpocząć działalność? 30 kwietnia 2018 r. weszły w życie ustawy, które tworzą „Konstytucję biznesu”. Ustawy te wprowadzą zmiany w ubezpieczeniach społecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym osób, które rozpoczynają prowadzenie działalności po raz pierwszy bądź po długiej przerwie.

Pepees „wspólnie ponownie osiągnęliśmy sukces”

Foto: Pepees „wspólnie ponownie osiągnęliśmy sukces”
cz pt, 30 marca 2018 08:27

Przychody wynoszące blisko ćwierć miliarda złotych i zysk netto na poziomie 13,4 mln zł – to podstawowe wyniki Grupa Pepees za 2017 r. To jedyna łomżyńska spółka notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W stosunku do poprzedniego roku przychody Pepees-u są o ponad 20% wyższe, ale zysk jest o kilka milionów mniejszy. Prezes Wojciech Faszczewski podkreśla, że mimo to 2017 rok był kolejnym dobrym rokiem.

Dzień Kobiet pracowitych, odważnych i przedsiębiorczych

Foto: Dzień Kobiet pracowitych, odważnych i przedsięb...
cz cz, 08 marca 2018 13:18

Żółte tulipany, czerwone goździki i róże herbaciane to kwiaty, jakie otrzymały kobiety, prowadzące firmy w Łomży lub z Łomżą związane, jak producentka ściereczek do demakijażu twarzy Monika Żochowska, której produkty sprzedawane są w ponad 50 krajach świata. - Dawno nie świętowałam Dnia Kobiet w tak uroczystym gronie – mówiła do eleganckich łomżyńskich bizneswomen i panów w Parku Przemysłowym Łomża, gdzie prezydent Mariusz Chrzanowski i prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Grzegorz Rytelewski złożyli życzenia, wręczyli kwiaty i podziwiali panie, że zajmują się rodzinami, dbają o dzieci i mężów, mają czas gotować, poprać, sprzątnąć i na biznes.

Dumni z Piątnicy

Foto: Dumni z Piątnicy
cz wt, 27 lutego 2018 08:30

Marka „Piątnica” warta jest niemal 405 milionów złotych. Na tyle wycenili ją specjaliści na potrzeby tworzonego przez dziennik Rzeczpospolita Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek za 2017 rok. Ranking przeprowadzano po raz 14. Jednym z podrankingów jest „Siła Marki”. Tu OSM Piątnica zajęła 10. miejsce w zestawieniu 100 najsilniejszych marek w kraju.

Ostatni dzień na JPK_VAT

cz pon, 26 lutego 2018 09:54

Dziś jest ostatni dzień na wysłanie przez mikroprzedsiębiorców JPK_VAT za styczeń 2018 r. Tylko w Łomży i okolic powinno po wysłać blisko 3,5 tys. mikroprzedsiębiorców. - W poniedziałek 26 lutego urzędy skarbowe w całej Polsce zapewnią wsparcie telefoniczne do godziny 22.00 – zapowiedział Paweł Cybulski, wiceminister finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Pionierskie rozwiązania firmy Center-Mebel

Foto: Pionierskie rozwiązania firmy Center-Mebel
JJS pt, 16 lutego 2018 13:44

Łomżyńska hurtownia płyt i okuć meblowych Center-Mebel nie ustaje w staraniach o zapewnienie swym klientom produktów i usług najwyższej jakości. Jako jedyna firma w Polsce proponuje więc bezpłatną strefę Coworking, w której docelowy klient może spotkać się ze stolarzem bądź projektantem i spokojnie wybrać interesujące go materiały. Center-Mebel rozwija również swoją markę Manufaktura Łomża – linię frontów systemów Carg, płyt kompaktowych, laminatów HPL i blatów. W ramach tej marki firma proponuje absolutną nowość na polskim rynku: chronione patentem, unikalne rozwiązanie, umożliwiające podwieszenie zlewozmywaka pod blatem wiórowym, co zapewnia nie tylko unikalny design i łatwość użytkowania, ale też bardzo korzystną cenę.

Czas na pierwszy JPK_VAT

Foto: Czas na pierwszy JPK_VAT
cz śr, 14 lutego 2018 18:25

- Do 26 lutego br. blisko 3,5 tys. mikroprzedsiębiorców z Łomży i okolic powinno po raz pierwszy wysłać JPK_VAT – przypomina Radosław Hancewicz z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. We wszystkich urzędach skarbowych ruszyły specjalne dyżury ekspertów, którzy wyjaśniają, jak korzystać z dedykowanej im aplikacji e-mikrofirma i odpowiadają na pytania dotyczące tworzenia oraz przesyłania JPK_VAT. Hnacewicz zapowiada , że dodatkowe dyżury konsultantów dla mikroprzedsiębiorców zostaną zorganizowane również w soboty 17 i 24 lutego, w godzinach od 9.00 do 13.00.

Pepees jeszcze nie Skotnickich

Foto: Pepees jeszcze nie Skotnickich
cz so, 10 lutego 2018 13:05

Nie ponad 30 milionów, a niespełna 11 milionów akcji spółki PEPEES kupią bracia Maksymilian i Michał Skotniccy, którzy w styczniu ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki po 1,45 zł za sztukę. Zainteresowani ofertą właściciele akcji łomżyńskiej spółki chęć ich sprzedaży mogli zgłaszać do czwartku. Bracia Skotniccy chcieli skupić w swoich rękach większość akcji spółki i przejąć nad nią kontrolę. Teraz to się nie udało.

Działki w Podstrefie Łomża znowu nikt nie chciał

Foto: Działki w Podstrefie Łomża znowu nikt nie chciał
cz wt, 06 lutego 2018 10:34

Po raz trzeci nie udało się znaleźć nabywcy na ostatnią już i największą działkę w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To blisko 2,5 ha gruntu przy ulicy Ciepłej. Miejską działkę wystawiono na sprzedaż za 2 mln 290 tys. zł netto, choć wcześniej nikt nie chciał jej kupić za niespełna 1,4 mln zł.

Lider Polskiego Biznesu z Łomży

Foto: Lider Polskiego Biznesu z Łomży
cz pon, 29 stycznia 2018 14:33

Józef Kosiorek prezes i założyciel firmy Fargotex z Łomży odebrał Złotą Statuetekę Lidera Polskiego Biznesu przyznaną przez Business Centre Club. Ta najważniejsza z polskich organizacji gospodarczych podczas specjalnej gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie nagrodziła najlepszych polskich przedsiębiorców. W uzasadnieniu BCC czytamy, że Fargotex i prezes Kosiorek zostali nominowani do tej nagrody za konsekwentne umacnianie pozycji na rynku, systematyczne wzbogacanie oferty produktowej jak również wrażliwość na potrzeby społeczne.

Proponowana przez Skotnicckich „cena odzwierciedla wartość godziwą” Pepees-u

Foto: Proponowana przez Skotnicckich „cena odzwiercie...
cz cz, 25 stycznia 2018 10:34

W piątek rusza przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji łomżyńskiego Pepees-u przez braci Michała i Maksymiliana Skotnickich. W ogłoszonym wezwaniu chcą kupić blisko 31,5 miliona akcji spółki i przejąć kontrolę nad firmą. Za akcję chcą płacić po 1,45 zł. Zarząd Pepees w swoim stanowisku dotyczącym wezwania „jest zdania, iż zaproponowana w Wezwaniu cena odzwierciedla wartość godziwą Spółki”.

Bój o Pepees

Foto: Bój o Pepees
cz wt, 23 stycznia 2018 09:54

Michał Skotnicki, dziś trzeci największy akcjonariusz łomżyńskiej spółki PEPEES, ale także m.in. prezes BBI Development, do której należy także słynny warszawski wieżowiec „Złota 44”, chce przejąć kontrolę nad łomżyńską firmą. Zamierza wykupić ponad 30 milionów akcji spółki.

Trendy i prognozy: wypożyczalnie aut z 007 London Escorts.

Foto: Trendy i prognozy: wypożyczalnie aut z 007 Lond...
mm so, 20 stycznia 2018 11:38

Rynek wypożyczalni samochodów przeżywa obecnie dynamiczny wzrost. Skąd bierze się ten nieustanny rozwój i jakie prognozy mają eksperci rynkowi na najbliższe lata?

„Jeden” efekt prezydenckiego programu

Foto: „Jeden” efekt prezydenckiego programu
cz śr, 10 stycznia 2018 15:07

Od ponad roku Łomża ma program „Przedsiębiorcza Łomża – otwarta na biznes”, a od blisko roku formalnie obowiązują uchwały, które dają przedsiębiorcom chcącym zainwestować w mieście, czy stworzyć tu nowe miejsca pracy, możliwości skorzystania z ulg w podatkach od nieruchomości. W zapowiedziach władz miały one dobitnie pokazać, że warto w Łomży inwestować. Póki co efekt jest jeden - to znaczy jeden przedsiębiorca.

Piątnica to jedna z najsilniejszych marek w Polsce

Foto: Piątnica to jedna z najsilniejszych marek w Polsce
cz cz, 16 listopada 2017 13:35

Organizacja Superbrands ogłosiła wyniki XII edycji badania siły marki w Polsce. W tym roku po raz pierwszy tytuły przyznali wyłącznie konsumenci. Na 6 miejscu listy marek, które uzyskały najwyższe ogólne noty (po uwzględnieniu liczebności kategorii) znalazła się „Piątnica”. Przegrała m.in. z Google, ale wygrała np. z Facebook.

Spełniają swoje marzenia

Foto: Spełniają swoje marzenia
cz cz, 24 sierpnia 2017 16:30

- To jest nasze marzenie, które właśnie się spełnia – mówi Beata Babińska, prezes wywodzącej się z Łomży AQUATECH S.A.. W piątek po raz pierwszy akcje tej spółki będą notowane na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. - Na giełdę nie idziemy po pieniądze. Idziemy po prestiż i większe możliwości rozwoju i ekspansji na rynkach polskim i zagranicznych – dodaje Wojciech Babiński, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki. - Chcemy być co najmniej mocnym drugim graczem na rynku w Polsce – podkreśla, zaznaczając, że prawdziwy boom na produkowane w Łomży m.in. drugiej generacji przydomowe oczyszczalnie bezprądowe dopiero się zaczyna.

„Orzeł Dystrybucji” z Łomży

Foto: „Orzeł Dystrybucji” z Łomży
cz pon, 01 maja 2017 10:42

Łomżyńska hurtownia alkoholi należąca do Wandy Wałkuskiej została uhonorowana certyfikatem „ORZEŁ Dystrybucji FMCG”. To program branżowych magazynów Życie Handlowe oraz Kosmetyki, którego celem jest promowanie uczciwych i rzetelnych firm handlowych, oraz integracja polskiego środowiska kupieckiego.

Przedsiębiorcy zyskali możliwość zwolnień od podatku w Łomży

Foto: Przedsiębiorcy zyskali możliwość zwolnień od po...
cz wt, 11 kwietnia 2017 09:41

Zaczynają obowiązywać marcowe uchwały Rady Miejskiej Łomży w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którzy wchodzą do miasta oraz tych, którzy inwestując tworzą nowe miejsca pracy. To pakiet z uchwalonego jeszcze jesienią ubiegłego roku program „Przedsiębiorcza Łomża – otwarta na biznes”. Wówczas podjęte uchwały o zwolnieniach zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Do tych podjętych ponownie 22. marca br. zastrzeżeń nie było. Dwa tygodnie temu zostały opublikowane w Denniku Urzędowym Województwa Podlaskiego i wchodzą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Szamba z Łomży podbijają Polskę

Foto: Szamba z Łomży podbijają Polskę
JJS pt, 31 marca 2017 13:26

Firma Szamba24 jest największym polskim producentem i dystrybutorem szczelnych szamb oraz zbiorników żelbetonowych. 30 lat doświadczenia w branży daje łomżyńskiej firmie olbrzymią przewagę nad konkurencją, dzięki czemu oferuje ona najtańsze i jednocześnie najsolidniejsze w kraju zbiorniki. Ich odbiorcami są klienci indywidualni oraz firmy i instytucje z całej Polski.

PEPEES zarabia więcej

cz pon, 13 marca 2017 10:46

Ubiegłoroczny zysk netto grupy Pepees-u wyniósł niemal 17,6 milionów złotych wobec niespełna 6 mln zł rok wcześniej – podała spółka w komunikacie o wstępnych wynikach finansowych za 2016 rok. Podane przez zarząd PEPEES wstępne wyniki finansowe wskazują, że przychody spółki ze sprzedaży wzrosły w ubiegłym roku do 143 mln 767 tys. zł wobec 107 mln 927 tys. zł w 2015 roku, a całej Grupy Kapitałowej z 141.553 tys. zł do 185 mln 675 tys. zł.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę