Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

OSM Piątnica coraz lepsza

Główne zdjęcie
Dr Emilian Kudyba, Joanna Kwiatkowska i Zbigniew Kalinowski z „dyplomem uznania” Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt

Tylko z najlepszego mleka mogą powstać najlepsze produkty – mówią mleczarze z OSM Piątnica. Spółdzielnia od lat stosuje w skupie mleka dwukrotnie wyższe standardy jakości niż przewidują to przepisy, a teraz, jako pierwsza w Polsce, wprowadziła nową, najwyższą klasę skupowanego mleka – klasa „premium”. Charakteryzuje się ona pięciokrotnie wyższą normą jakości niż przewidują to wymagania unijne. Wysiłki Spółdzielni doceniane są także na... świecie. Właśnie otrzymała "dyplom uznania" Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt.

„Dyplomem uznania” Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt dla OSM Piątnica
„Dyplomem uznania” Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt dla OSM Piątnica

Jednym z celów strategicznych OSM Piątnica jest stałe dostarczanie najwyższej jakości produktów. Możliwe jest to dzięki wyznaczaniu standardów w zakresie jakości surowca, jak i technologii produkcji. Wprowadzając od 2019 roku nową klasę skupowanego mleka, Spółdzielnia kolejny raz podwyższa wewnętrzne standardy jakości i zapowiada, że za najlepszej jakości mleko będzie płacić jeszcze wyższą cenę. To jak podkreśla motywacja dla rolników, którzy systematycznie dostarczają coraz lepszej jakości surowiec, ale też wyraz uznania dla tych, którzy już teraz oferują mleko w klasie „premium”.
– Obecnie dostarczane do OSM Piątnica mleko charakteryzuje się znacznie lepszymi parametrami niż wskazują normy unijne. Według rozporządzenia UE nr 853 z 2004 roku, określającego szczegółowe wymagania jakościowe, mleko surowe do skupu może zawierać do 100 tys. bakterii oraz do 400 tys. komórek somatycznych. Na etapie badań laboratoryjnych systematycznie pojawiają się próbki, w których wykrywamy tylko pojedyncze bakterie – to najlepszy dowód na to, że w ogólnym ujęciu nasze mleko wyróżnia się doskonałą jakością – tłumaczy Joanna Kwiatkowska, Kierownik Skupu Mleka w OSM Piątnica wskazując, że do nowej kategorii mleka – „premium” klasyfikowany będzie surowiec o zawartości do 20 tys. bakterii oraz do 300 tys. komórek somatycznych. - Oznacza to zdecydowane przewyższenie norm unijnych. Określenie zawartości obu parametrów świadczy przede wszystkim o stanie zdrowotnym zwierząt, ale również o warunkach sanitarno-higienicznych na etapie pozyskiwania i przechowywania mleka w gospodarstwach. Zadbane i zdrowe krowy dają najlepsze jakościowo mleko. Wiąże się to ze sposobem chowu, warunkami żywienia oraz udoju – dodaje.

Dobrze docenieni
Chcąc pozyskiwać surowiec najwyższej jakości OSM Piątnica nieprzerwanie od 17 lat – płaci rolnikom najwyższą cenę w Polsce, ale także blisko z nimi współpracuje.  
– Rzetelność, wprowadzanie wewnętrznych programów i szkoleń umożliwiających innowacyjny rozwój gospodarstw, w połączeniu z troską o naturę i dobrostan zwierząt, to podstawa funkcjonowania całej Spółdzielni. Rozwijamy się organicznie, zwiększamy efektywność, utrzymując od lat stałą grupę rolników dostarczających najlepsze mleko. Za tę ciężką, systematyczną pracę i duże zaangażowanie należą się naszym dostawcom podziękowania – mówi Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica. – Konsekwentne stawianie na jakość oraz innowacyjne technologie, a jednocześnie rozwój w zgodzie z tradycyjnymi wartościami przynosi efekt w postaci zaufania konsumentów – dodaje prezes OSM Piątnica.
Świeże, naturalne, zdrowe i bardzo smaczne - najwyższej jakości produkty OSM Piątnica docenili klienci, ale doceniają także eksperci. W czwartek dr Emilian Kudyba, przedstawiciel Europejskiej Federacji Lekarzy Weterynarii, wręczył prezesowi OSM Piątnica Zbigniewowi Kalinowskiemu, wydany w Paryżu „dyplom uznania” Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE) za utrzymywanie wysokich standardów bezpieczeństwa  żywności, jakości produkcji oraz innowacyjności na rynku mleczarskim.
OIE to międzynarodowa organizacja, która od 95 lat działa na rzecz poprawy zdrowia i dobrostanu zwierząt na całym świecie. Przede wszystkim, skupiając 181 państw, ustala standardy, które zapewniają bezpieczeństwo sanitarne światowego handlu zwierzętami ale także produktami zwierzęcymi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę