Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 25 września 2020 napisz DONOS@

Dotacje na miejsca noclegowe

cz cz, 17 listopada 2011 13:35

Równowartość ponad 11,6 mln euro jest do podziału pomiędzy firmy z branży turystycznej. Urząd Marszałkowski w Białymstoku ogłosił kolejny konkurs z środków Regionalnego Programu Operacyjnego. O wsparcie mogą ubiegać się firmy, które inwestują w bazę noclegową w regionie.

„Łomża. Mały browar z dużym piwem” nagrodzona

Foto: „Łomża. Mały browar z dużym piwem” nagrodzona
cz wt, 18 października 2011 08:25

Kampania piwa Łomża „Łomża. Mały browar z dużym piwem” została dostrzeżona i doceniona przez zawodowców w konkursie Effie na najefektywniejszą kampanię reklamową. Kampania zrealizowana przez agencje Testardo Gram, Brain i Touch Ideas oraz dom mediowy Starlink dla Browarów Regionalnych Łomża otrzymała jedną z dwóch przyznanych przez jurorów złotych statuetek litery „E”.

Konkursy „z premii”

cz śr, 12 października 2011 14:12

Inwestycje firm w innowacje, budowa hoteli, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii – takie projekty będą miały jeszcze szanse na dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dotacje dla samorządów i firm będą głównie finansowane z dodatkowej puli 36 mln euro, którą województwo otrzymało z tzw. Krajowej Rezerwy Wykonania. Jeszcze w tym roku ruszy konkurs dla branży turystycznej.

Nowe miejsca pracy w Zambrowie

cz wt, 04 października 2011 08:45

Zakończyła się modernizacja drugiej części Zambrowskiego Parku Przemysłowego. Samorząd Zambrowa zagospodarował dawne hale zakładów bawełnianych. W ciągu najbliższych dni do hal wprowadzi się pięć firm produkcyjnych – podał Obiektyw TVP Białystok.

OSM Piątnica znowu najlepsza

Foto: OSM Piątnica znowu najlepsza
cz pt, 30 września 2011 08:20

OSM Piątnica zwyciężyła w V rankingu spółdzielni mleczarskich zwyciężyła. Drugie miejsce zajęła SM Mlekpol z Grajewa. W rankingu uwzględniono 21 mierników pogrupowanych w 5 perspektyw modelu oceny rankingowej. Ich autorem jest dr hab. Michał Pietrzak z SGGW w Warszawie.

Zbudowali nam już m.in. basen, teraz mają zbudować Galerię Veneda

Foto: Zbudowali nam już m.in. basen, teraz mają zbudo...
cz śr, 28 września 2011 13:16

Echo Investment poinformowało, iż wczoraj podpisano ze spółką Instal Białystok umowę o Generalne Wykonanie Obiektu - Centrum Handlowe „Galeria Veneda” w Łomży, ul. Sikorskiego i ul. Zawadzka. Koszt budowy galerii to niemal 70 mln zł netto, a termin zakończenia realizacji inwestycji określony został na 26 listopada 2012r.

Swoboda działalności gospodarczej na „trzy z małym plusem”

Foto: Swoboda działalności gospodarczej na „trzy z ma...
cz wt, 20 września 2011 15:28

Właściciele i szefowie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw m.in. z województwa podlaskiego mieli wystawić cenzurkę swoim samorządom. Wyniki pilotażowego monitorowania swobody działalności gospodarczej przedstawił „Instytut Badań nad Demokracją i przedsiębiorstwem Prywatnym”. Wychodzi na to, że samorząd raczej średnio dba o biznes. Średnia ocena wystawiana przez przedsiębiorców to zaledwie „trzy z małym plusem”.

„Miodowe” kolejnym hitem z Łomży

cz pt, 09 września 2011 14:13

„Miodowe” to smak „Łomży” wprowadzony na rynek w tym roku i jak się okazuje posmakowało... Właśnie „miodowe” w krótkim czasie osiągnęło prawie 10% udział w całości sprzedaży marki „Łomża” i ciągnie całą sprzedaż w górę. Firma liczy, że uda się pobić ubiegłoroczny rekord, gdy sprzedaż „Łomży” wzrosła o ponad 30%.

Midstona coraz mniej w Pepees-ie

cz pt, 26 sierpnia 2011 08:44

Po raz kolejny przedstawiciele firmy Midston Developments Limited z siedzibą w Nikozji poinformowali o sprzedażny kolejnego pakietu akcji spółki. Z Komunikatu Pepees-u wynika, że teraz cypryjska firma posiadała mniej niż 12 mln akcji spółki stanowiących niewiele niespełna 14% kapitału zakładowego. Jeszcze w lipcu do tej firmy należało ponad 28% akcji Pepees-u.

Piknik nowości w CENTER-MEBEL

Foto: Piknik nowości w CENTER-MEBEL
cz pt, 19 sierpnia 2011 18:06

Multimedialny EGGER TRUCK, w którym niemalże można było dotknąć austriackiej firmy i jej najnowszych produktów, ale także specjalnie skonstruowane dla aptekarzy szafy niemieckiej firmy WILLACH to tylko niektóre z hitów tegorocznego „pikniku nowości”, który dla swych klientów i kontrahentów przygotowała łomżyńska firma CENTER MEBEL. W czwartek w salonie, magazynach i na placu przy Alei Legionów 141F rozstawiono niemal dwadzieścia stoisk firm produkujących wszystko to co niezbędne jest do zbudowania dobrych i ładnych mebli do kuchni, łazienki, sypialni czy salonu. Stałym dystrybutorem ich wyrobów jest właśnie CENTER-MEBEL Hurtownia Płyt i Okuć Meblowych.

Łomża będzie miała tereny inwestycyjne...

Foto: Łomża będzie miała tereny inwestycyjne...
cz cz, 11 sierpnia 2011 16:36

Ponad 1,7 mln zł zapłaciło miasto za działkę o powierzchni niemal 2ha, w rejonie ulic Ciepłej i Meblowej. To tu, za ciepłownią miejską, powstać ma jedna z dwóch stref inwestycyjnych w Łomży. Ratusz jeszcze w tym roku chce złożyć wnioski o dofinansowanie z środków unijnych uzbrojenia ternu.

Ponad 56 mln zł na dofinansowanie rozwoju odnawialnej energii

cz pon, 08 sierpnia 2011 08:40

Przez ponad trzy miesiące można składać wnioski na wsparcie z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego inwestycji dotyczących wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Budżet konkursu przekracza 56 mln zł.

Midston sprzedaje akcje Pepees-u

cz wt, 26 lipca 2011 13:41

Zarząd łomżyńskiego „Pepees-u” poinformował, że w dniu dzisiejszym otrzymał zawiadomienie od pełnomocnika firmy Midston Developments Limited z siedzibą w Nikozji („Midston”), że wyniku zbycia akcji „na rynku regulowanym oraz poza rynkiem regulowanym” Midston posiada nieco ponad 14mln 600 tys akcji spółki stanowiących 17,6% kapitału zakładowego Pepees. Przed transakcjami miał w portfelu akcje odpowiadające ponad 28% kapitału spółki.

W Kolnie przybędzie miejsc pracy

cz cz, 21 lipca 2011 16:41

Utworzenie 40 nowych miejsc pracy zadeklarowało dwóch inwestorów, którzy w czwartkowym przetargu kupili działki w Parku Inwestycyjnym Kolno. Władze miasta na sprzedaż wystawiły w sześć działek, ale nabywców znalazły tylko dwie. Nabyli je przedsiębiorcy, którzy wcześniej mieli już podpisane listy intencyjne z władzami miasta. Na obu nieruchomościach mają powstać zakłady z branży budowlanej.

Midston nie ma prawa wykonywania prawa głosu ze wszystkich akcji Pepees

cz pon, 18 lipca 2011 09:55

Sąd Apelacyjny w Białymstoku wydał wyrok, w którym ustalił, że Midston Developments Limited („Midston”) nie może wykonywać prawa głosu z 23.364.845 akcji spółki. Wyrok Sadu Apelacyjnego jest prawomocny. Midston, główny akcjonariusz łomżyńskiego Pepeesu. W swoim portfelu ma ponad 28 proc. akcji spółki.

Pepees ma więcej w Lublinie

cz cz, 14 lipca 2011 08:40

Łomżyński Pepees odkupił od Ministra Skarbu Państwa tzw. „resztówkę” Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego „Lublin”. Za 28% udziałów, będący dotychczas własnością Skarbu Państwa Pepees zapłacił 1 050 008,96 zł – podał MSP. Dodajmy, że przed zawarciem tej umowy łomżyńska spółka była właścicielem niemal 55% udziałów w ZPZ Lublin.

Rekordowe zainteresowanie konkursem dla przedsiębiorców

cz wt, 12 lipca 2011 10:24

Aż 255 firm zgłosiło się po dotacje na innowacyjne inwestycje z Regionalnego Programu Operacyjnego. To rekord jeśli chodzi o liczbę złożonych wniosków w całej historii konkursów z działania 1.4 Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw. Niestety większość przedsiębiorców odejdzie z kwitkiem. Do podziału jest ok. 50 mln zł, a wartość wnioskowego dofinansowania sięga niemal ćwierć miliarda złotych.

Łomży leją coraz więcej

Foto: Łomży  leją coraz więcej
cz pon, 11 lipca 2011 09:01

Od stycznia do czerwca 2011 r. o jedną piątą urosła sprzedaż piw Łomża – podała Rzeczpospolita. To po raz kolejny większy wzrost niż miała branża, która w tym czasie wzrosła o 8-9%.

Rozbudują browar w Łomży?

Foto: Rozbudują browar w Łomży?
cz pt, 24 czerwca 2011 08:09

Do końca roku zapadnie decyzja czy łomżyński browar będzie rozbudowywany. Informację taką przekazał serwisowi portalspozywczy.pl Radosław Kasyk, dyrektor marketingu w Browarach Regionalnych Łomża. Właściciel firmy „uruchomił proces analizy możliwości rozwoju i rozbudowy browarów w Łomży i w Jędrzejowie”, a wybór który z nich będzie rozbudowany ma zapaść jeszcze w tym roku.

Kolno szuka inwestorów...

cz cz, 16 czerwca 2011 15:44

Kolno wystawiło na sprzedaż ponad 5 hektarów gruntów dla inwestorów. To połowa wszystkich terenów w miejscowym Parku Inwestycyjnym. Przygotowanie terenów dla inwestorów kosztowało miasto 8,3 mln zł, a większość tej kwoty - 6,5 mln zł - pochodziła z programu Rozwój Polski Wschodniej.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę