Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Łomżyński Pepees kupi zakład w Trzemesznie...?

cz wt, 05 czerwca 2012 16:08

Zarząd Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego „PEPEES” poinformował, że dziś spółka złożyła ofertę na nabycie od Skarbu Państwa pakietu 90,40% udziałów w Przedsiębiorstwie Przemysłu Ziemniaczanego „Trzemeszno”. Ile łomżyńska spółka jest gotowa zapłacić za ten zakład tego nie ujawniono.

Prezes Zajkowski po raz czwarty

Foto: Prezes Zajkowski po raz czwarty
cz cz, 24 maja 2012 13:24

Maciej Zajkowski ponownie został wybrany na prezesa Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Największą organizacją przedsiębiorców w mieście kieruje nieprzerwanie od 2005 roku. - Bardzo się cieszę, że będę mógł pracować dalej w nowym gronie Rady Izby – mówi Zajkowski. - Nasze spotkanie było też podsumowaniem ostatnich lat ŁIPH, z których w dużej mierze wyciągamy wnioski na przyszłość. Samorząd gospodarczy potrzebuje silnego głosu w budowaniu dobrych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości – dodaje.

ŁFM ostatecznie upadła

cz pt, 18 maja 2012 08:15

Sąd Gospodarczy ogłosił upadłość likwidacyjną Łomżyńskiej Fabryki Mebli. Syndykiem masy upadłości spółki został Jacek Kondratowicz. To już drugie w ostatnim czasie postanowienie p likwidacji spółki. W kwietniu sąd zgodnie z wnioskiem zarządu spółki postanowił o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami, teraz, także na wniosek tego samego zarządu sąd mienił to postanowieni na głoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku upadłej Łomżyńskiej Fabryki Mebli.

Pepees inwestuje w biogaz…

cz cz, 17 maja 2012 20:07

Łomżyński Pepees nabył jedną czwartą część udziałów CHP Energia Sp.z o.o. To spółką z siedzibą we wsi Wojny Wawrzyńce pod Szepietowem. Podstawowym przedmiotem jej działalności jest produkcja energii elektrycznej i cieplnej z gazu pozyskiwanego w biogazowni.

Wiosenna promocja w salonie SUZUKI 20, 21 i 23 kwietnia.

Foto: Wiosenna promocja w salonie SUZUKI 20, 21 i 23 ...
mm cz, 19 kwietnia 2012 09:37

Wiosna zagościła u nas na dobre i z tej okazji chcieliśmy Państwa zaprosić 20, 21 i 23 kwietnia na wiosenne ceny w Suzuki. M plus W jako autoryzowany dealer i serwis Suzuki, posiada w swojej ofercie pełną gamę modeli tej marki. Większe rabaty są zarówno na auta miejskie, jak i 4x4.

W Pepees bez zmian

cz wt, 10 kwietnia 2012 22:40

Zwołane na wtorek Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Pepees S.A. najpierw odwołało wszystkich członków Rady Nadzorczej, po czym tych samych członków powołało na nową trzyletnią kadencję. Przewodniczącym RN spółki ponownie został Krzysztof Borkowski.

Pfleiderer Grajewo w zmowie?

cz śr, 04 kwietnia 2012 09:52

Postępowanie wszczęte przez Prezes UOKiK ma wyjaśnić czy producenci płyt wiórowych i pilśniowych zawarli porozumienie ograniczające konkurencję? Postępowanie antymonopolowe dotyczy porozumienia horyzontalnego jakie mieliby zawrzeć producenci płyt drewnopochodnych, spółkami: Kronospan Szczecinek, Kronospan Mielec, Pfleiderer Grajewo, Pfleiderer Prospan oraz Kronopol.

Midston sprzedał akcje Pepees-u

cz pt, 30 marca 2012 10:37

Firma Midston Developments Limited z siedzibą w Nikozji sprzedała niemal wszystkie posiadane akcje Pepeesu. Obecnie ma ona jedynie 100 walorów spółki, choć jeszcze kilka miesięcy temu miał w portfelu akcje odpowiadające ponad 28% kapitału spółki. Cypryjska firma była wiązana z biznesmenem Hubertem Gierowskim, który od kilku lat kontrolował łomżyńską spókę. Midston wyzbywał się akcji Pepeesu od czasu gdy sąd prawomocnie orzekł, że nie może wykonywać prawa głosu z akcji, bo naruszył ustawę o ofercie.

Dobry rok Pepees-u

cz wt, 27 marca 2012 09:21

Łomżyński Pepees podliczył ubiegłoroczne dochody i wydatki i wyszło, że był to wyjątkowo dobry rok. Spółka w 2011 r. osiągnęła zysk netto w wysokości 8,6 mln zł czyli blisko pięć razy większy niż rok wcześniej.

Spółka z Łomży rodem ma pomóc Ukraińcom przejąć onet.pl?

cz pon, 26 marca 2012 13:19

Ukraińska spółka LigaBusinessInform podpisała z notowanym na NewConnect EastSideCapital list intencyjny w sprawie wsparcia przy inwestycjach w Polsce. Jak pisze Puls Biznesu celem nadrzędnym porozumienia jest — Onet. Wywodząca się z Łomży spółka - jeśli transakcja doszłaby do skutku – mogłaby zarobić nawet 20 mln zł.

W PSB Mrówka było gęsto jak w mrowisku

Foto: W PSB Mrówka było gęsto jak w mrowisku
mm so, 24 marca 2012 14:01

W słoneczny, sobotni poranek przed godziną 8. kilkadziesiąt osób wyczekuje przed nowym Marketem Budowlanym PSB Mrówka w Kolnie. Z kolumny na dachu rozległego pawilonu dobiega uspokajający głos Roberta Choińskiego z Kielc: - Już za chwilę właściciel Andrzej Kozikowski otworzy Państwu drzwi i rozpocznie się uroczyste otwarcie 98. salonu Mrówki w Polsce. W markecie będzie mnóstwo konkursów i atrakcji, a na zewnątrz pokazy firm budowlanych i grill po zakupach!

Wniosków pięć razy więcej niż pieniędzy

cz wt, 20 marca 2012 10:41

Aż 188 firm z województwa złożyło wnioski o wsparcie swoich przedsięwzięć z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy ubiegają się łącznie o niemal 200 mln zł dofinansowania, przy czym dostępna pula środków na wsparcie to 11 mln euro, czyli ok. 45 mln zł. To oznacza, że zdecydowana większość z ubiegających się wsparcia nie otrzyma.

Łomżyński Pepees kupi zakład w Trzemesznie koło Gniezna?

cz śr, 29 lutego 2012 09:07

Pepees zamierza kupić pakiet 90,4 proc. udziałów w Przedsiębiorstwie Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno, który w tej firmie posiada jeszcze Skarb państwa. Łomżyńska spółka Pepees otrzymała właśnie zgodę na pogłębione badanie Trzemesznie. Na złożenie oferty za ile chce kupić ten pakiem ma czas do 13 kwietnia.

Łomża „przeprosiła się” z Suwalską SSE

cz śr, 11 stycznia 2012 15:34

Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łomży nie będzie. Po niemal roku zabiegów o utworzenie w mieście jej podstrefy minister gospodarki nie wyraził zgody na rozszerzenie terytorium działania W-MSSE o Łomżę, i – jak podaje ratusz - zasugerował „aby rozważyć wejście Łomży do Suwalskiej SSE”. Władze miasta na to przystały.

Na Pepeesie można było dobrze zarobić...

cz pon, 02 stycznia 2012 16:40

Łomżyński Pepees znalazł się wśród spółek na których w minionym roku można było najlepiej zarobić. Stopa zwrotu to 78,7 proc. co dało spółce czwarte miejsce w zestawieniu TOP10 GPW w 2011r.

Wśród „Gazel Biznesu”

cz wt, 27 grudnia 2011 15:20

Dziennik „Puls Biznesu” już po raz dwunasty wydał zestawienie Gazel Biznesu - czyli najdynamiczniejszych małych i średnich firm w Polsce. Na liście – choć dopiero w drugim tysiącu - jest także kilka firm z Łomży. Najwyżej na 1388 miejscu TMT Sp. z o.o. Wśród „Gazel” jest także miejski MPEC.

Pracowite skarbówki

cz wt, 20 grudnia 2011 14:51

Urząd Skarbowy w Grajewie zajął trzecie miejsce, a Urząd Skarbowy w Zambrowie piąte w VIII Rankingu Izb i Urzędów Skarbowych, organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna pod patronatem Ministerstwa Finansów. Skarbówki z Grajewa i Zambrowa, rywalizowały w kategorii urzędów małych, który w Polsce jest ponad 120. Doroczna uroczystość wręczenia nagród przyznawanych od kilku lat w tym rankingu, odbyła się 20 grudnia w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

Łomża dla inwestorów?

cz wt, 20 grudnia 2011 14:23

W półtora roku działki przy ulicy Akademickiej w Łomży zostaną uzbrojone w media i zyskają komfortowe drogi dojazdowe. W ten sposób w mieście powstanie ponad 5 ha terenów inwestycyjnych, które mają zostać włączone do planowanej podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej. Koszt uzbrojenia terenu przekracza 1,9 mln zł, ale większość środków 1,4 mln zł ma pochodzić z dofinansowania unijnego.

Na szarym końcu

Foto: Na szarym końcu
cz pt, 16 grudnia 2011 10:09

Województwo podlaskie pozostaje regionem o najniższej atrakcyjności inwestycyjnej wynika z najnowszego rankingu Instytutu Badań nad Gospodarka Rynkową. Podlaskie zajmuje ostatnie miejsce w trzech kategoriach na siedem a w dwóch zajmuje trzecie miejsce od końca.

Prezydent szuka inwestorów do Podstrefy

cz pt, 02 grudnia 2011 10:42

Między innymi za pośrednictwem Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej prezydent Łomży zwrócił się do przedsiębiorców chętnych o zainwestowanie w planowanej do utworzenia w mieście Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej o składanie listów intencyjnych. - Przesłaliśmy list prezydenta do wszystkich naszych członków i liczymy, że może ktoś będzie tym zainteresowany – mówi Maciej Zajkowski prezes ŁIP-H, dodając, że przed czterema laty, gdy po raz pierwszy szukano inwestorów do łomżyńskiej podstrefy zgłosiło się blisko 10 chętnych.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę