niedziela, 16 czerwca 2019 napisz DONOS@

Piknik nowości w CENTER-MEBEL

Foto: Piknik nowości w CENTER-MEBEL
cz pt, 19 sierpnia 2011 18:06

Multimedialny EGGER TRUCK, w którym niemalże można było dotknąć austriackiej firmy i jej najnowszych produktów, ale także specjalnie skonstruowane dla aptekarzy szafy niemieckiej firmy WILLACH to tylko niektóre z hitów tegorocznego „pikniku nowości”, który dla swych klientów i kontrahentów przygotowała łomżyńska firma CENTER MEBEL. W czwartek w salonie, magazynach i na placu przy Alei Legionów 141F rozstawiono niemal dwadzieścia stoisk firm produkujących wszystko to co niezbędne jest do zbudowania dobrych i ładnych mebli do kuchni, łazienki, sypialni czy salonu. Stałym dystrybutorem ich wyrobów jest właśnie CENTER-MEBEL Hurtownia Płyt i Okuć Meblowych.

Łomża będzie miała tereny inwestycyjne...

Foto: Łomża będzie miała tereny inwestycyjne...
cz cz, 11 sierpnia 2011 16:36

Ponad 1,7 mln zł zapłaciło miasto za działkę o powierzchni niemal 2ha, w rejonie ulic Ciepłej i Meblowej. To tu, za ciepłownią miejską, powstać ma jedna z dwóch stref inwestycyjnych w Łomży. Ratusz jeszcze w tym roku chce złożyć wnioski o dofinansowanie z środków unijnych uzbrojenia ternu.

Ponad 56 mln zł na dofinansowanie rozwoju odnawialnej energii

cz pon, 08 sierpnia 2011 08:40

Przez ponad trzy miesiące można składać wnioski na wsparcie z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego inwestycji dotyczących wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Budżet konkursu przekracza 56 mln zł.

Midston sprzedaje akcje Pepees-u

cz wt, 26 lipca 2011 13:41

Zarząd łomżyńskiego „Pepees-u” poinformował, że w dniu dzisiejszym otrzymał zawiadomienie od pełnomocnika firmy Midston Developments Limited z siedzibą w Nikozji („Midston”), że wyniku zbycia akcji „na rynku regulowanym oraz poza rynkiem regulowanym” Midston posiada nieco ponad 14mln 600 tys akcji spółki stanowiących 17,6% kapitału zakładowego Pepees. Przed transakcjami miał w portfelu akcje odpowiadające ponad 28% kapitału spółki.

W Kolnie przybędzie miejsc pracy

cz cz, 21 lipca 2011 16:41

Utworzenie 40 nowych miejsc pracy zadeklarowało dwóch inwestorów, którzy w czwartkowym przetargu kupili działki w Parku Inwestycyjnym Kolno. Władze miasta na sprzedaż wystawiły w sześć działek, ale nabywców znalazły tylko dwie. Nabyli je przedsiębiorcy, którzy wcześniej mieli już podpisane listy intencyjne z władzami miasta. Na obu nieruchomościach mają powstać zakłady z branży budowlanej.

Midston nie ma prawa wykonywania prawa głosu ze wszystkich akcji Pepees

cz pon, 18 lipca 2011 09:55

Sąd Apelacyjny w Białymstoku wydał wyrok, w którym ustalił, że Midston Developments Limited („Midston”) nie może wykonywać prawa głosu z 23.364.845 akcji spółki. Wyrok Sadu Apelacyjnego jest prawomocny. Midston, główny akcjonariusz łomżyńskiego Pepeesu. W swoim portfelu ma ponad 28 proc. akcji spółki.

Pepees ma więcej w Lublinie

cz cz, 14 lipca 2011 08:40

Łomżyński Pepees odkupił od Ministra Skarbu Państwa tzw. „resztówkę” Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego „Lublin”. Za 28% udziałów, będący dotychczas własnością Skarbu Państwa Pepees zapłacił 1 050 008,96 zł – podał MSP. Dodajmy, że przed zawarciem tej umowy łomżyńska spółka była właścicielem niemal 55% udziałów w ZPZ Lublin.

Rekordowe zainteresowanie konkursem dla przedsiębiorców

cz wt, 12 lipca 2011 10:24

Aż 255 firm zgłosiło się po dotacje na innowacyjne inwestycje z Regionalnego Programu Operacyjnego. To rekord jeśli chodzi o liczbę złożonych wniosków w całej historii konkursów z działania 1.4 Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw. Niestety większość przedsiębiorców odejdzie z kwitkiem. Do podziału jest ok. 50 mln zł, a wartość wnioskowego dofinansowania sięga niemal ćwierć miliarda złotych.

Łomży leją coraz więcej

Foto: Łomży  leją coraz więcej
cz pon, 11 lipca 2011 09:01

Od stycznia do czerwca 2011 r. o jedną piątą urosła sprzedaż piw Łomża – podała Rzeczpospolita. To po raz kolejny większy wzrost niż miała branża, która w tym czasie wzrosła o 8-9%.

Rozbudują browar w Łomży?

Foto: Rozbudują browar w Łomży?
cz pt, 24 czerwca 2011 08:09

Do końca roku zapadnie decyzja czy łomżyński browar będzie rozbudowywany. Informację taką przekazał serwisowi portalspozywczy.pl Radosław Kasyk, dyrektor marketingu w Browarach Regionalnych Łomża. Właściciel firmy „uruchomił proces analizy możliwości rozwoju i rozbudowy browarów w Łomży i w Jędrzejowie”, a wybór który z nich będzie rozbudowany ma zapaść jeszcze w tym roku.

Kolno szuka inwestorów...

cz cz, 16 czerwca 2011 15:44

Kolno wystawiło na sprzedaż ponad 5 hektarów gruntów dla inwestorów. To połowa wszystkich terenów w miejscowym Parku Inwestycyjnym. Przygotowanie terenów dla inwestorów kosztowało miasto 8,3 mln zł, a większość tej kwoty - 6,5 mln zł - pochodziła z programu Rozwój Polski Wschodniej.

OSM Piątnica obsypana laurami

Foto: OSM Piątnica obsypana laurami
cz pon, 23 maja 2011 08:43

Kapituła Superarbitrów podczas XV Krajowej Oceny Masła i Mlecznych Produktów Wysokotłuszczowych jednomyślnie przyznała statuetkę „Produkt Mleczny Roku 2011 Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy za serek „Twój smak" z łososiem, puszysty. Ponadto Kapituła doceniła także piątnickie śmietanę 22% świeżą nie termizowaną i serek Mascarpone przyznając im medale im. prof. dr hab. Tadeusza Obrusiewicza.

Skonfliktowani akcjonariusze Pepeesu rozpoczną rozmowy

cz pon, 16 maja 2011 10:22

Do rozmów między skłóconymi akcjonariuszami Pepeesu dojdzie w tym tygodniu - informuje Puls Biznesu. Jak podaje gazeta rozważane jest zarówno zawarcie ugody i wspólne szukanie inwestora, jak i porozumienie zakładające wyjście jednej ze stron ze spółki poprzez odsprzedaż akcji drugiej stronie.

Będzie kolejna strefa dla inwestorów

cz cz, 05 maja 2011 08:43

W Czyżewie, w powiecie wysokomazowieckim, powstanie kolejna w regionie strefa inwestycyjna. Gmina otrzyma ponad 3,2 mln zł wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego. Decyzję o tym podjął na wczorajszym posiedzeniu zarząd województwa. Pieniądze pozwolą na uzbrojenie 5 ha terenów na potrzeby inwestorów. Przedsięwzięcie warte łącznie ponad 4,4 mln zł przewiduje budowę dojazdów i wszelkiej niezbędnej infrastruktury technicznej.

Szykuje się kolejne starcie o Pepees

cz śr, 27 kwietnia 2011 10:31

Zarząd Pepeesu chce emisji bez prawa poboru, ale cypryjski Midston, główny udziałowiec spółki, jest temu przeciwny. Na kolejnym walnym, które odbędzie się 10 maja, może być gorąco - informuje Puls Biznesu.

Dyrektor szuka pracy byłym pracownikom Fabetu

Foto: Dyrektor szuka pracy byłym pracownikom Fabetu
cz wt, 26 kwietnia 2011 15:15

Z zamkniętego w marcu Fabetu pracę dotychczas znalazł co trzeci jego pracownik. Pozostali nadal jej szukają, bądź w najbliższym czasie zaczną szukać. „Z dniem 30.04.2011 roku zakład zostanie ostatecznie zamknięty i w tym także dniu kończą się wszystkie okresy wypowiedzeń prawie 100 osobowej załogi Fabetu. (…) W związku w powyższym zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich Przedsiębiorców zrzeszonych w Łomżyńskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej o pomoc w znalezieniu pracy dla byłych pracowników Fabetu” - napisał Grzegorz Wiszowaty, dyrektor łomżyńskiego zakładu Fabetu w liście do Macieja Zajkowskiego, prezesa ŁIPH.

Pol&Home - to pomysł na biznes z Łomży

Foto: Pol&Home - to pomysł na biznes z Łomży
cz pt, 22 kwietnia 2011 08:17

Z ponad 600 projektów, które nadesłano do Warszawy na Konkursu na Biznesplany pomysł na biznes łomżanki Emilii Danowskiej zajął trzecie miejsce i dodatkowo zdobył najcenniejszą nagrodę publiczności. Emilia Danowska stworzy Pol&Home – interaktywną platformę edukacyjną, oferującą internetowe kursy języka polskiego i kultury polskiej dla cudzoziemców oraz osób pochodzenia polskiego przebywających za granicą.

Łomżyński Pepees drożeje jak...

Foto: Łomżyński Pepees drożeje jak...
cz cz, 21 kwietnia 2011 09:15

Od początku kwietnia spółka zdrożała o 82 proc., a od początku roku o ponad 170 proc – takimi wynikami może poszczycić się łomżyński Pepees. Tylko podczas wczorajszych notowań akcje spółki zyskały kolejne 8,7 proc.

„Nasi” wśród największych

cz śr, 20 kwietnia 2011 08:44

Łączne przychody firm z Listy 500 dziennika Rzeczpospolita w 2010 r. osiągnęły 1,16 bln zł. Wśród pół tysiąca największych firm polskich, które znalazły się na sporządzonej już po raz 13. „Liście 500” jest także kilka z regionu. Najwyżej tym razem – na 154 miejscu - jest SM Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego. W tej samej setce znalazły się także Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewo i grajewski Pfleiderer, a na 417 miejscu Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica.

Firmy czekają na lepsze czasy.

cz pon, 11 kwietnia 2011 08:45

Tylko w pięciu regionach Polski w ubiegłym roku przedsiębiorstwa wydały na swój rozwój więcej niż w 2009 roku. Niestety wśród tych regionów nie ma województwa podlaskiego. Tu nastąpił dalszy spadek – o blisko 7%.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę