Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Mikropożyczki sukcesywnie umarzane

Główne zdjęcie
Powiatowy Urząd Pracy w Łomży

- Nie trzeba składać wniosków o umorzenie niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców – uspokaja Maria Gwardys, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP w Łomży. Zgodnie z nowelizacją ustawy z 19 czerwca 2020 r umarzanie odbywa się z urzędu, na podstawie informacji w CEIDG/KRS, o ile działalność jest prowadzona przynajmniej przez 3 miesiące od daty wpływu środków na konto.

- Pierwszy wniosek o pożyczkę z tarczy covidowej wpłynął do nas 1 kwietnia 2020 roku – informuje Maria Gwardys -  przeszliśmy okres nawały, że przyznawaliśmy po 200 pożyczek dziennie – wspomina. W sumie PUP w Łomży udzielił 4512 niskooprocentowanych pożyczek z tarczy covidowej na kwotę 22 532 423 zł. Generalnie kwota pożyczki była 5000 zł i gro wnioskodawców o taką kwotę wnioskowała. - Bywały wnioski o 4000 zł, a niektórzy mieli fantazję – uśmiecha się kierownik Gwardys – bo składali wnioski na np. 4999 zł i stąd te jedności w podsumowaniu.

Z tych pożyczek mogły korzystać organizacje pozarządowe i koła gospodyń wiejskich. Górna granica pożyczki wynosiła wtedy 10% rocznego przychodu.

Na dziś umorzono 4282 pożyczek. Listę NIP-ów, którzy już mają zakończoną procedurę można sprawdzić na stronie PUP Łomża. https://lomza.praca.gov.pl/-/13029954-wykaz-nipow-umorzenie-pozyczek-covid-19


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę