Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ostatni dzwonek na złożenie PITu-12

Jeszcze tylko do najbliższego poniedziałku (10 stycznia) możemy składać u swojego pracodawcy PIT-12 - oświadczenie, że chcemy żeby to pracodawca rozliczył się z fiskusem za nas. Przypominamy, że z takiego ułatwienia może skorzystać każdy podatnik, który cały 2004 rok przepracował u jednego pracodawcy i nie miał żadnych innych dochodów oraz nie zamierza korzystać z jakichkolwiek odliczeń.


Do tej pory o takiej możliwości wiedziało niewielu podatników, a wybierający taką formę rozliczenia się z fiskusem podatnik może mocno ułatwić sobie życie.
Po pierwsze, nie musi fatygować się do urzędu skarbowego ani w celu pobrania formularzy, ani w celu złożenia wypełnionego formularza PIT.
Po drugie, Zamiast wypełniać bardziej skomplikowany PIT-37 podatnik musi wypełnić PIT-12 w którym wpisuje jedynie swoje dane i nazwę urzędu skarbowego w którym się rozlicza. Po trzecie wreszcie, podatnik nie ponosi konsekwencji za błędne wypełnienie zeznania, ponieważ dopilnowanie rzetelności zeznania spoczywa na pracodawcy.
Jeśli z rozliczenia wynika, że podatnik musi dopłacić zaległy podatek to nie będzie się on musiał osobiście fatygować do urzędu skarbowego ponieważ dopłatę uiści za niego pracodawca zmniejszając mu o jej wysokość wynagrodzenie za najbliższy miesiąc.
W przypadku wykazania nadpłaty pracodawca zmniejszy zapłaconą w naszym imieniu do urzędu skarbowego, zaliczkę na poczet podatku dochodowego za następny miesiąc.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę