Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Jedna wielka rzeka mleka

“Pracujemy nad tym, żeby na Podlasiu powstała jedna spółdzielnia mleczarska. Weszłyby do niej wszystkie pracujące w regionie mleczarnie. Mogłaby ona skutecznie konkurować z mlecznymi holdingami z zachodniej Europy.” - tak na łamach Rzeczpospolitej pomysł na połączenie działających w regionie mleczarni argumentuje prezes Spółdzielni Obrotu Towarowego Kazimierz Jankowski. SOT Białystok zajmuje się dystrybucja w całym kraju produktów kilku dziś konkurencyjnych mleczarni m.in. Mlekovity z Wysokiego Mazowieckiego, Mlekpolu z Grajewa, a także SM Piątnica.

Pierwsze kroki na rynku Spółdzielni Obrotu Towarowego z Białegostoku stawiała w 1992 r. Od tego czasu obroty wzrosły czterdzieści razy. Dzisiaj SOT zatrudnia 320 osób, ma pięć filii: w Chorzowie, Nowej Soli, Sosnowcu, Szczecinie i we Wrocławiu. Stale współpracuje z 250 hurtowniami i 600 odbiorcami detalicznymi. Jej przychody wyniosą w tym roku 420 milionów złotych.
Obroty i Spółdzielnia rośnie bo nasz region to czołowy w skali kraju producent mleka. W 2005 r. wyniesie wartość mlecznej produkcji wyniesie ok. 1 mld euro. Tutejsze mleczarnie już dziś przerabiają 1,3 mld litrów mleka rocznie, z którego produkują między innymi: 32 tysiące ton masła, 52 tysiące ton sera, 43 tysiące ton mleka w proszku, czyli prawie połowę całej polskiej produkcji tych wyrobów.
To prawdziwa rzeka mleka. A gdyby potencjał dziś osobnych mleczarni został połączony byłby w stanie skutecznie konkurować z mlecznymi holdingami z zachodniej Europy. Jej roczny obrót sięgałby 4 mld zł, miałaby duże możliwości inwestycyjne, także na rynkach zagranicznych - argumentuje prezes Jankowski.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę