Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Dwa zakładu MLKEPOLU na liście do wznowienia eksportu

Zakłady mleczarskie z Kolna i Mrągowa, należące do SM MLEKPOL z Grajewa, znalazły się na liście 10 polskich zakładów mleczarskich ubiegających się o tymczasowe wznowienie eksportu do Rosji. Lista 10 zakładów mleczarskich powstała w oparciu o wyniki eksportowe w okresie od stycznia do sierpnia br. Stworzona została przez głównego lekarza weterynarii oraz przedstawicieli Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich i Związku Prywatnych Przetwórców Mleka. Teraz listę zakładów zatwierdzić muszą władze rosyjskie. Po wydaniu pozytywnej opinii – zakłady te będą mogły prowadzić eksport do Rosji do czasu ogłoszenia oficjalnych wyników kontroli prowadzonych przez rosyjskie służby weterynaryjne w polskich mleczarniach.

Przypomnijmy, że o możliwość eksportu do Rosji ubiegało się ponad 70 zakładów z całego kraju. Rosjanie prowadzili w nich kontrole jesienią tego roku. Sprawdzali m.in. jakość produkcji w oparciu o systemy ISO i HACCP, a także produkcję mleka w gospodarstwach. Nieznany jest termin ogłoszenia wyników tych kontroli.

Przypomnijmy, że eksport polskich produktów mleczarskich do Rosji wstrzymany został we wrześniu. Od stycznia do sierpnia br. MLEKPOL wyeksportował do Rosji około 600 ton sera produkowanego w zakładzie w Kolnie oraz 2,5 tys. ton serwatki produkowanej w Mrągowie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę