Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Connex i Orbis chcą przejąć PKS-y

Zbliża się finał prywatyzacji łomżyńskiego i zambrowskiego PKS-ów. Pod koniec ubiegłego roku wojewoda podlaski ogłosił, że chce sprywatyzować wszystkie cztery działające w podlaskim Państwowe Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej (także Białystok i Suwałki). Ostatecznie do rokowań przy prywatyzacji łomżyńskiego PPKS przystąpiły dwie firmy Connex Polska i PKS Tarnobrzeg, a zambrowskiego PKS-u tylko jedna - Connex Polska.

Prywatyzacja nie będzie polegała na sprzedaży firm, ale wniesieniu ich majątku do utworzonych z inwestorem spółek. Wojewoda daje PKS-y, a inwestor pieniądze i to on przejmuje pakiet większościowy akcji nowych firm.
Connex Polska to inwestor którzy chce brać udział w prywatyzacji wszystkich czterech PKS-ów z podlaskiego. Firma jest polską spółką dużego międzynarodowego koncernu transportowego. W Polsce Connex już obsługuje miejskie linie autobusowe w Warszawie i Tczewie oraz regionalną i lokalną komunikację autobusową w Sanoku, Łańcucie, Kędzierzynie - Koźlu, Sędziszowie Małopolskim, Brzozowie oraz w Mielcu.
Drugi zainteresowany przejęciem łomżyńskiego PKS-u inwestor - PKS Tarnobrzeg - należy do największego w kraju przewoźnika Orbis Transport.

Przez najbliższe dwa tygodnie Urząd Wojewódzki będzie prowadził z zainteresowanymi inwestorami rokowania. Jeżeli strony dojdą wstępnie do porozumienia to najprawdopodobniej na przełomie lutego i marca inwestorzy będą negocjowali pakiety socjalne z pracownikami poszczególnych firm. Póki co pracownicy nie kryją obaw związanych z prywatyzacją, ale Antoni Stokowski dyrektor Wydziału Skarbu Państwa i Przekształceń Własnościowych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego podkreśla, że PKSy zostaną sprywatyzowane jeżeli uda się wynegocjować z inwestorami korzystne oferty. W przeciwnym wypadku do prywatyzacji nie dojdzie.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę