Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Łomża to Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom

cz wt, 13 lipca 2004 07:06

Tak twierdzi Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, która przy tym powołuje się na wyniki przeprowadzonych przez siebie badań. W III edycji rankingu Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom Urząd Miejski w Łomży znalazł się bowiem na 6. miejscu w kategorii gmin średnich - do 100 tys. mieszkańców. To najlepszy wynik wśród miast w północno-wschodniej Polsce. Kolejne miasto z województwa podlaskiego Czarna Białostocka zajęło 20. miejsce.

Szeptel SA z telewizją iTV rozpoczął integrację interaktywnych usług dla abonentów sieci komórkowych

cz wt, 13 lipca 2004 06:24

Telewizja iTV należąca, obok takich firma jak Legion Polska i Media-Net Interactive, do Grupy Telekomunikacyjnej SZEPTEL, skupionej wokół notowanego na GPW operatora telekomunikacyjnego PT SZEPTEL S.A. uruchomiła kolejne zaawansowane rozwiązanie łączące technologię telewizyjną, internetową, przekazu teletekstowego z technologią SMS-ową, w czasie rzeczywistym.

Uwaga podatnicy dokonujący transakcji wewnątrzwspólnotowych!

mm pt, 09 lipca 2004 15:20

Przypominamy, że 25 lipca 2004 r. upływa termin do złożenia we właściwym dla siebie urzędzie skarbowym tzw. “Informacji podsumowującej o dokonanych dostawach /nabyciach towarów” VAT-UE.

Już 2769 podlaskich przedsiębiorców handluje z Unią!

mm pt, 09 lipca 2004 12:01

W urzędach skarbowych województwa podlaskiego, na potrzeby handlu wewnątrzwspólnotowego zarejestrowało się do tej pory 2769 przedsiębiorców. Najwięcej chętnych na Euronip miał Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku.

Straty mleczarni z Zambrowa pokryją zambrowscy rolnicy

cz wt, 29 czerwca 2004 17:47

Walne zebranie członków Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie przyjęło uchwałę, w której zapisano, że 18 mln z niemal 21 milionów zł strat byłej już Spółdzielni Mleczarskiej z Zambrowa ma być pokrytych przez udziały rolników dostawców mleka do tej spółdzielni. Cały „holding” Mlekpol – sześć zakładów mleczarskich w północno-wschodniej Polsce - będzie partycypował tylko w poryciu około 2,8 mln zł strat przejętej pod koniec ubiegłego roku mleczarni.

Gierowski odwołany z Rady Nadzorczej PEPEES SA

cz pon, 28 czerwca 2004 21:29

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego PEPEES SA obradujące w piątek (25.06.2004r) odwołało Józefa Huberta Gierowskiego z pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej spółki. Dodajmy, że Józef Gierowski jest głównym udziałowcem PEPEES SA. Sam ma ponad ćwierć miliona sztuk akcji PEPEES - to jest niemal 22% wszystkich akcji spółki. W Radzie Nadzorczej łomżyńskiego PEPEESu zasiadał od 2000 roku, a teraz sam złożył rezygnację.

Wierzyciele Szeptela chcą zamienić kolejne 1,85 mln zł na akcje

cz pon, 28 czerwca 2004 20:54

Grupa wierzycieli Szeptela, których wierzytelności są objęte postępowaniem układowym poinformowała spółkę o zamiarze konwersji (zamiany na akcje) przysługujących im wierzytelności po kursie nie niższym niż 4,5 zł na akcję. Jednocześnie wierzyciele ci zwolnili spółkę z obowiązku zapłaty rat układowych do czasu zakończenia wszelkich niezbędnych procedur koniecznych do przeprowadzenia operacji konwersji.

Nowy prezes w PEPEES SA

cz nie, 27 czerwca 2004 23:14

Krzysztof Marek Piotrowski przestał być prezesem łomżyńskiego PEPEESu. Od piątku największą w mieście spółką kieruje Franciszek Droździel. Zmiany na najważniejszym fotelu prezesa przeprowadzono podczas ostatniego posiedzenia Rady Nadzorczej PEPEES SA. Wraz z Markiem Piotrowskim z zarządu odszedł także Janusz Baczewski, a jego miejsce zajął Przemysław Jaskuła.

Plany inwestycyjne Łomży

cz cz, 24 czerwca 2004 16:43

Do 2008 roku na inwestycje w mieście ma zastać wydanych ponad 253 miliony złotych. Taka kwota pojawia się w Planie Rozwoju Lokalnego uchwalonym przez łomżyńskich radnych. Gro środków porzeznaczanych na inwestycje mają pochodzić z funduszy unijnych.

Skarbówka w tym roku szybciej zwraca podatnikom nadpłaty

mm cz, 24 czerwca 2004 14:07

Prawie 174 mln złotych oddały do tej pory urzędy skarbowe z województwa podlaskiego podatnikom, którzy w zeznaniach PIT za 2003 r. wykazali nadpłaty. Mimo, iż w większości urzędów akcja zwrotów ma się zakończyć w połowie lipca, są już urzędy, które wypłaciły zwroty wszystkim swoim podatnikom

Szeptel stanie na czele grupy telekomunikacyjnej

cz śr, 23 czerwca 2004 22:04

Szeptel SA buduje platformę usług telekomunikacyjnych i przekształca się w Grupę Telekomunikacyjną Szeptel. Konsolidacja ma pozwolić na zwiększenie dynamiki przychodów do 29 mln zł i zysku netto na poziomie 4 mln zł na koniec 2004 roku, zapowiedział zarząd spółki na specjalnej konferencji prasowej w środę.

PRL Łomży

cz śr, 23 czerwca 2004 08:22

Wydanie ponad ćwierć miliarda złotych na inwestycje w ciągu najbliższych czterech lata – zakłada Plan Rozwoju Lokalnego Łomży. Dokument dziś będzie przedstawiony łomżyńskim radnym. Z opracowania wynika, że gro środków przeznaczanych na inwestycje będę pochodziły z poza budżetu Łomży. Z niemal 60 milionów złotych skierowanych na realizacje PRL w przyszłym roku tylko niewiele ponad 15 milionów to środki własne miasta. Większość pieniędzy ma pochodzić z Unii Europejskiej.

Pierwsze wnioski o dotacje z Phare 2002 – w połowie lipca

cz pon, 21 czerwca 2004 12:19

Już w lipcu małe i średnie przedsiębiorstwa powinny składać wnioski o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Dotacji Inwestycyjnych oraz Funduszu Wsparcia na Doradztwo – informuje Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, będąca na Podlasiu Regionalną Instytucją Finansująca, zajmującą się m.in. przyjmowaniem wniosków.

Pepees chce sprzedać 9 punktów skupu ziemniaków

cz wt, 15 czerwca 2004 18:13

Pepees opublikował ogłoszenie, z którego wynika, że chce sprzedać dziewięć punktów skupu ziemniaków wraz z wyposażeniem. Wszystkie punkty skupu ziemniaków znajdują się na terenie byłego województwa łomżyńskiego. Sa to m.ni: punkty w Jedwabnem i Radziłowie.

Państwowe zarabiają i tracą po równo

cz pon, 14 czerwca 2004 15:34

Co drugie z państwowych przedsiębiorstw podległych Wojewodzie Podlaskiemu za 4 miesiące 2004 r. wypracowało zysk netto. W grupie 13 zarabiających przedsiębiorstw znalazły się m.in.: wszystkie przedsiębiorstwa PKS (Suwałki, Białystok, Łomża, Siemiatycze, Zambrów, Bielsk Podlaski). Niestety obok 13 zarabiających jest w województwie podlaskim jest też 13 przedsiębiorstw w których po I kwartale zanotowano stratę netto.

Mniej nowych akcji Grajewa dla inwestorów indywidualnych

cz pt, 11 czerwca 2004 22:09

Pfleiderer Grajewo zmniejszył liczbę nowych akcji spółki oferowanych w transzy inwestorów indywidualnych ze 150 tys. do zaledwie 40 tys. Zarząd spółki decyzje tłumaczy "ogromnym popytem ze strony dużych inwestorów". Grajewo zaoferowało łącznie 1,6 mln akcji po 180 zł za sztukę.

Prawo budowlane - co się zmieniło

cz śr, 09 czerwca 2004 20:45

Od 31 maja obowiązuje nowelizacja prawa budowlanego, a wraz z nią wiele istotnych zmian Zmianie uległ np. art. 29, zgodnie z którym bez pozwolenia na budowę teraz można zrealizować m.in. : - wolnostojące budynki gospodarcze, wiaty i altany, boiska szkolne. Nie trzeba tez żadnych specjalnych zezwoleń gdy chcemy ocieplić ściany budynków jeśli nie przekraczają one 12 metrów wysokości. Istotna zmianą jest też ścisłe określenie terminu w którym organy wydające pozwolenie na budowę. Zgodnie z nowelizacja ustawy maja one na to tylko 65 dni liczone od dnia złożenia wniosku.

Ankieta dla podatników PUS

mm śr, 09 czerwca 2004 14:33

Podlaski Urząd Skarbowy chcąc obsługiwać swoich podatników na jeszcze wyższym, niż dotychczas poziomie przygotował specjalną ankietę, w której podatnicy będą mogli wyrazić swój poziom zadowolenia z obsługi w tymże urzędzie.

Cenne akcje Pfleiderer Grajewo

cz śr, 09 czerwca 2004 06:58

Cena emisyjna akcji serii D spółki Pfleiderer Grajewo została ustalona na 180 zł za jedną akcję. Grajewo chce przeprowadzić ofertę publiczną miliona 600 tysięcy nowych akcji jeszcze w czerwcu. Zarząd przewiduje że dzięki temu uzyska około 270-290 mln zł. Środków u mają być przeznaczone na przejęcie spółki Pfleiderer Prospan SA oraz na inwestycje na rynku rosyjskim. Po opublikowaniu ceny emisyjnej nowych akcji spółki stare jej papiery poszły w górę. Wczoraj na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych za jedną akcję spółki płacono 197 złotych.

Nowa masłownia w Grajewie

cz wt, 08 czerwca 2004 12:50

Nowa linia do produkcji masła została uroczyście uruchomiona w SM Melkpol w Grajewie. Przecięcia wstęgi dokonał m.in. Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jerzy Plewa. Nowa inwestycja grajewskiego Mlekpolu kosztowała ponad 18 mln zł, z czego 5 840 tys. dofinansowane zostało z unijnego programu SAPARD. Linia jest najnowocześniejszą tego typu w kraju. Jest w pełni zautomatyzowana. Jej budowa i uruchomienie odbyło się we współpracy z niemiecką firmą GEA PROCSS TECHNOLOGY.

« · «« · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · 46 · 47 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę