Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Budżet Łomży przyjęty

Radni Łomży podczas wczorajszej sesji przegłosowali plan przychodów i wydatków miasta na 2005 rok. Ostatecznie po dochodów zapisano kwotę ponad 147 milionów złotych, a wydatki a wydatki są o ponad 20 milionów wyższe. To przede wszystkim za sprawą dużych inwestycji, które mają być realizowane przy wsparciu funduszami z Unii Europejskiej, a na ich zrealizowanie Łomża ma zaciągnąć ponad 25 milionów złotych kredytów. W stosunku do pierwotnego projektu budżetu przedstawionego radnym w listopadzie Prezydent Jerzy Brzeziński zgłosił autopoprawkę przychylając się częściowo do wniosków zgłaszanych przez komisje Rady.

Prezydent m.in. zwiększył rezerwę ogólną budżetu z niepełna 900 tysięcy do niemal 1 mln 300 tys. zł. Radni domagali się natomiast stworzenia rezerwy celowej z której mogłyby być pokryte wydatki na działające w mieście instytucje kultury bowiem w pierwotnym projekcie budżetu na ten cel zapisano o niemal 40% mniej środków niż te placówki miały do dyspozycji w tym roku.
Po częściowym uwzględnieniu tego wniosku przez prezydenta Komisja Finansów i Skarbu Miasta zalecała radnym przyjęcie budżetu, choc w dalszym ciagu niedobór wynosił około 1 mln 600 tys. zł.
Nim jednak radni przegłosowali budżet przez kilka godzin dyskutowali nad tym czy głosowania nie odsunąć na inny termin i czy zgłaszane przez poszczególnych radnych propozycje wpisania do budżetu remonty małych osiedlowych uliczek to „granie pod publikę” przed kolejnymi wyborami czy też realizacja obietnic wyborczych składanych przed dwoma laty.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę