Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Złoty Kur ze złotym medalem

Produkowane przez Browar Łomża piwo Złoty Kur otrzymało na początku grudnia złoty medal w konkursie "World Beer Championships" zorganizowanym w Chicago przez Beverage Testing Institute. Celem założonego w 1981 r. instytutu jest przygotowywanie rzetelnych rekomendacji konsumenckich dotyczących piwa oraz innych napojów alkoholowych. Eksportowany do USA od maja br. Złoty Kur uzyskał w jego ocenie aż 90 na 100 możliwych do zdobycia punktów.

Nie jest to pierwsza nagroda zdobyta przez Złotego Kura. Na Otwartym Konkursie Piw rozegranym podczas XII Jesiennego Spotkania Browarników piwo z łomżyńskiego browaru zdobyło II miejsce i srebrny medal. Impreza odbywała się w dniach 6-8 października w Płocku. Jury złożone z zawodowych degustatorów i przedstawicieli browarów oceniało walory smakowe i jakościowe piw w pięciu grupach asortymentowych, zależnych od zawartości ekstraktu w brzeczce.
To już kolejne, po brązowym medalu na XV Festiwalu Piw Polskich w Łodzi w 2002 r., wyróżnienie przyznane marce Złoty Kur przez przedstawicieli polskiej branży piwowarskiej.

- Nagrody przyznawane naszym produktom zarówno w kraju, jak i poza jego granicami to najlepszy dowód najwyższej jakości łomżyńskich piw - podkreśla Prezes Zarządu Browaru Łomża Andrzej Rutkowski. - Wyróżnienie na „World Beer Championships” to sukces tym większy, że rynek amerykański bez wątpienia zalicza się do najbardziej konkurencyjnych na świecie.
W Stanach Zjednoczonych dużą popularnością cieszy się również piwo Łomża - podstawowa marka browaru, które jest eksportowane za ocean od 1997 roku. Jest ono jedną z najbardziej popularnych polskich marek piwa sprzedawanych w USA.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę