Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rekordowy rok w Mlekpolu i Mlekovicie

Rekordowe ilości mleka skupili i przerobili w minionym roku dwaj mleczni potentaci na krajowym rynku: grajewski Mlekpol i wysoko mazowiecka Mlekovita. W sumie do ich skupów trafiło ponad 1300 litrów mleka.

Mlekovita przerobiła ponad 600 mln litrów mleka.

- To był kolejny dobry dla nas rok - cieszy się Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity. - To dlatego ,że jesteśmy konsekwentni. Również na ten rok zaplanowaliśmy również wiele inwestycji i rozszerzanie rynków zbytu.

Imponujące są przychody firmy, które za rok ubiegły wyniosą 1 mld 100 mln zł (wzrost o ok. 36 proc.). Planowany zysk powinien to ok. 30 mln zł.

Lepsze wyniki spółdzielnia zawdzięcza m.in. eksportowi, głównie na rynki unijne. Poza granice Polski trafia już ponad 40 proc., produkowanych przez Mlekovitę wyrobów. W 2004 r. zrealizowano w spółdzielni wiele inwestycji - rozpoczęto budowę nowego magazynu logistycznego z częścią produkcyjną i kupiono linię do produkcji serów twardych dojrzewających.

Z kolei mleczarnie należące do grajewskiego Mlekpolu skupiły w minionym roku ponad 761 litrów mleka, płacąc rolnikom najwyższą cenę w kraju - 1,10 zł za litr (o 21 groszy więcej niż przed rokiem).

Inne wyniki również są imponujące - wartość sprzedaży osiągnęła poziom 1 mld 270 zł, a eksport wzrósł do 30 proc. produkcji - głównie na rynki unijne. Na inwestycje Mlekpol wydał 40 mln zł, a kolejne 100 mln przeznaczy na ten cel w 2005 r., m.in. na zakup nowej linii do produkcji i konfekcjonowania sera oraz na modernizację. Część tych nakładów trafi do zakładu w Zambrowie, co pozwoli na wzrost przerobu mleka do 180 mln litrów rocznie (rekord).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę