Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Otrzymali pomoc - znaleźli pracę

Niemal 300 łomżyńskich bezrobotnych uczestniczyło w realizacji dwóch projektów z Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwoju Zasobów Ludzkich współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pierwszy z projektów dotyczył bezrobotnej młodzieży, drugi osób długotrwale bezrobotnych. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży wynika, że z niemal 300 osobowej grupy, bezrobotnych która przystąpiła do projektów dziś pracę ma 79 osób.

W projekcie „Młodzież na rynku pracy - aktywny start zawodowy” w 2004 r. uczestniczyło 186 osób. Jak podkresla łomzyński PUP wszyscy skorzystali z poradnictwa zawodowego, a następnie uczestniczyli w szkoleniach lub odbyli staż zawodowy. Po zakończeniu udziału w projekcie wszyscy otrzymali stosowny dokument o podwyższeniu lub zmianie kwalifikacji.
Od początku projektu staż odbywało 79 osób w tym: 49 kobiet i 30 mężczyzn, a przerwało je 7 osób. Wszystkie staże zostały zakończone do końca listopada.
W szkoleniach brało udział 107 osób w tym 53 kobiety i 54 mężczyzn, 4 osoby nie dostały zgody lekarza do uczestnictwa.
W 2004r. podjęło zatrudnienie 34 osoby, w tym zatrudnienie subsydiowane 10 osób. Dalszą naukę podjęły 2 osoby, 3 osoby kontynuują rozpoczęty staż.

W projekcie „ Aktywizacja zawodowa – szansa na powrót na rynek pracy” w 2004r. uczestniczyło 106 osób, które zostały zatrudnione w ramach prac interwencyjnych. Wszyscy beneficjenci projektu skorzystali z poradnictwa zawodowego, pośrednictwa pracy.
Zatrudnienie znalazło 45 osób po zakończeniu prac interwencyjnych. Sukcesem projektu jest większy niż zakładano wskaźnik zatrudnionych osób po jego zakończeniu. Wniosek zakładał bowiem, że 23 osoby znajdą zatrudnienie po jego zakończeniu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę