Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Nowego Seata w Łomży już nie kupisz

Od początku roku łomżanie nie mogą kupować w mieście nowych samochodów marki Seat. Wraz z końcem 2004 roku przestał działać lokalny dealer tej marki Margo. Jak tłumaczy Mariusz Gosk - właściciel salonu - jego likwidacja podyktowana była coraz trudniejszą sytuacją na rynku sprzedaży nowych samochodów. O ile jeszcze przed kilku laty ten salon sprzedawał kilkaset samochodów rocznie, to w ubiegłym roku sprzedał tylko kilkadziesiąt Seatów.

Były salon Seat Margo
Były salon Seat Margo
Salon Seat Margo jest kolejnym, którego historia zakończyła się w 2004 roku. W pierwszej połowie roku, bo bumie sprzedażowym nowych aut związanych z wejściem do Unii Europejskiej z Łomży zwinął się Ford. Otwarta przez ostrołęckiego dealera tej marki ekspozycja sprzedaży nowych Fordów przy Alei Piłsudskiego przetrwała tylko kilka miesięcy.
Latem 2004 roku zakończyła działalność, zorganizowana na podobnych zasadach jak w przypadku Forda, ekspozycja francuskiego Citroena. Samochody tej marki sprzedawane były w salonie przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sikorskiego.
Seat Margo - przy wylocie z Łomży w kierunku na Konarzyce - działał przez kilka lat, ale 2004 rok był przełomowy. Spadek sprzedaży nowych samochodów tej marki w ubiegłym roku był drastyczny i na tyle duży, że dalsze prowadzenie salonu nie było opłacalne twierdzi jego właściciel Mariusz Gosk. Dodaje, że o ile przed pięciu - sześciu laty samochody Seata schodziły w Łomży jak świeże bułeczki – po kilkaset sztuk rocznie, to teraz ta sprzedaż spadła do zaledwie kilkudziesięciu przez całe 12 miesięcy 2004 roku. W jego przekonaniu duże znaczenie dla sprzedaży nowych Seatów miał import używanych samochodów z Unii Europejskiej, które na potęgę w tym czasie przywozili mieszkańcy Łomży i regionu.

Salonu sprzedaży nowych Seatów nie ma, nie ma też działającego tuż obok autoryzowanego warsztatu napraw tych samochodów. To znaczy warsztat został, ale już nie jest autoryzowany przez hiszpańskiego producenta. Zatem właściciele samochodów tej marki aby mieć wykonane naprawy czy przeglądy gwarancyjne muszą udać się do Białegostoku, Ełku lub Warszawy. Warsztat Margo w Łomży może naprawiać te samochody, ale klient musiałby wówczas koszty naprawy pokryć z własnej kieszeni. Jak podkreśla Gosk dotyczy to jednak tylko Seatów w wieku do dwóch lat, bo takie objęte są gwarancją. Za naprawy wszystkich starszych klienci muszą płacić sami, a w takim wypadku - jak podkreśla - nie ma sensu szukania warsztatu poza miastem bo to się nie opłaca. Wyposażenie warsztatu Margo nie zmieniło się, a Gosk przypomina, że gdy był to autoryzowany serwis Seata znajdował się w czołówce polskich warsztatów tej marki.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę