Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyński Fundusz Poręczeń Kredytowych zatrzymany?

Pod znakiem zapytania stanął rozwój łomżyńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych. Powołany w ubiegłym roku z inicjatywy loaklanych samorządów Fundusz może nie osiagnąć zamierzanego kapitału, który szacowano nawet na 4 milinony złotych. Póki co Fundusz ma 715 tys. zł. - pół miliona dał samorząd województwa podlaskiego, a poztsałe 215 tys. dołożyły: Łomża i gminy powiatu łomżyńskiego i jak się wydaje to na razie kres jego możliwości finansowych.

Fundusz zgodnie z zapowiedziami miał zostać wsparty milionem złotych z Banku Gospodarstwa Krajowego, i dwoma milionami z Unii Europejskiej. Tyle tylko, że aby dostać te peiniądze - zgodnie z przepisami obowiązującycmi w tym roku - musi mieć milion złotych własnego kapitału. Do tej kwoty brakuje mu jeszcze 285 tysięcy złotych, których póki co nie ma skąd pozyskać.
Dodajmy głównym celem działania Fundusz Poreczeń Kapitałowych jest wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorców poprzez ułatwianie im dostępu do pieniędzy na inwestycje w drodze udzielania poręczeń zaciąganych przez nich kredytów i pożyczek. Na razie, ze względu na ograniczone środki Fundusz mioże udzielac poręczeń jedynie do wysokości 35 tysięcy zł. co dla wielu przedsiębiorców jest zbyt małą kwotą. Jest to też jedno z głównych ograniczeń przez co jego pręczenia nie cieszą się zbyt dzym zainteresowaniem. Do tej pory skorzystał z tego tylko jeden przedsiebiorca.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę