Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Perspektywy dla młodzieży i zwalczanie długotrwałego bezrobocia

Tak nazywają się dwa programy walki z bezrobociem, do których nabór bezrobotnych ogłosił Powiatowy Urząd Pracy w Łomży. Oba programy realizowane są w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem SPO RZL jest budowa otwartego, opartego na wiedzy społeczeństwa poprzez zapewnienie warunków do rozwoju zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy.

Działanie 1.2 „Perspektywy dla młodzieży” skierowane jest do osób:
  • bezrobotnych do 25 roku życia, pozostających w ewidencji PUP, które w roku kalendarzowym zastosowania wobec nich usług lub instrumentów rynku pracy nie ukończyły 25 roku życia
  • absolwentów szkól wyższych do 27 roku życia.
Przewiduje się następujące formy wsparcia: poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy, staże, kursy językowe (jęz. angielski i jęz. niemiecki)dla osób planujących dalszą edukację językową, planujących wyjazd za granicę w celu podjęcia zatrudnienia bądź posiadających potwierdzenie przyszłego pracodawcy o możliwości zatrudnienia po jego odbyciu.

Działanie 1.3 „Przeciwdziałanie i zwalczanie długotrwałego bezrobocia” skierowane jest do osób:
  • powyżej 25 roku życia ,bezrobotnych do 12 miesięcy, z wyłączeniem bezrobotnych absolwentów,
  • długotrwale bezrobotnych, pozostających w rejestrach PUP łącznie ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat
Przewiduje się następujące formy wsparcia: poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy, prace interwencyjne, kursy językowe (jęz. angielski i jęz. niemiecki) dla osób planujących wyjazd za granicę w celu podjęcia zatrudnienia, dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Osoby bezrobotne zainteresowane uczestnictwem w projekcie winny zgłosić się do PUP na stanowisko do obsługi osób bezrobotnych (sala operacyjna) w celu wypełnienia ANKIETY uczestnictwa w programie. Liczba miejsc ograniczona!!! Decyduje kolejność zgłoszeń, ankiety przyjmujemy do końca lutego 2005r.

Wszyscy pracodawcy zainteresowani udzieleniem wsparcia:
  • dla bezrobotnej młodzieży poprzez zorganizowanie staży
  • dla długotrwale bezrobotnym poprzez zorganizowanie prac interwencyjnych
winni zgłosić się do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży do pok. 101
Wnioski na aktywizację osób bezrobotnych można pobrać z naszej strony internetowej: pup.lomza.pl

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę