Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

ZPORR-owe inwestycje startują

Kompleksowy remont zespołu budynków Publicznego Gimnazjum nr 1 przy ul. Reymonta 9 w Łomży to pierwsza miejska inwestycja realizowana z pieniędzy Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Koszt inwestycji to ponad 3 mln 100 tysięcy złotych. Ratusz w tym wypadku już opublikował ogłoszenia o zamówieniu na roboty budowlane. Łącznie z przyjętych do realizacji w ramach ZPORR-u projektów Łomża w ciągu trzech lat ma pozyskać niemal 21 milionów złotych.

Podział środków ZPORR wg powiatów (Priorytet I i III)
Podział środków ZPORR wg powiatów (Priorytet I i III)
Kwotowy i ilościowy podział środków ZPORR wg powiatów
Kwotowy i ilościowy podział środków ZPORR wg powiatów

Tzw. II etap remontu budynku gimnazjum przy ul. Reymonta 1 obejmuje min.: docieplenie stropodachu i ścian budynku, wymianę okien oraz przystosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie podjazdów i zamontowanie specjalnej windy.
Wcześniej w roku 2004 miasto z własnych środków wykonało I etap - proces termomodernizacji obiektu – wyremontowano i ocieplono tzw. segment B budynku. II etap ma stanowić kontynuację tych prac i objąć pozostałe cztery segmenty A,C,D,E wraz z łącznikami.
Zgodnie z założeniami inwestycja ta ma rozpocząć się w I kwartale tego roku i ma być ukończona w I kwartale 2006 roku. Póki co ratusz czeka na oferentów gotowych podjąć się realizacji tego zadania. Czas na złożenie stosownych ofert mija 10 marca.
Całkowity koszt projektu to 3.115.332 zł. Z kasy miasta na ten cel ma iść niespełna 780 tys zł, a resztę ponad 2 mln. 336 tys. zł ma wynieść dofinansowanie z Funduszy Strukturalnych.

Dodać wypada, że to Łomża jest liderem w województwie podlaskim w pozyskiwaniu funduszy ze ZPORR. Łącznie miasto ma zaakceptowanych sześć różnych projektów: zakup sześciu niskopodłogowych autobusów dla komunikacji miejskiej, przebudowa skrzyżowań Al. Legionów z ulicami: Sikorskiego, Dworcową, Kopernika, Mickiewicza i Dmowskiego wraz z przebudową systemu sterowania ruchem, przebudowa ulicy Poznańskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicą Kraska, budowy ulicy Kraska, modernizacja budynków komunalnych zlokalizowanych w centrum Łomży (Długa 20, Długa 22, Długa 24, Krótka 4, Krótka 6, Dworna 23, Dworna 23B oraz Sienkiewicza 8), i modernizacja kompleksu budynków Publicznego Gimnazjum Nr 1.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę