Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jeszcze więcej bezrobotnych

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu stycznia wyniosła 7.926 osób – to o 341 więcej niż na początku miesiąca. W styczniu 2006 r. do PUP w Łomży zgłosiło się 759 bezrobotnych, w tym 521 nie posiadało prawa do zasiłku. W tym samym czasie do urzędu wpłynęło tylko 125 ofert pracy.

Na koniec stycznia w mieście Łomża bez pracy było zarejestrowanych 4.778 osób, a w powiecie łomżyńskim 3.148 osób. Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec stycznia 2006 roku wyniosła 17,7 %, Przy czym dla Łomży 19,6 %, a dla 9 okalających miasto gmin 15,5 %.
Główną przyczyną zwiększenia liczby bezrobotnych – zdaniem urzędników z PUP-u był zwiększony napływ do urzędu pracy bezrobotnych po zakończeniu udziału w formach aktywnych – szczególnie po stażach i przygotowaniu zawodowym w miejscu pracy oraz braku limitu środków Funduszu Pracy w 2006 r. na organizację aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu. Ponadto w styczniu każdego roku notuje się okresowy wzrost poziomu bezrobocia m.in. z uwagi na „martwy sezon” w rolnictwie i budownictwie.

W styczniu 2006 r. pracę podjęło 183 osoby bezrobotne, tj. o 16 mniej niż w ubiegłym miesiącu i o 14 mniej niż w analogicznym okresie 2005 roku. Podjęcie pracy sezonowej stanowiło 3,8 % wszystkich podjęć pracy w omawianym okresie.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę