Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Układ w Pepeesie

We wtorek przed wieczorem przedstawiciele związków zawodowych i zarząd Pepeesu podpisali nowy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. Poprzedni układ zarząd firmy wypowiedział w maju ubiegłego roku. Jak podkreśla prezes Pepeesu Franciszek Droździel nowy jest o wiele bardziej dostosowany do możliwości firmy. Rocznie koszty jego realizacji szacuje się na około 250 tys zł., czyli mniej więcej połowę tego co w przypadku starego układu.

Zakładowy układ zbiorowy pracy to dokument opisujący szczegółowe warunki świadczenia pracy. To w nim gwarantowane są m.in. zasady dodatkowego wynagradzania pracowników za pracę w niedziele i święta, czy wypłaty premii jubileuszowych dla pracowników. W przypadku tych drugich zmieniła się podstawa od jakiej będą wypłacane. W nowym podstawa jest najniższe wynagrodzenie, w starym była to pensja pracownika.

Negocjacje nad nowym zakładowym układem zbiorowym pracy trwały 9 miesięcy. Strony podpisały go na czas nieokreślony, przy czym uzgodniono, że do rozmów o kwestii wysokości dodatków za prace w soboty i niedziele związki zawodowe i zarząd firmy powrócą w drugiej połowie roku. Jak podkreśla prezes Pepeesu Franciszek Droździel w tym czasie zarząd opracuje system motywacyjny, który w przypadku akceptacji przez obie strony, zastąpiłby dotychczasowy system dodatków.

Dodajmy, że łomżyński Pepees dziś zatrudnia około 200 osób.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę