Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Ocierają się o 100 zł

Akcje łomżyńskiego Pepees-u gwałtownie zyskują na wartości. W poniedziałek podczas notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych otarły się one już o 100 zł za sztukę – zabrakło jedynie 10 groszy. To niemalże rekord wszech czasów. Drożej akcje łomżyńskiej spółki wyceniane były tylko na sesjach 22 i 23 maja 1997 roku. Wówczas Pepees wchodził na giełdę.

Na pierwszych dwóch sesjach GPW w Warszawie cena akcji łomżyńskiej spółki wynosiła odpowiednio 114 i 105 zł. Dwa miesiące za jedna akcję Pepeesu płacono już tylko niespełna 58 zł.
Nie był to jednak koniec spadków. Prawdziwy dołek akcje spółki osiągnęły we wrześniu 2002. Podczas notowań 6 września za jedną sztukę płacono tylko 7 zł.
Później stopniowo walory tej spółki odzyskiwały zaufanie inwestorów i cena zaczęła stopniowo rosnąć. Od połowy 2005 roku niemalże podczas każdej sesji akcje zyskiwały po kilka punktów. Notowaniom nie przeszkadzała nawet groźba strajku załogi w związku z przeciągającymi się rozmowami w sprawie nowego Zakładowego Zbiorowego Układu Pracy. W poniedziałek 16 stycznia 2006 roku akcje Pepeesu otarły się o psychologiczną barierę 100 zł. Na zakończenie sesji za jedną akcje łomżyńskiej spółki inwestorzy płacili już po 99,9 zł. To niemalże trzy razy więcej niż wynosiła cena akcji przed sześcioma miesiącami.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę