Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Bezrobotnych więcej niż w listopadzie, ale mniej niż przed rokiem

Na koniec 2005 roku w Łomży zarejestrowanych było 7679 bezrobotnych. Ponad połowa z nich to kobiety, a co trzeci z bezrobotnych jest mieszkańcem wsi z terenu 9 gmin tworzących powiat łomżyński. Jak podkreśla Danuta Jarota zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży co prawda bezrobotnych na koniec grudnia było więcej niż miesiąc wcześniej, ale w stosunku do ubiegłego roku ich liczba znacznie spadła. W stosunku do grudnia 2004 roku liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 450 osób, natomiast w stosunku do listopada 2005 roku w grudniu liczba zwiększyła się o 243 osoby.

Jak podsumował urząd pracy w ubiegłym roku na aktywne formy zwalczania bezrobocia wydano niemal 5 mln 100 tys zł. To o niemal 1 mln 400 tys więcej niż w 2004 roku. Za te pieniądze udało się aktywizować 1280 osób. Największą efektywność uzyskano przy realizacji programu „50 plus”, czyli aktywizacji zawodowej osób powyżej 50 roku życia. Z pięćdziesięciu pięćdziesięciolatków objętych tym programem stałą znalazły 43 osoby.

Dodajmy, że na koniec 2005 roku stopa bezrobocia w Łomży i najbliższej okolicy wyniosła 17,2 proc. Przy czym w Łomży była o niemal 2 punkty procentowe wyższa, a na terenie powiatu łomżyńskie o nieco ponad 2 punkty niższa.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę