Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Jednostkę kupił Bałdyga

Główne zdjęcie
fot. AMW. Czerwoną linią zanzaczono granice sprzedawanego terenu

Józef i Barabara Bałdyga za kwotę 3 mln 790 tys zł. kupili teren po łomżyńskiej jednostce wojskowej. Dziś Agencja Mienia Wojskowego oddział w Olsztynie, oficjalnie potwierdziła nazwisko nabywcy terenu i podała cenę za jaką sprzedano nieruchomość. Państwo Bałdyga są właścicielami Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „JBB” w Łysych.

fot. AMW. Wystawiany na sprzedaż Fort nr 4
fot. AMW. Wystawiany na sprzedaż Fort nr 4
Przypomnijmy przetarg na sprzedaż ponad 2,5 ha działki przy Alei Legionów w Łomży odbył się w ubiegły czwartek. AMW za nieruchomość chciała 3 750 tys zł. Do ustnego przetargu przystąpiło pięć podmiotów w tym dwóch biznesmenów z Łomży. Przetarg – przebijając cenę wywoławczą o zaledwie 40 tys zł wygrali państwo Bałdyga.

AMW do sprzedania ma jeszcze jedną działkę w Łomży. To zabytkowy „Fort nr 4” znajdujący się przy wylocie z Łomży w kierunku na Ostrołękę. Teren o powierzchni ponad 4 ha jest ogrodzony, zadrzewiony i zakrzewiony, uzbrojony w sieć elektryczną. Znajduje się tam także 6 budynków magazynowych o łącznej powierzchni niespełna 500 m2. W pierwszym przetargu, który odbył się pod koniec 2005 roku AMW za nieruchomość chciała 85 tys zł, ale nie było chętnych...

Fort 4 został wybudowany w latach 1887-1889 i wchodził w skład łomżyńskiej twierdzy będącej częścią większego systemu obronnego na linii Narwi i Biebrzy zabezpieczającego zachodnie granice Cesarstwa Rosyjskiego. Obiekt ma charakter ziemnej reduty wzniesionej w systemie fortyfikacji polowej wzmocnionej, o narysie prawie regularnego pięcioboku z drogą forteczną, rowem fortecznym, wałami i trawersami.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę