Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

PIH skontrolował warsztaty instalujące LPG

Nieprawidłowości w kartach gwarancyjnych i brak cenników usług - takie uchybienia znaleźli kontrolerzy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku, którzy w ostatnim czasie kontrolowali zakłady instalujące w samochodach instalacje LPG. W sumie przeprowadzono 9 kontroli, w tym także w Łomży i Konarzycach.

Celem kontroli było zdiagnozowanie rynku usług napraw samochodów oraz montażu instalacji gazowej, a także sprawdzenie legalności i rzetelności działania przedsiębiorców świadczących usługi w tym zakresie. Inspektorzy PIH szczególną uwagę zwracali na: umieszczanie w treści wzorców umów zawieranych z konsumentami klauzul niedozwolonych, jakość i terminowość wykonywania przyjętych do realizacji prac, prawidłowość naliczania i pobierania opłat oraz sposób przyjmowania i ewidencjonowania zleceń na wykonanie usługi, a także uwidacznianie cenników. Kontrole przeprowadzono w zakładach w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Sejnach i Konarzycach. Nieprawidłowości stwierdzono w 5 zakładach świadczących usługi w zakresie montażu instalacji przystosowującej silnik do zasilania gazem LPG oraz 1 zakładzie świadczącym usługi w zakresie naprawy samochodów, polegające na:
  • braku cennika wykonywanych usług – w 2 zakładach (w jednym montującym instalacje gazowe i w jednym zakładzie naprawczym)
  • braku określenia terytorialnego zasięgu ochrony gwarancyjnej oraz stwierdzenia, że gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza, ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową w dokumencie gwarancyjnym – w 4 zakładach montujących instalacje gazowe (w odniesieniu do 5 kart gwarancyjnych)

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę