Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Łomży coraz więcej...

W 2005 roku Browar Łomża odnotował rekordową wielkość sprzedaży. W tym czasie magazyny firmy opuściło 604662 hl piwa, tj. aż o 11,7% więcej niż w najlepszym w dotychczasowej historii browaru roku 2004. Sprzedaż piwa z Łomży wzrastała w tempie ponad 2,5-krotnie większym niż całej branży piwowarskiej, której wzrost w roku 2005 szacuje się na ok. 4,5%. Tym samym Browar Łomża umocnił swoją pozycję w gronie liderów wzrostu polskiego rynku piwa.

- W minionym roku zwiększyliśmy sprzedaż do wszystkich kategorii odbiorców. Więcej naszego piwa trafiło zarówno na rynek regionalny, jak i ogólnopolski, znacząco rozwinęła się też współpraca z sieciami handlowymi oraz eksport do Stanów Zjednoczonych – podkreśla Prezes Zarządu Browaru Łomża Andrzej Rutkowski. – Ogromny sukces, jaki w 2005 roku odniosło piwo Łomża Export, przyczynił się do znacznego umocnienia pozycji rynkowej naszej podstawowej marki „Łomża”, która od lat utrzymuje się w czołówce najlepiej znanych marek piwa na Podlasiu. W roku 2006 planujemy zwiększenie sprzedaży naszych produktów o kolejne kilka procent, co – zgodnie z przyjętą przez Browar Łomża misją - pozwoli nam utrzymać wiodącą pozycję w branży piwowarskiej w Polsce północno-wschodniej – zapowiada prezes Andrzej Rutkowski.
Planowanemu wzrostowi sprzedaży mają służyć prowadzone od początku roku prace inwestycyjne, w efekcie których firma wkroczy w sezon letni ze zwiększonymi o 35% mocami wytwórczymi. Rozbudowie browaru towarzyszy wzrost zatrudnienia. - Jest mi niezmiernie miło poinformować, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Browar Łomża zwiększył zatrudnienie o blisko 10% - mówi prezes Andrzej Rutkowski. Od 1 lutego br. pracę w naszym zakładzie rozpocznie 21 nowych pracowników. W większości będą to osoby odpowiedzialne za obsługę urządzeń produkcyjnych. Wszyscy nowo zatrudnieni to mieszkańcy Łomży.
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę