Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Mniej wniosków o dotacje, ale lepszej jakości

29 grudnia 2005r. minął kolejny termin składania wniosków w ramach Programu SPOWKP działanie 2.3. Na ten termin do Podlaskiej Regionalnej Instytucji Finansującej wpłynęły 133 wnioski o dofinansowanie. W porównaniu do poprzednich terminów jest to liczba o połowę mniejsza.

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest większe zrozumienie celów programu wśród podlaskich przedsiębiorców. Działanie 2.3 skierowane jest do firm, które w swojej działalności chcą wprowadzić innowacyjne rozwiązania.
- Jakość przedkładanych projektów teraz jest dużo wyższa niż w poprzednich terminach oraz w większym stopniu wpisują się w założenia programu – mówi Andrzej Parafiniuk Prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego pełniącej na Podlasiu rolę RIF.

W 2005 r. w ramach SPOWKP 2.3 złożono 516 wniosków, zaś w ramach działań 2.1 (Wzrost konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez doradztwo) - tylko 32 wnioski.
Fundacja podsumowała, że dzięki wnioskom składanym przez naszych przedsiębiorców na Podlasie w ramach (SPOWKP 2.3) trafiło 342.529.784,45 PLN i w ramach (SPOWKP 2.1) – kwota 349.090,00 PLN. Dzięki tym środkom wiele przedsiębiorstw mogło lepiej się rozwijać - podnieść jakość produktów i świadczonych usług oraz stworzyć nowe miejsca pracy.

Już za kilka dni przedsiębiorcy mogą składać kolejne wnioski o dofinansowanie. W najbliższym czasie (16 stycznia i 13 lutego 2006) RIF mija termin składania wniosków w ramach programu PHARE 2003 Program Rozwoju Przedsiębiorstw. Jest to program regionalny, którego celem jest wsparcie przedsiębiorstw poprzez doradztwo. Wnioski składać należy do Regionalnej Instytucji Finansującej w Białymstoku.

Dodać trzeba, że choć liczba wniosków o dotacje unijne na Podlasiu wzrasta z roku na rok, to od roku 2003 spada liczba przyznanych dotacji. I tak np. w 2003 roku przedsiębiorcy z Podlasia złożyli 580 wniosków we wszystkich dostępnych programach, z czego dotacje przyznano 318 wnioskodawcom. W 2004 roku do Regionalnej Instytucji Finansującej wpłynęło 909 wniosków z czego zrealizowano 206 dotacji. W najbliższym czasie podsumowany zostanie 2005 rok.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę