Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

EBOR „ubezpiecza” Grajewo

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzielił rosyjskiej spółce należącej do Pfleiderer Grajewo 35 mln euro kredytu i zdecydował się także kupić nowe udziały w Pfleiderer OOO za maksymalnie 7 mln euro. „To swoista polisa od ryzyka politycznego, która towarzyszy inwestycjom na Wschodzie” – pisze dziś Gazeta Giełdy Parkiet.

„Giełdowa spółka kupiła wprawdzie w Londynie ubezpieczenie rosyjskiej inwestycji, obejmujące także precyzyjnie określone ryzyko polityczne (np. ryzyko nacjonalizacji majątku, zakaz wypłaty dywidendy czy brak wymienialności rubla). Uważa jednak, że obecność EBOR-u w gronie właścicieli budowanej fabryki płyt wiórowych dodatkowo zmniejszy polityczne ryzyko jej funkcjonowania, także w zakresie nie zdefiniowanym w tradycyjnej polisie. Bank jest bowiem dobrze postrzegany przez władze. Zgodnie z porozumieniem, EBOR będzie zaangażowany kapitałowo w Pfleiderera OOO przez pięć lat. Po upływie tego terminu Grajewo odkupi udziały rosyjskiej spółki.”

Przypomnijmy Pfleiderer Grajewo buduje - za pośrednictwem swojej rosyjskiej spółki Pfleiderer OOO - fabrykę w Wielkim Nowgorodzie. Ma ona kosztować w sumie około 80 mln euro.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę