Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Radni chcą dać, prezydent nie widzi możliwości

cz śr, 02 sierpnia 2006 14:14

Po kilkugodzinnej dyskusji o sytuacji w ŁKS-ie radni Łomży przyjęli stanowisko w którym apelują do prezydenta o wsparcie klubu. Potrzebne jest 150 tys zł na spłatę zobowiązań ŁKS-u i 400 tys zł na przystosowanie przejściowe płyty boiska do rozgrywania drugoligowych spotkań w Łomży. Wcześniej Skarbnik Miasta twierdziła, że nie ma możliwości prawnych przekazania dotacji na drużynę zawodową, a prezydent Jerzy Brzeziński dodawał, że nie widzi gdzie w budżecie miasta znaleźć wolny 1 mln złotych czyli kwotę, która jego zdaniem byłaby w stanie zaspokoić potrzeby ŁKS-u.

Miasto da na ŁKS?

cz wt, 01 sierpnia 2006 09:00

Jutro (w środę 2 sierpnia) radni Łomży będą debatować nad pomocą finansową dla ŁKS-u. Nadzwyczajną sesję Rady Miasta zwołano na wniosek 10 radnych, którzy chcą „zagwarantowania środków budżetowych na dotację dla Łomżyńskiego Klubu Sportowego”. We wniosku o zwołanie sesji radni argumentują, że awans ŁKS-u do drugoligowych rozgrywek w 80-lecie istnienia klubu to wydarzenie sportowe bez precedensu w Łomży. „II liga to wyzwanie dla Łomżyńskiego Klubu Sportowego ale i szansa dla Łomży i regionu. To przedsięwzięcie organizacyjne i finansowe, któremu własnymi siłami, bez poważnego wsparcia Klub nie jest w stanie sprostać” – napisali we wniosku radni.

Engel wyjeżdża z Łomży

cz pon, 31 lipca 2006 20:12

Jerzy Engel (jr.) dziś poprowadził ostatni - jak sam mówi - „pożegnalny” trening z zespołem ŁKS Browar Łomża. Jak podkreśla w takich warunkach jak ma teraz w Łomży nie jest w stanie pracować. - Nie ma pieniędzy, nie ma boiska, nie ma skompletowanej drużyny, ani zaplecza administracyjnego, a co najważniejsze we władzach klubu niema ludzi którzy rozumieliby te problemy i chcieli je rozwiązywać – podkreśla Jerzy Engel.

II liga rozpoczyna rozgrywki

cz pt, 28 lipca 2006 12:50

Spotkania Piasta Gliwice z Zagłębiem Sosnowiec oraz Zawiszy Bydgoszcz z Odrą Opole rozpoczynają drugoligowe rozgrywki piłkarskie. Rywalizować będzie 18 drużyn wśród których po raz pierwszy w historii jest także zespół ŁKS Browar Łomża.

Truszkowski w ŁKS-ie nie zagra

cz cz, 27 lipca 2006 16:08

Marcin Truszkowski nie zagra w drugoligowym składzie łomżyńskiej jedenastki. Dziś najlepszy napastnik ŁKS Browar Łomży został sprzedany do pierwszoligowego GKS Bełchatów. W klubie tym gra już inny napastnik Łomży Rafał Boguski, który został wypożyczony z Wisły Kraków.

W drugiej czy czwartej lidze zagra ŁKS Łomża?

cz cz, 27 lipca 2006 09:15

Nieoczekiwanie skomplikowały się sprawy gry ŁKS-u w drugiej lidze piłkarskiej. Zespół z Łomży dostał od Polskiego Związku Piłki Nożnej drugoligową licencję, ale jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ponownie załamało się kruche finansowanie klubu. We wtorek miała być podpisana umowa z dużym – porównywalnym wielkością z Browarem Łomżą – sponsorem drużyny. Niestety umowy tej nie podpisano. Oznacza to, że na kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek niema pieniędzy na ich prowadzenie.

Wysoka porażka ŁKS-u z Polonią

cz so, 22 lipca 2006 22:09

W sparingowym meczu zespołów drugoligowych piłkarze ŁKS Łomża wysoko 3 : 0 ulegli warszawskiej Polonii. Bramki dla Polonii zdobyli Branko Hucika (26), Jacek Kosmalski (54), Jacek Moryc (63).

ŁKS Łomża w drugiej lidze

cz cz, 20 lipca 2006 16:42

Członkowie Komisji Odwoławczej pozytywnie rozpatrzyli wnioski złożone przez wszystkie kluby II ligi, które nie uzyskały licencji w pierwszej instancji – poinformował na swojej stronie internetowej Polski Związek Piłki Nożnej. Oznacza to, że ŁKS Łomża będzie grał na zapleczu polskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Boguski w Bełchatowie

cz cz, 20 lipca 2006 13:24

Łomżanin Rafał Boguski będzie grał w pierwszoligowym BOT GKS Bełchatów. Oficjalnie podano, że zarządy „Bełchatowa” i Wisły Kraków ustaliły warunki wypożyczenia 22-letniego napastnika. Umowa obowiązuje do końca tego roku.

Decyduje PZPN

cz cz, 20 lipca 2006 00:08

- Zrobiliśmy wszystko co było można – pozostaje nam czekać na decyzje – tak w środę wieczorem mówili działacze ŁKS-u. Dziś ma się rozstrzygnąć czy drużyna ŁKS zagra w II lidze, czy też nie. Komisja Odwoławcza ds. licencji PZPN-u rozpatrzy odwołanie klubu od decyzji odmawiającej dopuszczenia ŁKS-u do piłkarskiej II ligi.

Nieco bliżej drugoligowej licencji

cz pt, 14 lipca 2006 17:25

Jeden z dwóch braków, które zdecydowały o odrzuceniu przez Komisję ds. Licencji II ligi wniosku ŁKS-u jest już uzupełniony. Trener Jerzy Engel (jr) podpisał kontrakt na prowadzenie pierwszej drużyny klubu w zbliżających sie rozgrywkach. Do poniedziałku zarząd ŁKS-u musi jeszcze załatwić tylko (a może aż) pieniądze na druga ligę.

ŁKS bez drugoligowej licencji

cz wt, 11 lipca 2006 17:48

ŁKS Łomża i sześć innych klubów nie otrzymało od Polskiego Związku Piłki Nożnej licencji dopuszczającej drużyny klubowe do drugoligowych rozgrywek. Decyzja PZPN-u nie nie jest ostateczna. Kluby - w tym ŁKS Łomża – mogą odwołać do Komisji Odwoławczej ds. Licencji.

Nowy zarząd ŁKS-u

cz wt, 11 lipca 2006 00:07

Stanisław Kaseja został prezesem zarządu Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Nowy zarząd klubu wybrano podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków ŁKS-u, które odbyło się w poniedziałek wieczorem. Ponad pięćdziesięciu członków ŁKS-u wybrało siedmioosobowy zarząd, a to on wybrał prezesa.

ŁKS Łomża uległ Mistrzowi Polski

mm so, 08 lipca 2006 18:34

ŁKS Browar Łomża przegrał sparingowe spotkanie z Legią Warszawa 1 : 2. Mecz odbył się na głównej murawie przy Łazienkowskiej w Warszawie. Pomimo braków w składzie ŁKSu cieszyć należy się, że doszło do tego spotkania i nasz klub może nie zachwycił, ale jak powiedział trener Engel prezentował się solidnie.

ŁKS Łomża vs Legia Warszawa

cz pt, 07 lipca 2006 13:19

Choć występy łomżan w drugoligowych rozgrywkach jeszcze nie są pewne piłkarze ŁKS-u przygotowują się do tych rozgrywek. W ramach przedligowych testów w sobotę podopieczni Jerzego Englea jr. zmierzą się z piłkarzami Mistrza Polski Legii Warszawa. Rozegranie tego sparingu potwierdza Marcin Trojanowski rzecznik prasowy ŁKS-u.

ŁKS trenuje... a co dalej?

cz wt, 04 lipca 2006 12:30

Wczoraj na treningu ŁKS-u było tylko sześciu piłkarzy, dziś jest już ich dwa razy więcej. Wczoraj zajęcia prowadził Dariusz Kosakowski, dziś z piłkarzami ŁKS-u trenuje Jerzy Engel... Czyżby się poprawiało? Jerzy Engel mówi, że na razie pewne jest tylko to, że w ŁKS-ie jest coraz mniej piłkarzy. Jeśli dojdzie do jutrzejszego (środowego) sparingu z Jagiellonią Białystok wszyscy łomżanie będą musieli grać przez 90 minut.

ŁKS ma trenować i grać

cz nie, 02 lipca 2006 23:14

Piłkarze przeżywającego ogromne kłopoty finansowe ŁKS-u Łomża mają dziś rozpocząć przygotowania do debiutanckiego sezonu w II lidze. Nie wiadomo, co z tego wyniknie, bo władze klubu o prowadzenie pierwszych treningów musiały prosić trenera juniorów - Dariusza Kosakowskiego. Co prawda chcą, by zespół prowadził Jerzy Engel junior, ale temu z końcem poprzedniego tygodnia skończyła się umowa. A nowa - jak tłumaczą działacze - może zostać podpisana po wyborach nowego zarządu 10 lipca. Engel stwierdził, że bez umowy pracować nie będzie.

Wniosek złożony

cz pt, 30 czerwca 2006 13:23

Działacze ŁKS-u złożyli do Polskiego Związku Piłki Nożnej wniosek o przyznanie klubowi drugoligowej licencji. Dopiero dziś rano zarząd klubu zdecydował się ten wniosek zawieźć. Złożony przez ŁKS wniosek nie jest kompletny. Zarząd ma czas do 7 lipca na jego uzupełnienie.

Cień szansy

cz pt, 30 czerwca 2006 06:04

Dopiero dziś rano Zarząd ŁKS Łomża zdecyduje czy składać w Polskim Związku Piłki Nożnej wniosek o dopuszczenie łomżyńskiej drużyny do drugoligowych rozgrywek. O złożenie takiego wniosku apelował wczoraj w imieniu prezydenta miasta członek Zarządu ŁKS-u Józef Babiel. Głównym problemem klubu są pieniądze, a pokłosiem ich braku może okazać się to, że ŁKS nie będzie miał zawodników. Wczoraj wieczorem piłkarze przyszli na spotkanie z zarządem i sponsorami by dowiedzieć się czy dostaną należne im pieniądze i czy klub będzie miał finanse na drugą ligę. Po burzliwej dyskusji od prezesa ŁKS-u Józefa Kosiorka usłyszeli że „są najemnikami i jak im się nie podoba to wypie...ć”.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę