Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Miasto da na ŁKS?

Jutro (w środę 2 sierpnia) radni Łomży będą debatować nad pomocą finansową dla ŁKS-u. Nadzwyczajną sesję Rady Miasta zwołano na wniosek 10 radnych, którzy chcą „zagwarantowania środków budżetowych na dotację dla Łomżyńskiego Klubu Sportowego”. We wniosku o zwołanie sesji radni argumentują, że awans ŁKS-u do drugoligowych rozgrywek w 80-lecie istnienia klubu to wydarzenie sportowe bez precedensu w Łomży. „II liga to wyzwanie dla Łomżyńskiego Klubu Sportowego ale i szansa dla Łomży i regionu. To przedsięwzięcie organizacyjne i finansowe, któremu własnymi siłami, bez poważnego wsparcia Klub nie jest w stanie sprostać” – napisali we wniosku radni.


Tadeusz Wałkuski, Stanisław Kaseja, Alicja Konopka, Zbigniew Lipski, Zbigniew Szponarski, Zenon Piechociński, Ryszard Matuszewski, Tomasz Gałązka, Maciej Głaz i Jan Bajno choć nie wymieniają kwoty jaką miasto miałoby wesprzeć klub podkreślają, że sukces sportowy piłkarzy i trenerów przerósł możliwości poprzednich władz klubu, które „stawiając ambitne cele drużynie nie robiły nic by stworzyć warunki ekonomiczne i organizacyjne do funkcjonowania na zapleczu ekstraklasy”.
Sytuacja finansowa jaką zastał nowy Zarząd ŁKS-u, czas jaki pozostał do rozpoczęcia rozgrywek i uwarunkowania związane z modernizacją łomżyńskiego stadionu powodują, że pomoc ze środków budżetowych miasta jest konieczna – podnoszą we wniosku radni. Podkreślają że pozwoli to na stworzenia szansy do rozgrywania meczy przed łomżyńską publicznością i da niezwykle potrzebny czas nowemu Zarządowi ŁKS na stworzenie realnych zasad organizacyjnych i podstaw ekonomicznych Łomżyńskiego Klubu Sportowego. W innym przypadku ta historyczna szansa zostanie zaprzepaszczona – napisali radni.

Nieoficjalnie mówi się, że miasto miałoby przekazać na klub 250 tys zł. Nikt jednak tej kwoty nie chce potwierdzić.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę