Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Karnawałowy Bal Przyjaciół Amazonek ( nazywany inaczej Balem Życzliwych Serc)

Charytatywne Bale Przyjaciół Amazonek organizowane są od 2000 r. Ich celem jest wspieranie działalności Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym. Pierwszy bal został zorganizowany w Hote¬lu „Gromada" w Łomży.

Jego pomysłodawczyniami były Ania Dąbrow¬ska i Renia Dobrakowska. Był to początek zbiórki funduszy na zakup nowego mammografu dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Zbiórkę tę Stowarzyszenie kontynuowało przez 7 lat. Co roku zebrane fundusze zasilała pokaźna kwota przekazywana przez apteki dzięki opiece naszej wielkiej przyjaciółki Reni Dobrakowskiej. Przez cały ten okres udało się zebrać 120 tysięcy zł, co pokryło prawie połowę kosztu mammografu, tego,
który funkcjonuje obecnie w Dziale Radio¬logii łomżyńskiego Szpitala.

Następne bale odbywały się co roku w Hotelu „Zbyszko" w Nowo¬grodzie. Stały się miłą tradycją, która skupia wielkie i stale poszerzają¬ce się grono przyjaciół Stowarzyszenia, a dla wszystkich przynosi dużo radości i zabawy. Nic lepszego niż dobra zabawa w okresie karnawału ze świetnymi posiłkami, muzyką w sam raz dla nas, a najważniejsze -
w doborowym gronie.

W naszych balach uczestniczą przyjaciele Stowarzyszenia, sponso¬rzy, zaproszeni goście. Jest
i niewielkie grono Amazonek, ale są takimi samymi uczestnikami jak pozostali goście i tak samo pokrywają koszt zaproszenia.

Dzięki wspaniałemu „komitetowi organizacyjnemu" w osobach: Wandy Wałkuskiej, Krysi Borkowskiej i Doroty Karwowskiej bale odby¬wają się już tyle lat i są co roku wielką atrakcją.

Następny Bal Przyjaciół Amazonek odbędzie się 5 lutego 2011 roku. Nasze organizatorki już myślą o atrakcjach - w tym roku związa¬nych z bliskimi Walentynkami,

Wszystkich, którzy zechcą wspomóc nasza działalność, a przy tym dobrze się bawić - zachęcamy: Bawcie się z nami!


Barbara Porwoł

Helena Putkowska
pt, 10 grudnia 2010 16:03
Data ostatniej edycji: śr, 12 stycznia 2011 15:11:08

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę