Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Nowy rektor MANS

Główne zdjęcie
Dr inż. Ireneusz Żuchowski

Z dniem 1 października 2023 roku prof. nadzw. dr hab. Roman Engler kończy swoją pracę na stanowisku Rektora Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży i przechodzi na stanowisko prezydenta uczelni. Jego następcą został dr inż. Ireneusz Żuchowski.

Profesor nadzwyczajny dr hab. Roman Engler rektorem był od początku, czyli od 1996 roku, kiedy to założył szkołę wyższą w Marianowie. Do Łomży Wyższa Szkoła Agrobiznesu przeprowadziła się po otrzymaniu od władz miasta w grudniu 1997 rok dawnego biurowca Łomżyńskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Narew”. Urodzony w 1954 roku w Gdyni Roman Engler jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pełnił ważne funkcje społeczne, m.in. przewodniczący Zarządu Miejskiego i Zarządu Wojewódzkiego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w Łomży. Zaangażowany był w szereg projektów, inicjatyw społecznych i gospodarczych, wspierał lokalną społeczność. 

W 2022 roku Wyższą Szkołę Agrobiznesu zastąpiła Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży. Od 1 października 2023 roku funkcję rektora pełnić będzie urodzony 20 kwietnia 1975 roku w Świeciu nad Wisłą, Absolwent Wydziału Ekonomiki i Organizacji Gospodarki Żywnościowej Akademii Rolniczej w Szczecinie oraz doktor nauk ekonomicznych inżynier Ireneusz Żuchowski. W MANS pełnił od 2016 roku funkcję prorektora ds. rozwoju i promocji MANS, wcześniej przez 11 lat będąc Rektorem Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Społecznej w Ostrołęce.

W związku ze zmianami osobowymi, stanowisko prorektora obejmie dr inż. Piotr Ponichtera. Nowy prorektor w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży (wcześniej WSA) pracuje od 2005 roku. 

 

Foto: Dr inż. Ireneusz Żuchowski
Foto: Prof. nadzw. dr hab. Roman Engler
mm
pon, 02 października 2023 11:14
Data ostatniej edycji: wt, 03 października 2023 09:59:03

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę