Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

PIERWSZA POMOC

Elżbieta Szleszyńska cz, 09 maja 2013 14:08

Umiejętność szybkiego i sprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia uznać należy za umiejętność kluczową dla każdego człowieka. Każdy z nas może się potencjalnie znaleźć w sytuacji gdy znajomość technik udzielania pierwszej pomocy uratuje komuś życie lub zapobiegnie pogłębieniu się doznanych przez tę osobę urazów.

WAŻNE TELEFONY

Elżbieta Szleszyńska cz, 09 maja 2013 14:58

. WEZWANIE POMOCY: 1. Kogo wzywać? Połączenia bez uiszczania opłaty. a) tel. 999 - POGOTOWIE RATUNKOWE b) tel. 997 - POLICJA c) tel. 998 - STRAŻ POŻARNA d) tel. 112 -Centrum Powiadamiania Ratunkowego Zawsze należy czekać na potwierdzenie zakończenia rozmowy przez stację pogotowia.

Wyposażenie apteczki

Elżbieta Szleszyńska pt, 10 maja 2013 22:51

Poniżej podajemy przykładowe wyposażenie apteczki w poszczególnych wariantach do samodzielnego skompletowania.

Krwotok zewnętrzny

Elżbieta Szleszyńska pt, 10 maja 2013 23:10

Film dotyczącego pierwszej pomocy w przypadku krwotoku zewnętrznego:

Defibrylator

Elżbieta Szleszyńska pt, 10 maja 2013 23:28

AED - Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny AED jest to urządzenie, które powinno być zastosowane podczas każdej utraty funkcji życiowych poszkodowanego. To niewielkie urządzenie ma na zadanie dokonanie oceny pracy serca oraz, w razie stwierdzenia niepożądanego rytmu, zalecenie przeprowadzenia defibrylacji, Wczesne podjęcie resuscytacji i prawidłowe wykonanie defibrylacji (w ciągu 2 minut) skutkuje przeżywalnością powyżej 60%. Z każdą minutą ta skuteczność maleje, dlatego istotne jest szybkie przeprowadzenie defibrylacji.

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę