Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


SPOTKANIE POETYCKIE "POEZJA W EKONOMIKU 2018 "

Tradycją naszej szkoły są spotkania poetyckie organizowane raz w roku przez nauczycieli bibliotekarzy. Jest to doskonała okazja do propagowania twórczości poetyckiej, a w tym roku również refleksyjnego spojrzenia na historię naszego narodu. Tegoroczne święto poezji „ Przystanek Niepodległość” zorganizowaliśmy dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskana niepodległości przez Polskę.

 

Historię odzyskania niepodległości  przybliżył referat „ 11 listopada”  Pana Michała Kaczyńskiego pracownika  Archiwum Państwowego w Białymstoku Oddział w Łomży.

Wiele pozytywnych emocji wzbudziła „Niespodzianka dla Niepodległej” -  występ   uczniów Szkoły Podstawowej w Konarzycach przygotowanych przez Panią Małgorzatę Jagielską.

Utwory, które czytali zaproszeni goście i uczniowie naszej szkoły  pochodzą z listy Antologii Niepodległości przygotowanej z myślą o jubileuszowym roku.

Patriotyczny nastrój  udzielał się uczestnikom spotkania za sprawą słuchanych utworów literackich oraz piosenek w wykonaniu szkolnego zespołu  wokalnego, którego opiekunem jest Pan Dyrektor Krzysztof Domalewski.  O godzinie 11.11 odśpiewano „ Mazurek Dąbrowskiego”, by pobić w ten sposób rekord dla Niepodległej.

Uczestnicy spotkania poetyckiego  obejrzeli  również wystawę  „ 600 lat miasta Łomży w dokumencie archiwalnym”. Została ona przygotowana przez pracowników Archiwum Państwowego w Białymstoku Oddział w Łomży, a udostępnił ją Urząd Miasta Łomża.

Wiersze czytane przez  zaproszonych gości  i uczniów naszej szkoły poruszyły serca słuchających i z pewnością będą jednym z ogniw  pamięci o Polakach, którzy przyczynili się do wyzwolenia Ojczyzny.

oprac. Iwona Listowska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
śr, 14 listopada 2018 17:27
Data ostatniej edycji: wt, 04 grudnia 2018 22:40:31

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę