Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 października 2021 napisz DONOS@

Udział ŁIP-H i Miasta Łomża w Targach Przedsiębiorczości w Södertälje w Szwecji

Edyta Gawrych so, 10 listopada 2007 11:30

W dniach 6-9 listopada 2007r. na zaproszenie przedstawicieli miasta Södertälje w Szwecji Łomżyńska Izba Przemysłowo – Handlowa wspólnie z przedstawicielami Miasta Łomża uczestniczyła w Targach Przedsiębiorczości. Na stoisku Łomżyńskiej Izby Przemysłowo - Handlowej i Miasta Łomża można było zapoznać się m.in. z bogatą ofertą gospodarczą lokalnych przedsiębiorstw, ofertą łomżyńskich Szkół Wyższych, dowiedzieć się o najpiękniejszych zakątkach Ziemi Łomżyńskiej oraz skorzystać z propozycji skierowanej do turystów.

Odległa droga przez Łomżę

Edyta Gawrych cz, 11 października 2007 14:14

Nawet do 2025 roku Łomża może nie doczekać się własnej obwodnicy. Do takich przerażających wniosków dochodzili przedstawiciele miasta, biorący udział we wczorajszym spotkaniu na temat rozwoju dróg w północno-wschodniej Polsce, które odbyło się w Ostrołęce. Wśród przybyłych gości byli m.in. wiceminister transportu i szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

The best Center-Mebel po raz piąty

Edyta Gawrych pon, 01 października 2007 10:52

Najnowsze rozwiązania, najpopularniejsze wzory, najciekawsze pomysły na meble nie tylko do kuchni można było zobaczyć na V Targach Akcesoriów Meblowych w Łomży. Swoje produkty i pomysły na meble prezentowało 19 największych firm tej branży. Targi przede wszystkim dla producentów mebli z miasta i regionu zorganizował Centr-Mebel który jest regionalnym dystrybutorem wszystkiego co potrzebne do produkcji mebli.

Urząd Celny oficjalnie otwarty

Edyta Gawrych pon, 01 października 2007 10:34

Szybciej, sprawniej i w lepszych warunkach będą odprawiani kierowcy w Urzędzie i Oddziale Celnym w Łomży. Podczas oficjalnego otwarcia, połączonego z wojewódzkimi obchodami dnia Służby Celnej, wręczono awanse i odznaczenia najlepszym funkcjonariuszom.

60 - lecie Cechu

Edyta Gawrych cz, 27 września 2007 11:28

Dnia 15 września br. odbyły się uroczystości obchodów 60-lecia Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży. Świętowanie 60 rocznicy rozpoczęło się o godzinie 9:30 na Starym Rynku w Łomży, skąd nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych wraz z uczestnikami do Łomżyńskiej Katedry. Po Mszy odprawionej w intencji rzemiosła, nastąpił przemarsz do Starostwa Powiatowego w Łomży na uroczystą akademię. Łomżyńska Izba Przemysłowo – Handlowa reprezentowana była przez Prezesa Rady Izby Macieja Krzysztofa Zajkowskiego.

Była „Bawełna” będzie Galeria Forty

Edyta Gawrych pt, 21 września 2007 15:25

Bitwa o to kto wybuduje w Łomży pierwszy hipermarket wchodzi w fazę decydującą. W środę radni Łomży będą debatować nad „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomży” dopuszczającą realizację takiej inwestycji przy zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej. Natomiast dziś m.in. radnym miasta zaprezentowano koncepcję budowy zupełnie innego hipermarketu na „Bawełnie”. Jak przekonywał projektujący Galerię Fort architekt Paweł Graliński jeśli władze miasta bez zbędnej zwłoki zaakceptowałoby to rozwiązanie na zakupy łomżanie mogliby się wybrać tu juz przez świętami Bożego Narodzenia w 2009 roku.

Nowe tereny pod strefę ekonomiczną

Edyta Gawrych pt, 21 września 2007 08:24

Dnia 20.09.2007r. z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Łomży oraz Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej odbyło się spotkanie w ratuszu dotyczące utworzenia łomżyńskiej podstery Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W spotkaniu wzięli udział: Prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Grzegorz Mackiewicz, Zastępca Prezydenta Miasta Łomża – Marcin Sroczyński, Prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej – Maciej Zajkowski, Burmistrz Nowogrodu –Józef Piątek, przedstawiciele z Urzędu Gminy Łomża, a ponadto przedsiębiorcy, którzy złożyli Listy Intencyjne, jak też podmioty zainteresowane.

Wybory 2007 – stanowisko ŁIP-H

Edyta Gawrych pt, 14 września 2007 10:50

W dniu 12.09.2007r odbyło się posiedzenie Rady Izby, na którym przyjęto jednogłośnie stanowisko w sprawie wyborów parlamentarnych w 2007 roku.

Europarlamentarzyści wybierają Via Balticę przez Łomżę

Edyta Gawrych pt, 14 września 2007 10:28

Via Baltica przez Łomżę to jedyna szansa na uniknięcie szkód w środowisku – tak można podsumować raport, który w czwartek przyjęła Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego. To finał czerwcowej wizyty w Polsce kilkuosobowej delegacji europarlamentarzystów, którzy na miejscu zapoznawali się sytuacją związaną z budową obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy. Raport choć ma jedynie wymiar polityczny oznacza apel Parlamentu Europejskiego do polskich władz o wstrzymanie budowy obwodnicy Augustowa i poprowadzenie Via Baltica przez Łomżę.

Wspólpraca z "Naturalnie z Podlasia"

Edyta Gawrych cz, 13 września 2007 12:25

W dniu 13.09.2007r., w siedzibie Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej nastąpiło podpisanie Listu Intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy Klastrem Spożywczym „Naturalnie z Podlasia” a Łomżyńską Izbą Przemysłowo – Handlową.

Wszyscy „za” podstrefą

Edyta Gawrych śr, 12 września 2007 11:28

Jednomyślnie, najpierw członkowie Komisji Gospodarki Komunalnej, później już wszyscy na sesji Rady Miasta, radni Łomży zagłosowali za przyjęciem uchwały umożliwiającej utworzenie w mieście podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Strefa na początek powstanie na powierzchni około 16,5 ha, ale jak przekonywał radnych prezydent Jerzy Brzeziński później będą podejmowane zabiegi o jej powiększenie.

Strefa gospodarcza na 16 hektarach...

Edyta Gawrych wt, 11 września 2007 13:10

16,6 ha – tyle ziemi chce przeznaczyć Łomża pod utworzenie podstrefy Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej. Wniosek podpisany przez prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego o podjęcie stosownej uchwały właśnie trafił do przewodniczącego Rady Miasta. Wiesław Grzymała, choć ma wątpliwości czy zgodnie z prawem można poszerzyć program zwołanej już nadzwyczajnej sesji, to podkreśla, że jutro radni zajmą się wnioskiem prezydenta. - Jestem pewny, że jutro Rada podejmie uchwałę w sprawie zgody na ustanowienie Łomżyńskiej Podstrefy SSSE – mówi Grzymała.

Pożegnanie Lata 2007

Edyta Gawrych pon, 10 września 2007 12:01

7 września br. Łomżyńscy Przedsiębiorcy wraz z zaprzyjaźnionymi gośćmi spotkali się aby pożegnać lato. W tym dniu nie zawiodła zamówiona pogoda, a słoneczny i ciepły dzień był świetną okazją do podziwiania pięknych widoków Doliny Narwi z Hotelu ZBYSZKO w Nowogrodzie.

Droga 61 równa S8?

Edyta Gawrych cz, 06 września 2007 10:59

W łomżyńskim Ratuszu odbyła się trzygodzinna, niezwykle interesująca konferencja, poświęcona tematowi: „Via Baltica – system komunikacyjnych rozwiązań na drogach nr 61 i S 8”. W trakcie spotkania, którego inicjatorami byli Prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej i Prezydent Miasta Łomża, poruszone zostały kwestie dotyczące budowy dróg ekspresowych na terenie województwa podlaskiego, problemów miast położonych wzdłuż drogi krajowej nr 61 związanych z brakiem obwodnic, a także zamierzeń rządu oraz GDDKiA odnośnie przyjętych rozwiązań komunikacyjnych na terenie naszego województwa.

Biznes bez barier - zakończenie projektu

Edyta Gawrych pt, 31 sierpnia 2007 10:59

W łomżyńskim Ratuszu odbyło się oficjalne zakończenie projektu „Biznes bez barier - utworzenie transgranicznego punktu obsługi interesanta biznesowego w Łomży”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa w ramach Programu Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina INTERREG II A/TACIS CBC 2004-2006. Podczas uroczystego spotkania podsumowany został powyższy projekt oraz wręczono certyfikaty uczestnikom szkoleń organizowanych w ramach projektu. Uroczyste otwarcie i inauguracja projektu miała miejsce pod koniec marca 2007 roku w łomżyńskim Urzędzie Miejskim.

Zaproszenie na konferencję "Via Baltica ..."

Edyta Gawrych cz, 23 sierpnia 2007 12:06

Łomżyńska Izba Przemysłowo – Handlowa i Prezydent Miasta Łomża serdecznie zapraszają na konferencję poświęconą tematowi: „Via Baltica – system komunikacyjnych rozwiązań na drogach nr 61 i S 8”. Spotkanie odbędzie się 5 września 2007 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży przy ul. Stary Rynek 14 ( II piętro), o godzinie 10:00.

Przedsiębiorcze Powitanie Lata 2007

Edyta Gawrych pon, 25 czerwca 2007 08:37

Zgodnie z obowiązującym kalendarzem, dnia 21.06. Łomżyńska Izba Przemysłowo – Handlowa wraz z zaproszonymi gośćmi powitała lato. Jak przystało na tą porę roku dopisała piękna pogoda oraz dobre humory uczestników.

Inauguracja projektu "Staże Innowacyjne ... " już za nami

Edyta Gawrych cz, 29 marca 2007 13:40

W dniu wczorajszym 28. marca br. o godz. 11:00 Łomżyńska Izba Przemysłowo – Handlowa na zaproszenie Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży uczestniczyła w inauguracji projektu pt. „Staże innowacyjne w Podregionie Łomżyńskim – II edycja” w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, działania – 2.6 Regionalne Strategie Innowacyjne i transfer wiedzy.

Już po wyborach ...

Edyta Gawrych cz, 29 marca 2007 12:39

To już 2 lata odkąd Członkowie Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej dokonali wyboru Rady Izby i Komisji Rewizyjnej, z Prezesem Maciejem Krzysztofem Zajkowskim na czele. Dokładnie 22.03.2005 roku zostały wybrane Władze Izby, których kadencja dobiegła końca również 22.03., ale 2007 roku.

Strefa ekonomiczna tuż, tuż ...

Edyta Gawrych wt, 06 marca 2007 14:03

W poniedziałek 5 marca br. już po raz kolejny doszło do spotkania w sprawie utworzenia podstrefy ekonomicznej w Łomży. Tym razem w spotkaniu udział wzięli: Prezes Zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Pan Grzegorz Mackiewicz, Prezydent Miasta Łomża Pan Jerzy Brzeziński, Zastępca Prezydenta Miasta Łomża Pan Marcin Sroczyński, Wójt Gminy Piątnica Pan Edward Łada, Prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej Pan Maciej Krzysztof Zajkowski oraz zainteresowani przedsiębiorcy.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · »» · »
 

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę