Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 października 2021 napisz DONOS@

Galeria Narew: ruszamy z budową w listopadzie

Edyta Gawrych cz, 30 września 2010 09:00

Galeria Narew będzie największym centrum w całym regionie. Ma już prawomocne pozwolenie na budowę. Prace ruszą 10 listopada. Powierzchnia użytkowa galerii wyniesie blisko 62 tys. mkw. z czego część handlowa zajmie 46,2 tys. mkw. Obiekt pomieści również parking na 1280 samochodów. Koszt całej inwestycji szacowany jest na około 69 mln EUR, z czego na dotychczasowe przygotowania wydano już blisko 14 mln EUR. Na parterze znajdzie się m.in. pasaż handlowy na około 100 sklepów, hipermarket budowlany Castorama o powierzchni około 10 tys. mkw., a także hipermarket spożywczy o tej samej powierzchni. W obiekcie będzie także kino, centrum rozrywkowe i market RTV/AGD. Znajdzie się też miejsce dla gastronomii.

VIII Targi Center - Mebel

Edyta Gawrych śr, 29 września 2010 09:24

- Dziś, to klient decyduje jak ma wyglądać i przede wszystkim jak ma być funkcjonalna kuchnia, sypialnia, czy łazienka – mówi Grzegorz Kurak, właściciel łomżyńskiej firmy Center-Mebel. - Jednak aby mebel mógł służyć przez wiele lat w sposób satysfakcjonujący wykonać go musi stolarz, który posiada wiedzę na temat najnowszych systemów okuć i ich montażu. Właśnie pogłębieniu wiedzy w miłej atmosferze miały służyć zorganizowane przez firmę Center-Mebel ósme już targi branży meblowej, które odbyły się w sobotę w siedzibie firmy przy Alei Legionów 141F.

Zakończenie sezonu motocyklowego

Edyta Gawrych cz, 23 września 2010 08:29

Zapraszamy fascynatów i sympatyków dwóch kółek na zakończenie sezonu motocyklowego w Łomży, które odbędzie się dnia 25.09.2010r. ( sobota ), start godzina 10.00, Stary Rynek.

Po pożyczkę do ...

Edyta Gawrych wt, 21 września 2010 15:03

Agencja Rozwoju Regionalnego „ARES” S.A. w Suwałkach zaprasza do skorzystania z niskooprocentowanych pożyczek dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa podlaskiego. Północny Fundusz Pożyczkowy jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Puls Biznesu w Łomży - Akademia Przedsiębiorcy

Edyta Gawrych cz, 16 września 2010 09:32

W ramach Akademii Przedsiębiorcy do Łomży zawita Puls Biznesu wraz z partnerami i zaprezentuje cykl regionalnych konferencji „Kapitał i bezpieczeństwo Twojej firmy. Możliwości – rozwiązania – szanse”. Podczas konferencji, wspólnie z ekspertami z Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, Giełdy Papierów Wartościowych, Krajowego Rejestru Długów, Krajowej Izby Gospodarczej, Kredyt Banku i Warty – zostaną przedstawione skuteczne rozwiązania nad zachowaniem płynności finansowej firm.

Zapraszamy na Starówkę - Łomżyńskie Wieczory Kabaretowe

Edyta Gawrych śr, 21 lipca 2010 09:45

Już w najbliższy piątek, 23 lipca - „Łomżyńskie Wieczory Kabaretowe”. W każdy piątkowy wieczór, od godziny 18:30, na łomżyńskim Starym Rynku będą występowały kabarety oraz lokalne zespoły muzyczne. „Łomżyńskie Wieczory Kabaretowe” to wyjście naprzeciw oczekiwaniom łomżyńskich przedsiębiorców, mające na celu zachęcenie mieszkańców Łomży do częstszych odwiedzin tej części miasta, a tym samym ożywienia naszej Starówki. Cykl ok. 3-godzinnych spotkań z humorem, satyrą i piosenką potrwa do 3 września. „Łomżyńskie Wieczory Kabaretowe” zainaugurują 23 lipca występy Grupy „Po Godzinach” z Łomży oraz Kabaretu „Widelec” z Białegostoku.

Zobacz, którędy może przebiegać obwodnica Łomży. We wtorek lub środę możesz zgłosić swoje uwagi

Edyta Gawrych pon, 19 lipca 2010 12:59

Trwają konsultacje społeczne związane wytyczaniem szczegółowego przebiegu Via Baltica, czyli nowej drogi ekspresowej S-61. Jej częścią będzie także obwodnica Łomży. Przeprowadząjąca konsultacje firma Tebodin, która na zlecenie GDDKiA ma przygotować kompletną dokumentację do tzw. decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę Via Baltica na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn, przygotowała trzy warianty obwodnicy Łomży. Dwa z nich omijają miasto po stronie zachodniej, jeden po wschodniej.

Starówka - nowe możliwości

Edyta Gawrych śr, 30 czerwca 2010 11:18

Łomżyńska Izba Przemysłowo – Handlowa w związku z otrzymanym pismem z Urzędu Miejskiego w Łomży informuje, iż istnieje możliwość otwarcia ogródków piwnych w obrębie Placu na Starym Rynku i ulicy Długiej.

Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcom

Edyta Gawrych pt, 25 czerwca 2010 14:07

Urząd Skarbowy w Łomży oraz dwa białostockie urzędy skarbowe – Pierwszy i Drugi zostały po raz kolejny wyróżnione w krajowym finale ogólnopolskiego konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. - Na przestrzeni ośmiu edycji konkursu, Urząd Skarbowy w Łomży doceniany był już cztery razy – podkreśla Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.

Pomoc Powodzianom c.d.

Edyta Gawrych cz, 17 czerwca 2010 08:38

Komitet organizacyjny ŁOMŻA POWODZIANOM pragnie serdecznie podziękować za dotychczasową pomoc w imieniu swoim, ale także w imieniu osób poszkodowanych oraz Burmistrza Czechowic–Dziedzic, gdzie pomoc jest dostarczana. Wszystko na bieżąco jest przekazywane powodzianom głównie z tej miejscowości, ale jesteśmy też w kontakcie z gminą Wilków na Lubelszczyźnie. Pomoc, która tam napływa, jest koordynowana ze względu na zgłaszane zapotrzebowanie, w związku z tym poinformowano nas, że nie ma już potrzeby przekazywania do tych miejscowości odzieży.

Serdeczny most Łomża - Czechowice

Edyta Gawrych pon, 07 czerwca 2010 14:25

Od dwóch tygodni w Łomży trwa zbiórka darów dla mieszkańców terenów poszkodowanych przez powódź. Dziś po południu wyjedzie do Czechowic – Dziedzic samochód z pomocą dla powodzian, udostępniony przez Łomżyńską Izbę Przemysłowo - Handlową. Zawiezie on około 4 ton artykułów zebranych w hali targowej oraz przez łomżyńskich przedsiębiorców. Będzie to już drugi transport z pomocą. Pierwszy samochód, udostępniony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, zawiózł do Czechowic w piątek około 1,5 tony żywności i innych artykułów zebranych dotychczas w hali targowej.

Nasze Superfirmy

Edyta Gawrych pon, 31 maja 2010 12:36

Aż 34 firmy zostały wyróżnione w naszym rankingu Superfirma 2010. Laureatów pierwszego miejsca było 16. Wybieraliśmy bowiem najlepszych w poszczególnych powiatach.

Razem tworzymy komitet “Łomża Powodzianom”

Edyta Gawrych pt, 28 maja 2010 10:57

W Urzędzie Miejskim w Łomży odbyło się spotkanie, podczas którego powołany został Komitet „Łomża powodzianom”. W skład Komitetu weszli: Krzysztof Choiński – z-ca Prezydenta Miasta Łomża, Dorota Górska – ZHP „Hufiec Nadnarwiański”, Józef Babiel – Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Maciej Zajkowski – Łomżyńska Izba Przemysłowo – Handlowa, Andrzej Przeździecki – Caritas Diecezji Łomżyńskiej oraz Arkadiusz Kułaga – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Powołany Komitet zajmie się koordynacją zbiórki publicznej środków finansowych i darów rzeczowych prowadzonej na terenie naszego miasta na rzecz powodzian.

"Pomóżmy Sąsiadom"

Edyta Gawrych pon, 24 maja 2010 09:38

Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej apeluje do mieszkańców, przedsiębiorców i ludzi dobrej woli o wsparcie naszej akcji „Pomóżmy Sąsiadom” akcji pomocy skierowanej do ludzi poszkodawanych przez ogromną powódź.

Dotacje dla Przedsiębiorców z obszarów wiejskich

Edyta Gawrych pt, 14 maja 2010 10:46

Podlaski Oddział Regionalny Agencji Rozwoju Modernizacji i Rolnictwa zaprasza na szkolenie informacyjne dotyczące nowych zasad przyznawania pomocy finansowej dla: 1.mikroprzedsiębiorców – zamieszkujących na obszarach wiejskich – Działanie pn. „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” (załącznik nr 1) 2.rolników, domowników w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników lub małżonka tego rolnika. Działanie pn.: „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”. (załącznik nr 2)

Ranking SUPERFIRMY 2010

Edyta Gawrych cz, 06 maja 2010 09:27

„Gazeta Współczesna” oraz Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku zapraszają do wzięcia udziału w rankingu „Superfirmy 2010”. Ranking „Superfirmy 2010” ma na celu wyróżnienie najlepszych firm w poszczególnych powiatach województwa podlaskiego, w tym także w powiatach miejskich, kierujących się zasadami biznesu odpowiedzialnego społecznie. Ranking obejmuje wszystkie firmy działające na terenie województwa podlskiego, niezależnie od liczby zatrudnionych i formy własności, jest bezpłatny i nieobowiązkowy. Szansę na wygraną mają zarówno małe, rodzinne firmy, jak i wielkie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność na dużą skalę.

Rozmowy o gospodarce

Edyta Gawrych cz, 29 kwietnia 2010 14:42

Na prośbę Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej dnia 5 maja 2010r. (środa), o godz. 13.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży (II p. pok. 213), odbędzie się spotkanie z Panem Prezydentem Miasta Łomża Jerzym Brzezińskim.

Budowa Galeri Narew coraz bliżej

Edyta Gawrych cz, 29 kwietnia 2010 12:59

Z propozycją zagospodarowania przez lokalnych przedsiębiorców powierzchni handlowej wyszła spółka Galeria Narew - członek naszej Izby. Bezpośredni kontakt ze wszystkimi chętnymi pozwoli przygotwać inwestorowi odpowiednie warunki współpracy z przyszłymi partnerami biznesowymi. Ta od lat oczekiwana inwestycja wchodzi w ostatni etap ralizacji, etap dostowania potrzeb lokalowych do planowanych przedsięwzieć, także lokalnych środowisk przedsiębiorców, jak również osób, które chciałyby spróbować własnych sił w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Prezydent Lech Kaczyński i dziesiątki najważniejszych osób w państwie nie żyją....

Edyta Gawrych wt, 13 kwietnia 2010 11:29

To największa tragedia w historii Polski. Na pokładzie rządowego Tu 154, który w sobotę rano rozbił się w na lotnisku w Smoleńsku zginęli Prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką i 86 osób pełniących najważniejsze funkcje w państwie: m.in. Krzysztof Putra i Jerzy Szmajdziński wicemarszałkowie Sejmu, Krystyna Bochenek wicemarszałek Senatu, gen. Franciszek Gągor szef sztabu generalnego WP, Janusz Kochanowski rzecznik Praw Obywatelskich, Sławomir Skrzypek prezes NBP, Janusz Kurtyka prezes IPN oraz 15 posłów na Sejm RP. Wszyscy lecieli na uroczystości z okazji 70. rocznicy „zbrodni katyńskiej”, które miły rozpocząć się o godzinie 10. nad grobami polskich oficerów zamordowanych w Katyniu przez Rosjan w kwietniu 1940 roku. Obowiązki głowy tymczasowo objął, zgodnie z konstytucją, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. On też ogłosił tygodniową żałobę narodową.

“Łomżyński Laur Gospodarczy” już po raz trzeci

Edyta Gawrych cz, 08 kwietnia 2010 09:42

Szanowni Przedsiębiorcy, z kwietniem ruszyła III edycja konkursu “Łomżyński Laur Gospodarczy”. Organizatorami są Łomżyńska Izba Przemysłowo – Handlowa oraz Urząd Miejski w Łomży. Przypominamy, że celem Konkursu jest wyróżnianie i promocja najlepszych przedsiębiorców, a także dostrzegania ich szczególnych osiągnięć. Konkurs skierowany jest do sektora MŚP, z terenu Miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego, których działalność i osiągnięcia mogą stanowić wzór do naśladowania i zachętę dla innych.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 









 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę