Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 października 2021 napisz DONOS@

Zakłady Spożywcze BONA laureatem konkursu "Poznaj Dobrą Żywność”

Edyta Gawrych cz, 10 grudnia 2009 14:08

Dnia 7 grudnia 2009 na Gali Programu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Poznaj Dobrą Żywność” , Prezes łomżyńskich Zakładów Spożywczych BONA Leszek Krzyżkowiak odebrał certyfikat z rąk ministra rolnictwa Marka Sawickiego . Znak „Poznaj Dobrą Żywność” jest potwierdzeniem wysokiej jakości produktów oraz zapewnieniem ich doskonałego smaku.

Komunikat

Edyta Gawrych cz, 10 grudnia 2009 10:38

Do 31 grudnia br. został przedłożony termin przyjmowania zgłoszeń w II edycji Konkursu pn.:”Łomżyński Laur Gospodarczy” ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Łomża Jerzego Brzezińskiego oraz Prezesa Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej Macieja Krzysztofa Zajkowskiego. Konkurs ”Łomżyński Laur Gospodarczy” skierowany jest do wszystkich firm tj.: mikro, małych i średnich, prowadzących swoją działalność na terenie miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego.

Irlandczycy wybudują nam galerię z hipermarketami na Bawełnie

Edyta Gawrych wt, 08 grudnia 2009 09:00

Około 200 mln zł złotych będzie kosztowała budowa galerii handlowej z hipermarketami spożywczo-przemysłowym i budowlanym na Bawełnie w Łomży. Takie szacunki podaje Michał Palma dyrektor ds. rozwoju sieci handlowych Irlandzkiej Grupy Inwestycyjnej. To właśnie IGI ma odkupić od łomżyńskich przedsiębiorców spółkę „Galeria Narew”, która kilka lat temu nabyła teren po byłych Zakładach Przemysłu Bawełnianego „Narew”, a od dzisiaj ma także prawomocne pozwolenie na budowę galerii handlowej ze sklepami wielkopowierzchniowymi. Mariola Wierzbowska w piątek w ratuszu odebrała ten dokument z rąk prezydenta Jerzego Brzezińskiego. To za ile została (lub zostanie) sprzedana spółka „Galeria Narew” pozostaje tajemnicą. Kwoty nie chcieli ujawniać ani łomżyńscy przedsiębiorcy, ani Irlandczycy.

Przyjazny przedsiębiorcom...

Edyta Gawrych wt, 30 czerwca 2009 11:10

Urząd Skarbowy w Łomży zostały po raz kolejny wyróżniony w krajowym finale ogólnopolskiego konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. To już trzecie wyróżnienie łomżyńskiego fiskusa w konkursie organizowanym od siedmiu lat przez Business Centre Club z Ministerstwem Finansów. - Wyróżnienie to, jest wyrazem uznania przedsiębiorców zarówno dla jakości pracy urzędów, jak i kompetencji ich pracowników – podkreśla Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.

Program wsparcia społeczno-gospodarczego dla obszaru Starego Miasta (postulaty)

Edyta Gawrych śr, 03 czerwca 2009 12:42

Obudźmy Łomżyńską Starówkę „Życie gospodarcze łomżyńskiej starówki zależy w równej mierze od pomysłów i zaangażowania przedsiębiorców w swoją działalność, ale także od stwarzania dobrych warunków do jej prowadzenia przez lokalny samorząd miasta. Ta wspólna płaszczyzna działania może dać szansę na zbudowanie nowej jakości obszaru starego miasta, miejsca pracy wielu mieszkańców, miejsca handlu, usług i odpoczynku, miejsca atrakcyjnego na mapie Łomży”

Łomżyńska Starówka - prostozłomzy.pl

Edyta Gawrych wt, 26 maja 2009 12:19

Na spotkanie z właścicielami lokali i przedsiębiorcami prowadzącymi swoje firmy w obrębie starówki zaprosił w poniedziałek dziennikarzy prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo - Handlowej Maciej Zajkowski. Spotkanie wyznaczono na ul. Farnej, tuż obok ławeczki-pomnika Hanki Bielickiej, która przypadkiem wyznacza granicę okręgu o promieniu 90 m, którego środkiem jest wejście do katedry. Wewnątrz niego łomżyńskie prawo miejscowe zabrania prowadzenia sprzedaży wyrobów alkoholowych, co zebrani chcieliby, przy pomocy radnych, zmienić.

Chcemy ożywić Starówkę

Edyta Gawrych wt, 26 maja 2009 09:03

Na łomżyńskiej „starówce” restauracje z alkoholem będą mogły być bliżej kościołów? Tego chce środowisko przedsiębiorców i część radnych Łomży, którzy na wniosek Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej skierowali na najbliższą sesję Rady Miasta projekt zmiany uchwały w sprawie zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Łomży. Zgodnie z zapisami projektu na „starówce” nie obowiązywałaby granica 90 metrów m.in. od szkół, przedszkoli i kościołów, poniżej której dziś tego typu obiektów nie wolno otwierać. - W Krakowie takie przepisy są w Łomży też by mogły – mówi Maciej Zajkowski, który w poniedziałkowe przedpołudnie „z 90 metra” na ulicy Farnej w Łomży, apelował do radnych o poparcie zmian w uchwale.

“Łomżyński Laur Gospodarczy” już po raz drugi

Edyta Gawrych pon, 11 maja 2009 15:06

Od dnia dzisiejszego – 11.05.2009r. do 15.06.2009r. - rusza II edycja konkursu “Łomzyński Laur Gospodarczy”. Organizatorami są Łomżyńska Izba Przemysłowo – Handlowa oraz Urząd Miejski w Łomży. Przypominamy, że celem Konkursu jest wyróżnianie i promocja najlepszych przedsiębiorców, a także dostrzegania ich szczególnych osiągnięć. Konkurs skierowany jest do sektora MŚP, z terenu miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego, których działalność i osiągnięcia mogą stanowić wzór do naśladowania i zachętę dla innych.

Wybory nowych władz Izby

Edyta Gawrych wt, 05 maja 2009 21:21

W dniu dzisiejszym – 5 maja 2009r. - odbyło się posiedzenie Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo – Wyborczego Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej. Zgodnie z nowym Statutem Izby – członkowie ŁIP-H w drodze wyborów bezpośrednich wybrali nowego Prezesa Rady Izby, a także nastąpił wybór nowej Rady Izby i Komisji Rewizyjnej. Szanowni Państwo miło nam poinformować, iż po raz trzeci jednogłośnie Prezesem Rady Izby został Pan Maciej Krzysztof Zajkowski.

Życzenia świąteczne!

Edyta Gawrych pt, 10 kwietnia 2009 10:36

W imieniu Rady Izby i własnym składam najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy, radości z odradzającego się życia, wiosennego nastroju, odpoczynku w rodzinnym gronie i słońca w sercach na co dzień Prezes Rady Izby Maciej Krzysztof Zajkowski

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze 05.05.2009r.

Edyta Gawrych cz, 26 marca 2009 09:50

Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej w Łomży ma przyjemność zaprosić Panią/Pana na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo - Wyborcze, które odbędzie się w dniu 05 maja 2009 roku o godz. 17:30 w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, przy ul. Wojska Polskiego 161. W przypadku braku wymaganego quorum - drugi termin ustala się na dzień 05 maja 2009 roku o godz. 18:00. Bardzo proszę o potwierdzenie uczestnictwa w obradach.

Mistrzowie AgroLigi

Edyta Gawrych pon, 16 marca 2009 13:01

W piątek po południu w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego Andrzej Kiełczewski, prezes Pepees S.A., odebrał z rąk prezydent RP Lecha Kaczyńskiego tytuł mistrza Krajowej AgroLigi 2008 w kategorii firma. Celem konkursu jest wyłonienie i nobilitacja najlepszych w kraju rolników i firm z branży. W kategorii rolników indywidualnych sukces odnieśli Maria i Krzysztof Leśniewscy z miejscowości Konopki Jałbrzyków Stok w gminie Zambrów, którzy zostali krajowymi wicemistrzami.

Zaproszenie na spotkanie z Wicepremierem - Ministrem Gospodarki Waldemarem Pawlakiem

Edyta Gawrych wt, 03 marca 2009 14:43

Szanowni Państwo, Mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z cyklu „Rozmowy o Gospodarce”, w którym udział weźmie Wicepremier – Minister Gospodarki Waldemar Pawlak. Gospodarzami spotkania są Izba Przemysłowo – Handlowa w Białymstoku oraz Podlaskie Forum Gospodarcze.

Zaproszenie na szkolenie - 09.03.2009r.

Edyta Gawrych pon, 02 marca 2009 12:15

Zapraszamy na szkolenie „Aktualne uwarunkowania w transporcie drogowym - teoria i praktyka dnia codziennego” Szkolenie skierowane jest do właścicieli i pracowników (kierowców i osób rozliczających transport) firm logisytycznych, przewozowych oraz wykorzystujących w swojej działalności własny transport

Starówka: co być powinno, a nie jest...

Edyta Gawrych pt, 06 lutego 2009 10:47

Przede wszystkim o braku: parkingów, dogodnych dojazdów, koszy na śmieci, bezpieczeństwa, informacji i pomysłu na łomżyńską starówkę mówiono podczas wieczornego spotkania w Hotelu Gromada w Łomży. Z zaproszenia Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej, by podyskutować o przyszłości starówki, skorzystało ponad 50 osób – głównie przedsiębiorców prowadzących tu swoje biznesy. Mówiono przede wszystkim o tym czego nie ma, a co powinno być aby mieszkańcy i turyści zajeżdżali i zachodzili tu znacznie częściej niż robią to teraz.

Obudźmy Łomżyńską Starówkę - rozmowa o przyszłości starego miasta

Edyta Gawrych wt, 27 stycznia 2009 09:40

Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej działając w imieniu środowisk gospodarczych zaprasza wszystkich, dla których Łomżyńska Starówka jest miejscem prowadzenia działalności gospodarczej na spotkanie pod hasłem : „ Obudźmy Łomżyńską Starówkę – rozmowa o przyszłości starego miasta”

Jakość to sprawa honoru

Edyta Gawrych wt, 27 stycznia 2009 09:32

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. zdobyło tytuł „JAKOŚĆ ROKU 2008”. Organizatorem Programu Promocji Jakości w Polskich Przedsiębiorstwach są redakcja Biznes Raportu w „Gazecie Prawnej” oraz Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. - To bardzo ważne dla nas osiągnięcie – mówi Andrzej Kiełczewski, prezes zarządu PEPEES S.A. – Tym bardziej, że jakość wyrobów jest dla nas nie tylko obowiązkiem, ale także punktem honoru. Sukces jest zasługą wszystkich pracowników firmy, którym serdecznie dziękuję.

Wigilijny prezent dla potrzebujących

Edyta Gawrych pon, 22 grudnia 2008 13:36

Jak co roku, podczas uroczystego Wieczoru Wigilijnego Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej – 19.12.2008r. - odbyła się zbiórka pieniążków na szczytny cel. Tradycją jest również, że każdego roku obdarowywane są inne stowarzyszenia, instytucje, organizacje.

Po uroczystym opłatku

Edyta Gawrych pon, 22 grudnia 2008 12:48

W piątek 19.12. br. o godz. 18.00 w Motelu “Zacisze” w Piątnicy odbył się uroczysty Wieczór Wigilijny. W spotkaniu uczestniczyli Przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Między innymi uroczystość uświetniona była przez Wicewojewodę Podlaskiego Wojciecha Dzierzgowskiego, Członka Zarządu Województwa Podlaskiego Jacka Piorunka, Prezydenta Miasta Łomża Jerzego Brzezińskiego, Proboszcza Parafii pw. Św. Krzyża w Łomży ks. Andrzeja Godlewskiego,

Nasz wniosek o koncesje rozpatrzony pozytywnie

Edyta Gawrych cz, 18 grudnia 2008 09:52

Rada Miasta Łomży zgodziła się na zwiększenie z 40 do 65 liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych, spożywanych na miejscu i zawierających powyżej 4,5 procenta alkoholu (z wyjątkiem piwa). - To dobry prezent pod choinkę dla przedsiębiorców, mieszkańców i turystów, aby w 2009 roku stworzyć warunki do rozwoju usług gastronomicznych – mówił po głosowaniu radnych Maciej Zajkowski, prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, który wystąpił do radnych z wnioskiem o zwiększenie liczby takich koncesji.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę