Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Urząd Celny oficjalnie otwarty

Szybciej, sprawniej i w lepszych warunkach będą odprawiani kierowcy w Urzędzie i Oddziale Celnym w Łomży. Podczas oficjalnego otwarcia, połączonego z wojewódzkimi obchodami dnia Służby Celnej, wręczono awanse i odznaczenia najlepszym funkcjonariuszom.

Budowa nowego Urzędu Celnego rozpoczęła się w 2001 r. i kosztowała 16 mln zł mimo, że pierwotnie koszt inwestycji szacowano na 21,5 mln zł.
- Jesteśmy jedyną tego typu jednostką na tym terenie - podkreśla Krzysztof Grygo, naczelnik Oddziału. - Najbliższy Urząd Celny znajduje się w Ciechanowie. Uruchomienie nowych pomieszczeń zwiększy komfort i przyspieszy czas odprawiania naszych klientów. Do tego kierowcy będą mogli do nas przyjeżdżać przez całą dobę i będą mieli do dyspozycji cały węzeł sanitarny, odpocząć czy skorzystać z Internetu - dodaje.
Jak przyznaje naczelnik Grygo nowe pomieszczenia zobowiązują i Urząd musi teraz doskonalić swoje procedury oraz przygotowywać się do uzyskania certyfikatu ISO 9001:2001. Jednocześnie Urząd Celny będzie chciał przyciągnąć jak największą ilość kierowców do odprawy. A z tym ostatnim nie będzie chyba wielu problemów, gdyż przedsiębiorcy chwalą sobie współprace z łomżyńskim urzędem.
- Widać, że Urząd Celny rozumie przedsiębiorców i wie, że czas to pieniądz - przyznaje Józef Kosiorek, prezes zarządu firmy Fargotex. - Tak zorganizowany i funkcjonalny Urząd Celny sprawi, że będzie on nie utrudniał, a wręcz pomagał w działaniach przedsiębiorców.
Otwarcie Urzędu jest także kolejnym argumentem w walce o trasę Via Baltica przez Łomżę.
Dzisiejsza uroczystość była także okazją do wręczenia wyróżnień (257 funkcjonariuszy) i awansów (81 na wyższe stanowiska, a 38 na wyższy stopień).

 

 

źródło: www.prostozlomzy.pl

 

 

 

Edyta Gawrych
pon, 01 października 2007 10:34
Data ostatniej edycji: pon, 01 października 2007 11:37:42

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę