Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 października 2021 napisz DONOS@

Przewodniczącym PFG – Maciej Krzysztof Zajkowski – Prezes ŁIP-H

Edyta Gawrych wt, 02 grudnia 2008 10:41

Maciej Zajkowski od wczoraj nie jest już "tylko" prezesem Łomżyńskiej Izby Przemysłowo - Handlowej. Łomżyński przedsiębiorca został bowiem w poniedziałek wybrany przez prezesów 11 organizacji z województwa podlaskiego zrzeszonych w Podlaskim Forum Gospodarczym na przewodniczącego tej izby. Maciej Zajkowski będzie kierował pracami Forum przez cały 2009 rok, a formalne przekazanie stanowiska z rąk obecnego Przewodniczącego Andrzeja Mierzejewskiego nastąpi 22 grudnia podczas corocznego spotkania opłatkowego przedsiębiorców w Białymstoku.

Maltodekstryna na medal

Edyta Gawrych pt, 28 listopada 2008 09:10

Medal Europejski dla Wyrobów przyznawany przez Business Centre Club oraz Urząd Komitetu Integracji Europejskiej otrzymała firma PEPEES S.A. za najwyższej jakości maltodekstrynę. To już drugie takie wyróżnienie dla naszego przedsiębiorstwa – mówi Maciej Gryguc rzecznik prasowy formy. - W ubiegłym roku Medalem Europejskim zostaliśmy uhonorowani za skrobię

Prefbet "orłem" budownictwa

Edyta Gawrych wt, 18 listopada 2008 13:18

Producent materiałów budowlanych ze Śniadowa został laureatem tegorocznej edycji konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”. Prefbet Śniadowo zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii producentów z przychodami do 50 mln zł.

Wspieramy rozwój usług gastronomicznych w Łomży

Edyta Gawrych wt, 18 listopada 2008 09:45

Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo - Handlowej zaapelowała do prezydenta miasta i radnych Łomży o zmianę zwiększenie koncesji na sprzedaż alkoholu w lokalach gastronomicznych. Przedsiębiorcy chcą aby ich liczba wzrosła z 40 do 65. Jak tłumaczą sytuacja jaka wytworzyła się w mieście „jest trudna do wytłumaczenia”, a obowiązujące przepisy ograniczają rozwój tego sektora usług i nie sprzyjają konkurencyjności przedsiębiorstw ani wizerunkowi Łomży. Argumentują także, że w sąsiedniej Ostrołęce jest blisko dwa razy, a w Suwałkach o ponad połowę więcej koncesji gastronomicznych niż w Łomży.

Bezpieczni pracodawcy...

Edyta Gawrych wt, 14 października 2008 13:43

Józef Kosiorek prezes firmy Fargotex z Łomży odebrał wczoraj w Białymstoku grawerton za pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy pt. „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. Fargotex zwyciężył wśród najmniejszych firm - zatrudniających do 50 pracowników - w województwie podlaskim. W kategorii przedsiębiorstw większych (od 51 do 250 pracowników) drugie miejsce zajęło Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Aptek „MULTI-PHARME” Łomża, a trzecie Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grajewie.

Łomżyńska Izba w podziękowaniu Pani Janinie Szymańskiej

Edyta Gawrych pt, 12 września 2008 13:38

Uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursie “Łomżyński Laur Gospodarczy” był doskonałą okazją do złożenia podziękowań za wyjątkowe zasługi na rzecz Łomzyńskiej Izby.

Podziękowanie dla Łomżyńskiej Izby Przemysłowo - Handlowej

Edyta Gawrych cz, 11 września 2008 14:18

Gala konkursu “Łomżyński Laur Gospodarczy” skupiła liczne grono zaproszonych gości, którzy korzystając z okazji wyrazili swoją aprobatę dla ideii powstania konkursu. Słowa podziękowania popłynęły między innymi od Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno oraz Wicewojewody Podlaskiego Wojciecha Dzierzgowskiego reprezentowanych przez Doradcę Wojewody Podlaskiego – Macieja Borysewicza, który wręczył na ręce Prezesa Macieja Zajkowskiego pamiątkowe podziękowanie w postaci graweru.

Łomżyńskie Laury Gospodarcze wręczone

Edyta Gawrych cz, 11 września 2008 13:18

W środowy wieczór, po raz pierwszy w historii Łomży, wręczone zostały Łomżyńskie Laury Gospodarcze. Celem konkursu, zorganizowanego przez Prezydenta Miasta Łomża i Prezesa Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej, jest wyróżnienie i promocja najlepszych przedsiębiorców z terenu miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego oraz dostrzeganie ich osiągnięć. Pierwszymi laureatami Łomżyńskich Laurów Gospodarczych zostały następujące firmy: w kategorii Inicjatywa Roku – Galeria Narew Sp. z o.o., w kategorii Średni Przedsiębiorca - Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów Prefbet Sp. z.o.o., w kategorii Mały Przedsiębiorca – Ekspertt Sp. z o.o., zaś w kategorii Mikro Przedsiębiorca - TV Łomża.

Łomżyński Urząd Skarbowy „Przyjazny Przedsiębiorcy”

Edyta Gawrych pon, 30 czerwca 2008 10:13

Urząd Skarbowy w Łomży znalazł się w gronie urzędów wyróżnionych w krajowym finale ogólnopolskiego konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. To już szósta edycja konkursu Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów.

Łomżyniacy za Via Balticą przez Łomżę

Edyta Gawrych pt, 06 czerwca 2008 10:28

Prawie 150 osób, głównie mieszkańców Miasta Łomża (wśród nich władze miasta, parlamentarzyści i samorządowcy), ale również powiatów łomżyńskiego i kolneńskiego zebrało się w czwartkowe popołudnie w sali konferencyjnej Hotelu Gromada na formalnych konsultacjach społecznych dotyczących projektu „Strategia rozwoju I Pan-Europejskiego Korytarza Transportowego „Via Baltica” (Warszawa – Budzisko). Część I: korytarz drogowy”. Głownymi organizatorami spotkania była firma Scott Wilson Ltd., opracowujaca strategię oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Marszałek z biznesmenami o pieniądzach

Edyta Gawrych pt, 06 czerwca 2008 10:27

Podstawą do otrzymania dofinansowania będzie dobry wniosek wysoko oceniony przez panel ekspertów – przekonywał łomżyńskich przedsiębiorców Jarosław Dworzański marszałek województwa podlaskiego. W łomżyńskim ratuszu marszałek spotkał się z kilkoma przedsiębiorcami zainteresowanymi wsparciem planowych inwestycji z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Zapowiedział, że ogłaszanie nowych konkursów w ramach RPOWP zostanie wznowione na przełomie czerwca i lipca.

Bardzo Atrakcyjna Lokalizacja Trasy I Ciekawa Alternatywa - prostozlomzy.pl

Edyta Gawrych śr, 04 czerwca 2008 14:07

Bardzo Atrakcyjna Lokalizacja Trasy I Ciekawa Alternatywa - w taki sposób rozwinęła "skrót" Via BALTICA Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo - Handlowej w kontekście przebiegu tej trasy przez Łomżę. Przedsiębiorcy uznali przy tym, że ze wszystkich proponowanych wariantów poprzeć należy nr 43, czyli ten, w którym trasa ma prowadzić przez Ostrołękę i Łomżę.

Prestiżowa nagroda dla piwa Łomża

Edyta Gawrych śr, 04 czerwca 2008 14:00

Smak i jakość piwa Łomża Export, oprócz popularności wśród konsumentów w regionie, zdobyły uznanie Międzynarodowego Instytutu Smaku i Jakości w Brukseli (iTQi). To wiodąca organizacja specjalizującej się w ocenianiu, nagradzaniu i promowaniu najsmaczniejszej żywności oraz napojów z całego świata. Jury dokonujące analizy sensorycznej degustowanych produktów przyznało piwu Łomża Export nagrodę Najlepszego Smaku (Superior Taste Award).

Już po pikniku - powitaliśmy Lato 2008

Edyta Gawrych wt, 03 czerwca 2008 14:00

Wspaniała pogoda dopisała przedsiębiorcom oraz zaproszonym gościom podczas pikniku “Przedsiębiorcze Powitanie Lata 2008”. Impreza odbyła się dnia 29.05.2008r., w czwartkowe, ciepłe popołudnie w Kompleksie Agroturystycznym “Olszynka” w Olszynach. Piknik otworzył Prezydent Miasta Łomża Jerzy Brzeziński, który serdecznie powitał wszystkich przybyłych, w tym w szczególności dwie delegacje zagraniczne: przedsiębiorców z miasta Gorki na Białorusi oraz grupę Szwedów z miasta Sodertalje reprezentującą tamtejszą oświatę.

Przedsiębiorcy wskazują Via Baltica przez Łomżę i Ostrołękę - 4lomza.pl

Edyta Gawrych wt, 03 czerwca 2008 13:23

Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Łomży przyjął stanowisko w sprawie przebiegu korytarza transportowego Via Baltica w wariancie nr 43 – czyli od Budziska, przez Ełk, Łomżę, Ostrołękę, Pułtusk do Warszawy. Maciej Zajkowski prezes Izby uzasadnia, że dzięki takiemu wyborowi „nasza” Via Baltica zyskałaby poparcie polityczne nie tylko z Warmii i Mazur, ale także z Mazowsza.

Stanowisko Rady Izby w sprawie przebiegu korytarza transportowego VIA BALTICA

Edyta Gawrych wt, 03 czerwca 2008 12:14

Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Łomży przedstawia swoje stanowisko odnośnie przebiegu trasy Via Baltica, wyrażając tym samym głos środowisk gospodarczych, jak również mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej. Naszą opinię opieramy na wiedzy oraz doświadczeniu jakie zdobyliśmy podczas organizowania wielu spotkań na tematy związane z rozwiązaniami komunikacyjnymi, proponowanymi przez GDDKiA w Białymstoku.

Piknik "Przedsiębiorcze Powitanie Lata 2008"

Edyta Gawrych wt, 27 maja 2008 13:18

Przypominamy, że już w najbliższy czwartek tj. 29. maja 2008 roku w Kompleksie Agroturystycznym „OLSZYNKA” w Olszynach o godzinie 18:00 odbędzie się zaplanowana impreza plenerowa „Przedsiębiorcze Powitanie Lata 2008”.

Stanowisko WORD w sprawie “L”

Edyta Gawrych wt, 27 maja 2008 11:01

Dnia 13 maja 2008 roku zostało przesłane pismo Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży Pana Mirosława Oliferuka do Pana Prezydenta Miasta Łomża Jerzego Brzezińskiego, w sprawie “utrudnień w ruchu drogowym na ulicach Łomży spowodowany dużą ilością pojazdów nauki jazdy”.

"Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcom"

Edyta Gawrych pon, 26 maja 2008 15:37

Uprzejmie informujemy, iż ruszyła VI edycja konkursu „URZĄD SKARBOWY PRZYJAZNY PRZEDSIĘBIORCY”organizowany przez Business Centre Club. Najważniejszym celem konkursu jest tworzenie przyjaznej atmosfery między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami.

"Przedsiębiorcze Powitanie Lata 2008"

Edyta Gawrych wt, 20 maja 2008 10:41

Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej serdecznie zaprasza Państwa na organizowany piknik pn.:„Przedsiębiorcze Powitanie Lata 2008” W pikniku udział wezmą oprócz naszych przedsiębiorców goście z miasta Gorki na Białorusi, przedstawiciele miasta Södertälje ze Szwecji oraz przedstawiciele władz samorządu lokalnego.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · »» · »
 

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę