Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Biznes bez barier - zakończenie projektu

W łomżyńskim Ratuszu odbyło się oficjalne zakończenie projektu „Biznes bez barier - utworzenie transgranicznego punktu obsługi interesanta biznesowego w Łomży”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa w ramach Programu Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina INTERREG II A/TACIS CBC 2004-2006. Podczas uroczystego spotkania podsumowany został powyższy projekt oraz wręczono certyfikaty uczestnikom szkoleń organizowanych w ramach projektu. Uroczyste otwarcie i inauguracja projektu miała miejsce pod koniec marca 2007 roku w łomżyńskim Urzędzie Miejskim.

Przeprowadzone w ramach powyższego projektu szkolenia, w sześciu trzydniowych cyklach, dotyczyły m.in.: warunków prowadzenia działalności gospodarczej – zakładania przedsiębiorstw w Polsce i na Białorusi; trybu otwierania i prowadzenia działalności na terytorium Republiki Białorusi przedstawicielstw podmiotów zagranicznych; barier inwestycyjnych; spółek z kapitałem mieszanym; ceł i podatków; przygotowania menadżerskiego; turystyki; ochrony środowiska. Skorzystało z nich 16 osób po stronie polskiej i 32 po stronie białoruskiej. W szkoleniach brali udział przedstawiciele branż: turystycznej (hotele, restauracje, agroturystyka, gospodarstwo hodowli pstrąga, biura podróży), spożywczej, ogrodniczej, budowlanej, chemicznej, kosmetycznej, samochodowej, reklamowej, tekstylnej oraz doradczo-szkoleniowej, wydawniczej i oświatowej, a także studenci z Grodna i Łomży oraz osoby zainteresowane poszczególnymi tematami szkoleń.

Oficjalnym partnerem Miasta w tym projekcie po stronie polskiej jest Agencja Rozwoju Regionalnego w Łomży, a po stronie białoruskiej - Stowarzyszenie Farmerów w Grodnie.

Projekt „Biznes bez barier - utworzenie transgranicznego punktu obsługi interesanta biznesowego w Łomży”odbył się pod honorowym patronatem Ambasadora Republiki Białorusi w Rzeczypospolitej Polskiej, a także Prezesa Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Źródło www.lomza.pl

 

 

Edyta Gawrych
pt, 31 sierpnia 2007 10:59
Data ostatniej edycji: pt, 31 sierpnia 2007 11:41:46

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę