Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Udział ŁIP-H i Miasta Łomża w Targach Przedsiębiorczości w Södertälje w Szwecji

W dniach 6-9 listopada 2007r. na zaproszenie przedstawicieli miasta Södertälje w Szwecji Łomżyńska Izba Przemysłowo – Handlowa wspólnie z przedstawicielami Miasta Łomża uczestniczyła w Targach Przedsiębiorczości. Na stoisku Łomżyńskiej Izby Przemysłowo - Handlowej i Miasta Łomża można było zapoznać się m.in. z bogatą ofertą gospodarczą lokalnych przedsiębiorstw, ofertą łomżyńskich Szkół Wyższych, dowiedzieć się o najpiękniejszych zakątkach Ziemi Łomżyńskiej oraz skorzystać z propozycji skierowanej do turystów.

Na targach rozdystrybuowano zainteresowanym osobom foldery gospodarcze, foldery turystyczne, informatory gospodarcze, materiały multimedialne oraz broszury i publikacje o lokalnych firmach, instytucjach i mieście Łomża.

Struktura branżowa odwiedzających:

- przedsiębiorczość (51%)

- turystyka (36%)

- szkolnictwo wyższe (4%)

- inne (9%).

Organizatorzy zadbali o zaplecze medialne imprezy. Artykuły o targach ukazały się w specjalnych dodatkach do lokalnych gazet, a transmisję radiową zapewniało lokalne radio.

Targom towarzyszył bogaty program spotkań, forum dyskusyjnych oraz prezentacji różnych zagadnień branżowych. W trakcie pobytu w Södertälje przedstawiciele Łomży odwiedzili technikum zawodowe, gdzie rozmawiali o przyszłej współpracy w ramach wymiany młodzieży, innowacyjną szkołę podstawową oraz ośrodek kształcenia nauczycieli, gdzie zapoznali się z nowymi metodami nauki. Uczestniczyli także na spotkaniu w Gminnym Kuratorium Oświaty, gdzie odbyło się spotkanie z przedstawicielami szkolnictwa z różnych szczebli, a także uczestniczyli na spotkaniu biznesowym z udziałem Szwedzkiego Ambasadora w Warszawie – Gunnera Haglundma, Przedstawiciela Regionu Sztokholmu w Brukseli - Mikaela Olssona i Przedstawiciela Szwedzkiej Rady Handlowej – Fredrikia Udda. Podczas spotkania zaprezentowane zostały walory Miasta oraz przedstawiono możliwości dotyczące pozyskiwania środków unijnych.

Na zakończenie pobytu, delegacja z Łomży gościła w Sztokholmie u Radcy Handlowego Ambasady Polskiej w Szwecji, gdzie podjęta została dyskusja dotycząca przyszłej współpracy Polsko – Szwedzkiej.

Łomżyńską Izbę Przemysłowo – Handlową reprezentował Prezes Rady Izby Maciej Krzysztof Zajkowski.


źródło: www.lomza.pl

 

Edyta Gawrych
so, 10 listopada 2007 11:30
Data ostatniej edycji: wt, 18 marca 2008 11:35:04

 

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę