Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Droga 61 równa S8?

W łomżyńskim Ratuszu odbyła się trzygodzinna, niezwykle interesująca konferencja, poświęcona tematowi: „Via Baltica – system komunikacyjnych rozwiązań na drogach nr 61 i S 8”. W trakcie spotkania, którego inicjatorami byli Prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej i Prezydent Miasta Łomża, poruszone zostały kwestie dotyczące budowy dróg ekspresowych na terenie województwa podlaskiego, problemów miast położonych wzdłuż drogi krajowej nr 61 związanych z brakiem obwodnic, a także zamierzeń rządu oraz GDDKiA odnośnie przyjętych rozwiązań komunikacyjnych na terenie naszego województwa.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: jako niezależny ekspert - prof. Andrzej Kraszewski z Politechniki Warszawskiej; Mariusz Krasowski z Departamentu Rządowego Programu Budowy Dróg i Autostrad w Ministerstwie Transportu; Józef Staniaszek – z-ca Dyrektora GDDKiA w Białymstoku, Władysław Żero – Prezes Stowarzyszenia Przewoźników Podlasia, a także przedstawiciele Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, miast położonych przy drodze krajowej nr 61 oraz regionalnych i ponadregionalnych przedsiębiorstw.

Podczas dyskusji obecni na sali samorządowcy starali się przekonać przedstawicieli GDDKiA, iż pozostawienie tej części kraju bez drogi ekspresowej pozbawi je możliwości prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Sygnalizowano także, że miasta położone wzdłuż drogi krajowej nr 61 stawiane są w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ oprócz międzynarodowego ruchu tranzytowego po tej drodze odbywa się tranzytowy ciężarowy ruch regionalny oraz ruch samochodów osobowych z Warszawy na Mazury. Zebrani na sali przyznali, że potrzebna jest droga szybkiego ruchu z Warszawy do Białegostoku, ale jednocześnie należy modernizować najkrótszą możliwą drogę łączącą państwa nadbałtyckie i Rosję z centrum Polski i zachodnią Europą. Tą kwestię w swoich wypowiedziach wielokrotnie podkreślał również prof. Andrzej Kraszewski. Przedstawiciele GDDKiA informowali natomiast, że środki finansowe na inwestycje są ograniczone, jednakże droga nr 61 jest modernizowana, a w najbliższych latach rozpoczną się budowy obwodnic miast położonych przy tej trasie. Przyznali jednak, że działania podejmowane przez samorządy mogą przyczynić się do przeniesienia części środków z S 8 na szybszą modernizację drogi nr 61.

 

 

Żródło: www.lomza.pl

 

 

Edyta Gawrych
cz, 06 września 2007 10:59
Data ostatniej edycji: cz, 06 września 2007 11:05:32

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę