Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Łomżyniacy za Via Balticą przez Łomżę

Prawie 150 osób, głównie mieszkańców Miasta Łomża (wśród nich władze miasta, parlamentarzyści i samorządowcy), ale również powiatów łomżyńskiego i kolneńskiego zebrało się w czwartkowe popołudnie w sali konferencyjnej Hotelu Gromada na formalnych konsultacjach społecznych dotyczących projektu „Strategia rozwoju I Pan-Europejskiego Korytarza Transportowego „Via Baltica” (Warszawa – Budzisko). Część I: korytarz drogowy”. Głownymi organizatorami spotkania była firma Scott Wilson Ltd., opracowujaca strategię oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W spotkaniu udział wzięli oczywiście przedstawiciele - eksperci firmy Scott Wilson w składzie: Wacław Jastrzębski, Marcin Wierzchołowski, Łukasz Starosta, Tomasz Kaczor, Magda Matkowska,  Michał Jaworski. Nie zabrakło również przedstawicieli GDDKiA: z-cy dyrektora oddziału tej instytucji w Białymstoku Józefa Staniaszka oraz Sławomira Topczewskiego.

Do konsultacji społecznych zostały wyłożone cztery różne warianty przebiegu trasy Via Baltica. Trzy z nich to warianty przebiegające przez Łomżę, które zostały wybrane w wyniku wielokryterialnych analiz przeprowadzonych przez ekspertów agencji Scott Wilson, zaś czwarty wariant – tzw. „wariant nr 1” - przebiega po szlaku międzynarodowej drogi nr „8” m.in. przez Białystok.
Zdaniem zespołu autorskiego, wszystkie przeprowadzone analizy wskazują, że najbardziej optymalnym przebiegiem trasy I-go drogowego korytarza transportowego, jest korytarz poprowadzony wg. wariantu 42 (przez Wyszków, Ostrów Mazowiecką, Łomżę, Ełk, Suwałki). Zarówno władze Łomży, jak i mieszkańcy popierają ten wariant, nie wykluczając również wariantu nr 43 (popieranego przez łomżynskich przedsiębiorców), biegnącego m.in. przez Ostrołękę i Pułtusk.

Celem powyższych konsultacji było:
- przekazanie przez ekspertów rzetelnych informacji i argumentów uczestnikom
- zdiagnozowanie stosunków uczestników konsultacji do ustaleń strategii
- zebranie szczegółowych uwag i wniosków
- konsultacja rozbieznych opinii uczestników konsultacji
- zwiększenie poziomu znajomości uwarunkowań przebiegu trasy Via Baltica


źródło: www.lomza.pl

 

Edyta Gawrych
pt, 06 czerwca 2008 10:28
Data ostatniej edycji: pt, 06 czerwca 2008 10:39:24

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę