Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

Wspieramy rozwój usług gastronomicznych w Łomży

Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo - Handlowej zaapelowała do prezydenta miasta i radnych Łomży o zmianę zwiększenie koncesji na sprzedaż alkoholu w lokalach gastronomicznych. Przedsiębiorcy chcą aby ich liczba wzrosła z 40 do 65. Jak tłumaczą sytuacja jaka wytworzyła się w mieście „jest trudna do wytłumaczenia”, a obowiązujące przepisy ograniczają rozwój tego sektora usług i nie sprzyjają konkurencyjności przedsiębiorstw ani wizerunkowi Łomży. Argumentują także, że w sąsiedniej Ostrołęce jest blisko dwa razy, a w Suwałkach o ponad połowę więcej koncesji gastronomicznych niż w Łomży.

W uzasadnieniu do skierowanego do samorządowców wniosku członkowie rady ŁIP-H podają, że tematem zajęli się na wniosek zainteresowany przedsiębiorców z branży gastronomicznej.
-
Prosimy o zmianę uchwały Rady Miasta w taki sposób, aby obecnie funkcjonujący przedsiębiorcy mogli w pełni realizować swoje zamierzenia biznesowe, bez ponoszenia kosztów oczekiwania miesiącami na zwolnienie się kolejnej koncesji, a to jak wiemy wyzwala kolejne niepotrzebne kontrowersje wśród wnioskodawców – pisze Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej. - Naszym zdaniem samorząd lokalny powinien wspierać rozwój usług gastronomicznych wpisanych w sektor turystki, na którą stawia Łomża leżąca na głównym szlaku komunikacyjnym. Zmiana tej uchwały odnośnie sprzedaży alkoholi przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży do ilości 65 punktów, to także dobry sygnał dla inwestorów projektowanych przyszłych galerii handlowych, zaś dla obecnie funkcjonujących przedsiębiorców to czas na zdobycie nie tylko upragnionej koncesji, ale czas na zdobycie uznania klientów. To także szansa na rozwój Łomżyńskiej Starówki, która bez funkcjonującej branży gastronomicznej (restauracje, puby, pizzerie, winiarnie) nie będzie mogła przyciągać mieszkańców Łomży, a tym samym turystów i klientów, do licznych lokali handlowych usytuowanych w tej części miasta – argumentują przedsiębiorcy.


Wniosek w załączniku.


źródło: www.4lomza.pl

 

 

Edyta Gawrych
wt, 18 listopada 2008 09:45
Data ostatniej edycji: wt, 18 listopada 2008 13:22:50

 

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę