Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Marszałek z biznesmenami o pieniądzach

Podstawą do otrzymania dofinansowania będzie dobry wniosek wysoko oceniony przez panel ekspertów – przekonywał łomżyńskich przedsiębiorców Jarosław Dworzański marszałek województwa podlaskiego. W łomżyńskim ratuszu marszałek spotkał się z kilkoma przedsiębiorcami zainteresowanymi wsparciem planowych inwestycji z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Zapowiedział, że ogłaszanie nowych konkursów w ramach RPOWP zostanie wznowione na przełomie czerwca i lipca.

źródło: www.4lomza.pl
źródło: www.4lomza.pl
źródło: www.4lomza.pl
źródło: www.4lomza.pl

Zarówno marszałek jak i obecna na spotkaniu Halina Dobosz zastępca dyrektora Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku zachęcali przedsiębiorców do ubiegania się o dotacje rozwojowe. W ramach RPOWP na lata 2007-2013 na wspieranie przedsiębiorczości (w tym turystycznej) w regionie jest łącznie około 188 mln euro. Dotychczas Urząd Marszałkowski ogłosił tylko jeden konkurs w którym o unijną dotację mogli ubiegać się przedsiębiorcy i to tylko z branży turystycznej. Pozostałe konkursy zawieszono po komunikacie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego informującym o tym, ze w opinii Komisji Europejskiej istnieje zasadnicza niezgodność polskich przepisów prawnych z wymogami dyrektywy unijnych w sprawie oceny skutków wywieranych przez niektóre przedsięwzięcia publiczne i prywatne na środowisko naturalne. Pod koniec miesiąca konkursy znowu mają być ogłaszane.
Wsparcie na rozwój przedsiębiorczości będzie można otrzymać w ramach jednego z czterech działań: tworzenie warunków dla rozwoju innowacyjności, region atrakcyjny dla inwestycji, wsparcie instytucji otoczenia biznesu i wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw – czyli bezpośrednie dotacje na rozbudowę lub rozszerzenie działalności przedsiębiorstw, a także na zmianę procesu produkcyjnego czy też sposobu świadczenia usług.

Marszałek Dworzański zapewniał, że podstawą do otrzymania dofinansowania będzie dobry wniosek wysoko oceniony przez panel ekspertów. Dodawał, że zarząd województwa, którym on kieruje, nie będzie zmieniał kolejności na listach przedsiębiorstw ubiegających się o wsparcie.
- Nie wiem czy wszyscy członkowie zarządu mają tego świadomość, ale teraz coś takiego będzie niemożliwe  - mówił przypominając że poprzednie zarządy rozdzielając fundusze w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego dokonywał roszad na dostarczanych im przez oceniający zgłoszone projekty panel ekspertów.

źródło: www.4lomza.pl

 

Edyta Gawrych
pt, 06 czerwca 2008 10:27
Data ostatniej edycji: pt, 06 czerwca 2008 10:40:42

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę