Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Galeria Narew: ruszamy z budową w listopadzie

Galeria Narew będzie największym centrum w całym regionie. Ma już prawomocne pozwolenie na budowę. Prace ruszą 10 listopada. Powierzchnia użytkowa galerii wyniesie blisko 62 tys. mkw. z czego część handlowa zajmie 46,2 tys. mkw. Obiekt pomieści również parking na 1280 samochodów. Koszt całej inwestycji szacowany jest na około 69 mln EUR, z czego na dotychczasowe przygotowania wydano już blisko 14 mln EUR. Na parterze znajdzie się m.in. pasaż handlowy na około 100 sklepów, hipermarket budowlany Castorama o powierzchni około 10 tys. mkw., a także hipermarket spożywczy o tej samej powierzchni. W obiekcie będzie także kino, centrum rozrywkowe i market RTV/AGD. Znajdzie się też miejsce dla gastronomii.

Wizualizacja galerii (front 1)
Wizualizacja galerii (front 1)
Wizualizacja galerii (front 2)
Wizualizacja galerii (front 2)

Inwestorem galerii jest grupa polskich przedsiębiorców. W ciągu najbliższych dwóch tygodni do udziałowców przedsięwzięcia dołączy również zagraniczna spółka. Inwestorzy Galerii Narew na razie nie ujawniają jej nazwy. Zrobią to z chwilą podpisania negocjowanej właśnie umowy.

Największy atut

Lokalizacja Galerii Narew jest bardzo atrakcyjna. Obiekt powstanie przy trasie Warszawa - Ostrołęka prowadzącej na Litwę, w pobliżu planowanej trasy Via Baltica. W najbliższej okolicy nie ma centrum handlowego. Znajdują się one dopiero w odległym o około 90 km Białymstoku i Warszawie, do której z Łomży jest około 140km.

Przedsięwzięcie przyniesie miastu również inne korzyści. Inwestorzy galerii wybudują w jej pobliżu drogi za około 25 mln zł. Wynika to z porozumienia, jakie inwestor zawarł z miastem Łomża. Do obiektu będą prowadzić trzy bezpośrednie wjazdy.

Kolejka chętnych

Obiekt powstaje na gruntach po byłych zakładach bawełnianych. Obecni współwłaściciele odkupili je od syndyka masy upadłościowej. Następnie rozebrali stare hale i zrekultywowali grunt. Wykonano badania geologiczne, komunikacyjne, a także m.in. raporty oddziaływania inwestycji na środowisko.

Mimo że budowa jeszcze nie ruszyła, zawarto już umowy na wynajem około 40 proc. powierzchni. Wśród najemców są m.in. Castorama, HM i Rossmann. Trwają negocjacje z innymi najemcami, w tym z operatorem kin spółką Helios, a także z dwiema dużymi sieciami hipermarketów spożywczych. Jeżeli zakończą się pomyślnie, to do końca roku komercjalizacja obejmie blisko 80 proc. powierzchni przyszłego centrum.

źródło: Puls Biznesu

Edyta Gawrych
cz, 30 września 2010 09:00
Data ostatniej edycji: cz, 30 września 2010 09:36:39

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę