Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Zobacz, którędy może przebiegać obwodnica Łomży. We wtorek lub środę możesz zgłosić swoje uwagi

Trwają konsultacje społeczne związane wytyczaniem szczegółowego przebiegu Via Baltica, czyli nowej drogi ekspresowej S-61. Jej częścią będzie także obwodnica Łomży. Przeprowadząjąca konsultacje firma Tebodin, która na zlecenie GDDKiA ma przygotować kompletną dokumentację do tzw. decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę Via Baltica na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn, przygotowała trzy warianty obwodnicy Łomży. Dwa z nich omijają miasto po stronie zachodniej, jeden po wschodniej.

 

Przypomnijmy Via Baltica czyli I Pan-Europejski Korytarz Transportowy ma prowadzić z państw nadbałtyckich przez Warszawę na zachód Europy. O budowie drogi mówi się już od ponad 20 lat, ale dotychczas, w przypadku Polski, kończyło się na słowach i przepychankach którędy droga ma przebiegać przez północno-wschodnią część kraju. Dopiero w październiku ubiegłego roku rząd ostatecznie zdecydował że Via Baltica pobiegnie w tzw. wariancie łomżyńskim czyli po szlaku: Warszawa - Ostrów Mazowiecka – Łomża – Stawiski – Szczuczyn – Ełk – Raczki – Suwałki – Budzisko – granica państwa (Kowno). Jej częścią jest licząca ok. 25 km długości obwodnica Łomży. Wszystkie trzy zaproponowane warianty trasy zaczynają się (na południu od miasta) w okolicach wsi Kisiołki (po prawej stronie za Konarzycami jadąc z Łomży w kierunku Ostrowi) i kończą się w okolicach Kisielnicy (na zachód od miejscowości).
„Celem spotkań jest poinformowanie lokalnej społeczności o planowanym przedsięwzięciu tj. projektowanych wariantach przebiegu drogi ekspresowej S61 oraz uzyskanie informacji zwrotnej nt. proponowanych lokalizacji drogi - podają organizatorzy konsultacji. - W trakcie przeprowadzonych spotkań, które odbędą się na terenie gmin, przez które przebiegać będzie planowana inwestycja mieszkańcy będą mogli zapoznać się z przebiegiem wariantów i zgłosić swoje ewentualne uwagi. Ze spotkań sporządzone zostanie podsumowanie, które stanowić będzie integralną część opracowywanej dokumentacji do decyzji o środowiskowych uwarunkowań tzw. DŚU (przybliżony termin - koniec 2010 roku). Na podstawie powyższej dokumentacji, wcześniej uzgodnionej przez GDDKiA w trakcie ZOPI tj. Zespół Opiniowania Przedsięwzięć Inwestycyjnych oraz KOPI tj. Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych, spośród trzech analizowanych wariantów trasy ekspresowej wskazany zostanie wariant przebiegu optymalny pod względem technicznym, ekonomicznym i środowiskowym.”
Dodajmy, że spotkania dotyczące obwodnicy Łomży planowane są we wtorek (20 lipiec 2010) w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy i w środę (21 lipca) w Urzędzie Gminy w Łomży. W pierwszym spotkaniu uczestniczyć mają mieszkańców gminy Piątnica i Mały Płock, w drugim gmin Łomża i Zambrów. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 17.00.

Tu możesz ściągnąć dokładną mapę planów obowdnicy Łomży. Uwaga duży plik (pdf)

 

 

źródło: www.4lomza.pl

Edyta Gawrych
pon, 19 lipca 2010 12:59
Data ostatniej edycji: pon, 19 lipca 2010 13:02:35

 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę