Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 grudnia 2021 napisz DONOS@

VIII Targi Center - Mebel

- Dziś, to klient decyduje jak ma wyglądać i przede wszystkim jak ma być funkcjonalna kuchnia, sypialnia, czy łazienka – mówi Grzegorz Kurak, właściciel łomżyńskiej firmy Center-Mebel. - Jednak aby mebel mógł służyć przez wiele lat w sposób satysfakcjonujący wykonać go musi stolarz, który posiada wiedzę na temat najnowszych systemów okuć i ich montażu. Właśnie pogłębieniu wiedzy w miłej atmosferze miały służyć zorganizowane przez firmę Center-Mebel ósme już targi branży meblowej, które odbyły się w sobotę w siedzibie firmy przy Alei Legionów 141F.

Właściciel CENTER-MEBEL Grzegorz Kurak
Właściciel CENTER-MEBEL Grzegorz Kurak

- W latach 70. ubiegłego już wieku były modne meble na wysoki połysk. Dziś ta moda wraca, ale są to już zupełnie inne meble. Meble na miarę XXI wieku, a te targi są też po to aby pokazać najnowsze światowe trendy nie tylko w modzie meblarskiej, ale także technicznych rozwiązaniach, bez których trudno sobie dziś wyobrazić choćby kuchnię.

Łomżyńska firma Center-Mebel od 14 lat jest regionalnym dystrybutorem materiałów, okuć i narzędzi do produkcji mebli. W ciągłej sprzedaży znajdują się tysiące produktów począwszy od najprostszych zawiasów czy prowadnic poprzez najnowsze systemy szuflad, podnośników, fronty i blaty... Na sobotnich Tragach swoje wyroby współpracującym z Center-Meblem stolarzom prezentowało ponad 20 firm, producentów wszystkiego co potrzebne jest do tego aby wyprodukować meble na miarę oczekiwań klientów XXI wieku.
- Te targi to także swoiste święto naszych stolarzy. Już się przyzwyczailiśmy do tego – mówi Grzegorz Kurak, który w tym roku poza producentami na targi zaprosiła także kapelę góralską ze
Szczyrku, by swoimi występami umilała pobyt na targach. - Przynajmniej raz w roku spotykają się tu z naszymi dostawcami i mają okazję dowiedzieć się o najnowszych rozwiązaniach, ale także mogą porozmawiać ze sobą i wymienić się doświadczeniami. Wszystko po to aby móc wyprodukować meble o jakich marzą klienci. Dziś na szczęście nie jest już tak, jak było 30. lat temu, że wszystkie meble były takie same. Teraz to klient decyduje nie tylko w jakim mają one być kolorze, ale przede wszystkim o ich funkcjonalności.
Wśród wystawców była m.in. wywodząca się z Austrii firma Egger – producent płyt do produkcji mebli.
- Śmiało mogę powiedzieć, że to najlepsze płyty na rynku. Mamy ponad 250 dekorów czyli płyt o różnej kolorystyce i fakturze - mówi Mariusz Kózka, przedstawiciel firmy Egger. - Jesteśmy liderami jeśli chodzi o nowości. W centrali w Austrii pracujący dla firmy styliści stale obserwują to co dzieje się na innych rynkach i proponują rozwiązania które odpowiadają trendom choćby z przemysłu samochodowego czy z pokazów mody.
Center Mebel od lat współpracuje też z inna austriacką firmą meblarską Blum. To producent zawiasów, prowadnic, ale przede wszystkim całych systemowych rozwiązań związanych choćby z zamykaniem szuflady, czy podnoszenia frontów szafek górnych ze wspomaganiem elektrycznym SERVO-DRIVE. Większość produktów tego producenta jest objęta dożywotnią gwarancję, a to oznacza, ze są praktycznie bezawaryjne.
Najnowsze trendy w meblarskiej modzie prezentowała także firma Sibu Design, producent mat dekoracyjnych. Można je nalepiać na wszelkie pionowe płaszczyzny – ściany, fronty mebli – i nawet ich małe paski potrafią dodać meblom oryginalnego uroku i nowoczesności.
- Właściwie to chyba mamy wszystkie możliwe wzory. Są dekory imitujące metal, drewno, skóry zwierzą, a nawet futerka – zachwala produkty przedstawiciel firmy, dodając, że w tym sezonie najmodniejsze są duże wzory.
Wszystkie prezentowane na targach produkty dostępne są w sprzedaży w salonie Center-Mebel. Klientami jego są przede wszystkim stolarze, ale zgodnie z zasada jaka przyświeca właścicielowi: „promujmy dobre rozwiązania”, salon dostępny jest dla wszystkich którzy zmieniają, lub planują zmianę mebli.
- U nas można tego wszystkiego dotknąć i spróbować czy jest wystarczająco funkcjonalne, czy jest wygodne – mówi Grzegorz Kurak. - Wielu z Państwa pewnie nawet nie wie jakie rozwiązania dziś można zastosować w wydawałoby się zwykłych meblach kuchennych, a tu można to podejrzeć. Proszę pamiętać, że w meblach też jest coś takiego jak kolekcje wiosenne czy jesienne – dodaje zapraszając wszystkich do salonu firmowego przy Alei Legionów 141F.

źródło: www.4lomza.pl

Edyta Gawrych
śr, 29 września 2010 09:24
Data ostatniej edycji: śr, 29 września 2010 09:29:57

 

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę