Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Razem tworzymy komitet “Łomża Powodzianom”

W Urzędzie Miejskim w Łomży odbyło się spotkanie, podczas którego powołany został Komitet „Łomża powodzianom”. W skład Komitetu weszli: Krzysztof Choiński – z-ca Prezydenta Miasta Łomża, Dorota Górska – ZHP „Hufiec Nadnarwiański”, Józef Babiel – Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Maciej Zajkowski – Łomżyńska Izba Przemysłowo – Handlowa, Andrzej Przeździecki – Caritas Diecezji Łomżyńskiej oraz Arkadiusz Kułaga – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Powołany Komitet zajmie się koordynacją zbiórki publicznej środków finansowych i darów rzeczowych prowadzonej na terenie naszego miasta na rzecz powodzian.

Od poniedziałku trwa zbiórka darów dla mieszkańcom terenów poszkodowanych przez powódź, które można przynosić do hali targowej: od godz. 8.00 do 10.00 do kierownika hali, od 10 do 18.00, box 31 – I piętro. Ponadto w dniu jutrzejszym, w trakcie „Święta Sąsiadów” Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej przeprowadzi zbiórkę publiczną pieniędzy na pomoc Czechowicom-Dziedzicom. TPZŁ udostępniło także swoje konto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc mieszkańcom tej miejscowości: Bank BPH S.A. Oddział w Łomży, nr 56 1060 0076 0000 4013 4001 7251, z koniecznym dopiskiem „Czechowice Dziedzice”.
Pomagają także przedsiębiorcy, którzy do 15 czerwca prowadzą zbiórkę materiałów i urządzeń gospodarstwa domowego. Osoby chcące przekazać np. pralki, lodówki, meble mogą to zgłosić w biurze Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej pod numerem telefonu: (86) 2163355. Prezes Izby deklaruje także pomoc w transporcie materiałów do Czechowic-Dziedzic. W zbiórkę dla powodzian włączają się również łomżyńskie oddziały Caritas i Polskiego Czerwonego Krzyża. W akcji zbierania darów dla powodzian w najbliższych dniach wezmą również udział harcerze i studenci PWSIiP.
Ponadto w środę, na wniosek Prezydenta Miasta Łomża, Rada Miejska zgodziła się przeznaczyć z rezerwy ogólnej budżetu miasta 150 tys. złotych na pomoc dla powodzian. Połowa tej kwoty trafi do Gminy Wilków na Lubelszczyźnie, zaś druga połowa do Miasta Czechowice-Dziedzice.
Samorząd łomżyński, po rozmowach z burmistrzem Czechowic-Dziedzic, zadeklarował się przyjąć około 100 dzieci z tej miejscowości na dwutygodniowy, bezpłatny letni wypoczynek. Dzieci przyjadą do Łomży najprawdopodobniej w pierwszym tygodniu lipca.
Najpilniejsze potrzeby, zgłoszone przez władze Czechowice-Dziedzice to: środki ochrony i nawożenia roślin dla rolników, środki czystości i środki dezynfekujące, koce, pościel, ręczniki, pampersy. Prosimy, aby przekazywane powodzianom rzeczy były czyste i najlepiej nie używane, tak aby nadawały się do natychmiastowego użytku.

źródło: www.lomza.pl


 

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę