wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Serdeczny most Łomża - Czechowice

Od dwóch tygodni w Łomży trwa zbiórka darów dla mieszkańców terenów poszkodowanych przez powódź. Dziś po południu wyjedzie do Czechowic – Dziedzic samochód z pomocą dla powodzian, udostępniony przez Łomżyńską Izbę Przemysłowo - Handlową. Zawiezie on około 4 ton artykułów zebranych w hali targowej oraz przez łomżyńskich przedsiębiorców. Będzie to już drugi transport z pomocą. Pierwszy samochód, udostępniony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, zawiózł do Czechowic w piątek około 1,5 tony żywności i innych artykułów zebranych dotychczas w hali targowej.

W wyjeżdżającej dziś ciężarówce znalazły się m.in.: komplet mebli kuchennych, inne meble pojedyncze, nowe dywany, używane pralki, lodówki, telewizory, zestaw komputerowy. Załadowane zostały także: paleta żywnościowa przygotowana przez firmę TMT oraz paleta środków czystości przygotowana przez firmę Cosmetics. Ponadto przekazano zebrane w hali odzież BHP, ręczniki, ubrania, obuwie, pościel, koce, pastę do zębów, płyny do naczyń, proszki do prania, mydło, pampersy,napoje.

Łomżyńska Izba Przemysłowo – Handlowa do 15 czerwca prowadzi zbiórkę materiałów i urządzeń gospodarstwa domowego. Osoby chcące przekazać np. pralki, lodówki, meble mogą to zgłosić w biurze Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej pod numerem telefonu: (86) 2163355.
Do końca czerwca w hali targowej będzie działał punkt zbiórki darów dla powodzian. Do punktu można przynosić artykuły spożywcze o długim terminie do spożycia, artykuły chemiczne, środki czystości i środki dezynfekujące, koce, pościel, ręczniki i nowe ubrania.
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej udostępniło także swoje konto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc mieszkańcom Czechowic-Dziedzic: Bank BPH S.A. Oddział w Łomży, nr 56 1060 0076 0000 4013 4001 7251, z koniecznym dopiskiem „Czechowice Dziedzice”. Dotychczas zebrano na nim ponad 15 tys. zł. , z czego blisko 5 tys. to kwota uzyskana z ulicznej zbiórki na ulicach Łomży przy okazji „Święta Sąsiadów”.

Koordynacją zbiórki pomocy dla powodzian zajmuje się Komitet „Łomża powodzianom”, powołany przed prawie dwoma tygodniami.

 

źródło: www.lomza.pl

Edyta Gawrych
pon, 07 czerwca 2010 14:25
Data ostatniej edycji: pon, 07 czerwca 2010 14:32:21

 









 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0