Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 23 września 2020 napisz DONOS@

Dzielni łomżyniacy trenują do Armia Fight Night 5

Foto: Dzielni łomżyniacy trenują do Armia Fight Night 5
mm cz, 28 lutego 2019 17:29

Wiele ich łączy, ale sporo także dzieli. Obaj są rodowitymi łomżyniakami, obaj ukończyli technika i obaj mają za sobą studia licencjackie w Instytucie Wychowania Fizycznego PWSIiP w Łomży. Ich nazwiska zna każdy, kto pasjonuje się walkami kontaktowymi: Patryk Surdyn – lat 23, wzrost 172, waga 67 kg (docelowa 61), pierwszy mistrz Polski MMA Federacji Armia Fight Night, oraz Maciej Tercjak – lat 25, wzrost 172, waga 70 (docelowa 65 kg), mistrz Polski w karate, akademicki Mistrz Europy i wicemistrz Europy w kata. Na konferencji w ratuszu zapowiedzieli swoje walki w turnieju 5. kwietnia 2019 r. w Łomży. Miasto dołoży 20 tysięcy zł netto do organizacji Armia Fight Night 5.

Kownacki nie ulęknie się mistrza WBC Wildera

Foto: Kownacki nie ulęknie się mistrza WBC Wildera
cz pt, 22 lutego 2019 16:49

- Rok 2019 jest w moim życiu z dwóch ważnych powodów przełomowy: za pół roku urodzi się nam z Justyną dziecko i mogę zawalczyć na ringu zawodowym o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej – mówi Adam Kownacki, 29-letni pięściarz z Łomży, który po znokautowaniu Geralda Washingtona przyjechał z Nowego Jorku w odwiedziny do rodziny w Konarzycach, na spotkania z: zawodnikami BKS Tiger trenera Zbigniewa Maleszewskiego, uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego PWSIiP i kibicami w Siłowni Corso Gym & Fitness Ewy i Damiana Jasionków. Wszędzie towarzyszyły mu dziesiątki sympatyków: gratulowali, robili z „Babyface” zdjęcia i byli ciekawi, co nowego u Adasia. Adaś wygrał 19 walk, żadnej nie przegrał i może zmierzyć się w ringu z mistrzem WBC Wilderem.

Jak Dominik z młodymi i starymi sięgał po laury sportowe

Foto: Jak Dominik z młodymi i starymi sięgał po laury...
mm pt, 15 lutego 2019 20:42

Pięcioro sportowców za rekordy, dwie drużyny za wyniki, trzech trenerów za kunszt oraz sześcioro szkoleniowców za całokształt działalności na niwie sportowej w Łomży – oto najważniejsze laury, jakie prezydent Mariusz Chrzanowski przyznał uprawiającym przez długie lata treningi szybkości, siły, sprytu, wytrzymałości i wytrwałości na arenach sportowych w mieście i Podlaskiem, w Polsce i Europie. - Lepszy jest ciężki trening 5 razy w tygodniu, niż jałowe siedzenie przed komputerem - mówi maturzysta Dominik Mieczkowski, 19-letni halowy mistrz Polski w skoku w dal z rekordem życiowym 7 m 38 cm. - Przez 6 lat stałem się bardziej pracowity, zdyscyplinowany i pewny siebie.

AZS przegrał derby województwa

Foto: AZS przegrał derby województwa
cz śr, 13 lutego 2019 08:20

Porażką zakończyło się piętnaste spotkanie AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża w tym sezonie I ligi. W hali im. Olimpijczyków Polskich podopieczne trenera Wacława Tarnackiego uległy niżej notowanej ekipie Galaxy Białystok 4:6.

Mistrz

Foto: Mistrz
cz pon, 11 lutego 2019 13:54

Dominik Mieczkowski, zawodnik LKS Narew Kurpiewski Łomża, zwyciężył w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w skoku w dal w Toruniu. W konkursie startowało 16. najlepszych juniorów (18 i 19 lat ) naszego kraju. - Dominik startował z pozycji faworyta, mając najlepszy uzyskany w tym roku rezultat w warunkach halowych - 7,38 m – podkreśla trener Jan Kotowski. - Nie zawiódł i wygrał dość wyraźnie skacząc na odległość - 7,12 m (srebrny medal – 7,03 m, brązowy 7,02 m).

Dotacje prezydenta dla... swoich

Foto: Dotacje prezydenta dla... swoich
cz pt, 08 lutego 2019 15:43

- To nie jest podział funduszy na potrzeby klubów sportowych, a rozdawnictwo pieniędzy dla tych, którzy dobrze żyją z panem prezydentem albo grają w jego drużynie – mówi trener boksu od 30 lat Zbigniew Maleszewski, którego BKS Tiger dostał dwa razy mniejszą dotację, niż rok temu, mimo że miał podobne osiągnięcia. - Nie patrzy się na to, ile punktów i medali zdobyliśmy i jaką pozycję zajmujemy w centralnym systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu. Pod względem punktacji klubów w Łomży plasujemy się na 3. miejscu, a dostaliśmy najmniej środków. Zarządzeniem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, kluby otrzymały dotacje na rok 2019.

Juniorski Turniej Czterech Narodów w Łomży, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem

Foto: Juniorski Turniej Czterech Narodów w Łomży, Zam...
cz pt, 08 lutego 2019 11:17

W Łomży, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem na wiosnę rozegrane zostaną piłkarskie mecze reprezentacji do lat 16: Polski, Grecji, Kolumbii i Turcji. Mecze juniorskich reprezentacji odbędą się w ramach Turnieju Czterech Narodów.

Stypendia „w ukryciu” dla wyróżniających się sportowców

cz śr, 06 lutego 2019 17:23

W tajemnicy przed mediami prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wręczał stypendia za wysokie wyniki sportowe 18 zawodnikom, reprezentującym Łomżę we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych. Do Domku Pastora nie zaprosił dziennikarzy, pomimo że to dzięki nim mieszkańcy Łomży i kibice dowiadują się, kogo za wyniki w 2018 r. włodarz nagrodził stypendiami od 250 do 1000 zł miesięcznie. To jeden karateka, dwoje bokserów, siedem szczypiornistek i ośmioro lekkoatletów łomżyńskich klubów sportowych.

Intensywny czas AZS-u

Foto: Intensywny czas AZS-u
cz wt, 05 lutego 2019 15:20

Aż trzy wyjazdowe mecze ligowe w ciągu trzech dni rozegrały tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. W Białymstoku uległy miejscowym Dojlidom 3:7, w Rawie Mazowieckiej 8:2 pokonały tamtejszą Dwójkę, a na zakończenie ograły w Luboniu nieobliczalną ekipę Luveny 6:4.

Brązowy Cumulus dla Pupka i Kozikowskiego

Foto: Brązowy Cumulus dla Pupka i Kozikowskiego
cz pon, 04 lutego 2019 15:59

- W sobotę 2 lutego zdobyliśmy Brązowego Cumulusa 2018 w Plebiscycie na 10 najlepszych sportowców lotniczych. To taki oskar w naszym lotniczym świeci – cieszą się Adam Pupek i Piotr Kozikowski, czyli duet najlepszych moto-paralotniarzy z Łomży. - Jesteśmy szczęśliwi. Spełniamy swoje marzenia, zdobywamy medale dla Polski, a dodatkowo ludzie to widzą i doceniają. Czy może być coś piękniejszego?

Kownacki nokautuje dla zdobycia pasa mistrza świata

Foto: Kownacki nokautuje dla zdobycia pasa mistrza św...
cz pon, 28 stycznia 2019 13:26

29-letni Adam Kownacki znokautował 36-letniego Geralda Washingtona. „Chłopak spod Łomży” w nocy z soboty na niedzielę w Nowym Jorku posłał na deski w 2. rundzie walki wagi ciężkiej rywala i awansował na 10. miejsce światowego rankingu BoxRec. - Myślałem, że Washington będzie od 1. rundy puncherem, zadającym ciosy, tymczasem to Adaś zasypał go ciosami, które zrobiły wrażenie na Amerykaninie, i Polak zaskoczył Amerykę – komentuje trener bokserski Zbigniew Maleszewski, BKS „Tiger”. - Na bieżąco byłem informowany, znajomi z Pisza, Łomży i Białegostoku dawali mi przekaz na żywo z sali gali bokserskiej w Nowym Jorku.

Wakacje na desce z latawcem w ręku - obozy kitesurfingowe

Foto: Wakacje na desce z latawcem w ręku - obozy kite...
JJS pon, 28 stycznia 2019 08:37

Kitesurfing to niezwykle malowniczy i efektowny sport - zarówno dla samych surferów, jak i dla widzów stojących z boku. Nawet w najprostszym wydaniu daje potężną dawkę radości i satysfakcji. Wszyscy, którzy byli na Półwyspie Helskim, z pewnością pamiętają charakterystyczne latawce na niebie i szalejących na wodzie surferów. To sport, którego możesz nauczyć się już za chwilę - żeby zacząć, nie musisz mieć żadnych specjalnych umiejętności.

Kownacki ma walczyć w Nowym Jorku z Washingtonem

Foto: Kownacki ma walczyć w Nowym Jorku z Washingtonem
cz pt, 25 stycznia 2019 16:17

- Adaś ma twardą głowę, nie ma „szklanej szczęki”, że ktoś uderzy w brodę „pyk” i leży, to kawał chłopa, a do tego łomżyk, nie odpuszcza – mówi trener boksu Zbigniew Maleszewski o bokserze Adamie Kownackim, pochodzącym z Konarzyc koło Łomży i klasyfikowanym jako 8. w rankingu World Boxing Council. Około godziny 3. nocą z soboty na niedzielę niezwyciężony po 18 walkach na zawodowym ringu bokserskim 29-letni Polak zmierzy się z 36-letnim Amerykaninem Geraldem Washingtonem. - Wynik może być różny, ale całym sercem jestem za Adasiem – kibicuje mu trener.

Feryjny Festiwal Szachowy

Foto: Feryjny Festiwal Szachowy
cz cz, 24 stycznia 2019 09:02

Pierwsze dni ferii zimowych obfitowały w wiele szachowych emocji. W Szkole Podstawowej Nr 9 w Łomży rozegrano XXV Feryjny Festiwal Szachowy. Łącznie rywalizowało blisko 100 zawodników z Łomży i okolic, Zambrowa, Grajewa, Białegostoku i Warszawy.

Kolejny krok do Ekstraklasy

Foto: Kolejny krok do Ekstraklasy
cz wt, 22 stycznia 2019 08:57

Czwarty mecz z rzędu, a drugi w rundzie rewanżowej wygrały tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. W jedenastej serii spotkań akademiczki okazały się lepsze od GOSRiT-u Luzino zwyciężając na wyjeździe 8:2 i dzięki temu pozostały liderkami grupy północnej I ligi.

AZS utrzymał się na szczycie

Foto: AZS utrzymał się na szczycie
cz wt, 15 stycznia 2019 14:38

Od zwycięstwa rozpoczęły rundę rewanżową rozgrywek I ligi tenisa stołowego kobiet zawodniczki AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. Podopieczne trenera Wacława Tarnackiego po trudnym pojedynku pokonały na wyjeździe Noteć Inowrocław 6:4 i dzięki temu pozostały na pierwszym miejscu w tabeli.

Końcówkę roku spędzili przy szachownicach

Foto: Końcówkę roku spędzili przy szachownicach
cz pt, 04 stycznia 2019 15:27

Duża grupa łomżyńskich szachistów wzięła udział w rozegranym w dniach 27-31 grudnia w Białymstoku 37. Memoriale Ludwika Zamenhofa. Najlepiej spisał się zawodnik Maratonu Łomża, Adam Wiśniewski, który tryumfował w grupie B.

Sportowe ferie w mieście

Foto: Sportowe ferie w mieście
JJS pt, 28 grudnia 2018 10:01

Przed nami ferie zimowe. Dla dzieci to dwa tygodnie odpoczynku od szkoły oraz moment na ładowanie akumulatorów przed kolejnym półroczem intensywnej nauki. Niestety, większość dzieci spędzi ten czas w domu, z przylepionym do nosa smartfonem, przed telewizorem, konsolą do gier lub spotka się z kolegami i koleżankami... online. Biernie i bez ruchu, co w konsekwencji może prowadzić do wielu schorzeń zdrowotnych, takich jak: choroby kręgosłupa, wady wzroku, nadwaga...

Sukcesy łomżyńskich koszykarzy

Foto: Sukcesy łomżyńskich koszykarzy
cz pon, 24 grudnia 2018 08:36

Z dwoma brązowymi medalami wróciły drużyny Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży z rozgrywanych w Białymstoku finałów wojewódzkich Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce. W tej drugiej imprezie czwartą lokatę zajęła reprezentacja łomżyńskiego Publicznego Gimnazjum nr 6.

Łomża - miasto lidera

Foto: Łomża - miasto lidera
cz pon, 24 grudnia 2018 08:35

Znakomicie pierwszą rundę rozgrywek I ligi tenisa stołowego zakończyły zawodniczki AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. Zespół prowadzony przez Wacława Tarnackiego pokonał u siebie Mar-Bruk ZRB GOSRiT Luzino 8:2 i dzięki temu awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę